Gaat er nog versoepeling voor het basisonderwijs komen?

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by bijnamoeder, May 18, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Amarens

    Amarens VIP lid

    Dec 24, 2009
    11,522
    3,770
    113
    Een E toetst is een eindtoets aan het einde van het schooljaar. Cito heeft twee toetsmomenten per jaar, een M toets (na de kerstvakantie) en een E toets (voor de zomervakantie).
     
    Didi1980 likes this.
  2. Amarens

    Amarens VIP lid

    Dec 24, 2009
    11,522
    3,770
    113
    Kijk, als een kind altijd 1 scoort, is het het probleem niet. Mijn oudste heeft die E7 cito in januari al gemaakt, voor hem maakt het geen bal uit. Mijn jongste scoort tussen 3 en 1+, afhankelijk hoe zijn pet staat. Hij laat echt een jojo zien qua cito uitslagen. Een vriendje van mijn zoon scoort tussen 2 en 3, bij hem maakt het wel uit aangezien hij tussen MBO en HAVO in zit en ik via zijn ouders weet dat daar een hele discussie met school gaande is. De school wil MBO, zijn ouders HAVO en deze school (ik laat in het midden of het een goede school is) erg op de cito uitslagen vaart. Als hij straks laag scoort, heeft school meer redenen om te verlagen. Het is en blijft lastig.
     
    GossipGirlxoxo and Didi1980 like this.
  3. Didi1980

    Didi1980 Actief lid

    Apr 13, 2020
    480
    502
    93
    Female
    De M voor Midden en de E voor Eind. Ik begrijp het, thanks! :)
     
    Amarens likes this.
  4. Youtan

    Youtan VIP lid

    Jun 9, 2015
    6,497
    4,334
    113
    Female
    Ik denk dat je bedoelt Mavo of Havo (mbo komt na de Mavo). Maar een leerling heeft het recht om in te stromen op het hoogste advies dat er gegeven is. Dus als er een mavo/havo advies komt, moeten ze hem op de Havo aannemen.
    Of dat de verstandigste keuze is is dan een andere discussie. Wij zien elk jaar weer leerlingen die het zo lastig krijgen... wat echt sneu is.
     
    Amarens, Didi1980 and GossipGirlxoxo like this.
  5. Syane

    Syane VIP lid

    Aug 21, 2013
    12,245
    11,825
    113
    Deze ouders zouden dan wellicht voor THavo kunnen kiezen. Dat is juist een fijne vorm bij dit soort situaties.
     
  6. femkes

    femkes VIP lid

    Jul 24, 2007
    9,088
    10,382
    113
    Maar ik vind echt dat een school die de cito nu gaat gebruiken om een kind omlaag te adviseren niet helemaal begrijpt hoe de wereld in elkaar zit. Dat is echt hetzelfde als een begroting voor volgend jaar opstellen op basis van de resultaten van de afgelopen twee maanden en daarbij totaal geen rekening te houden met voorgaande jaren en toekomstige maatregelen. Ik snap dat je de periode niet geheel gaat uitvlakken, maar bij twijfel is deze periode niet de belangrijkste om op te varen.
     
    Amarens likes this.
  7. Amarens

    Amarens VIP lid

    Dec 24, 2009
    11,522
    3,770
    113
    Je hebt gelijk, ik bedoel idd Mavo (dacht al dat ik iets verkeerd deed :roflmao:) Het is mijn kind niet maar wat ik van de ouders heb begrepen, mocht hij niet naar een enkelvoudige havo-groep (deze heeft hun voorkeur). Ik heb tegen de ouders gezegd dat wellicht een mavo/havo brugklas een optie is maar niet elke school biedt dat weer aan. Ze gingen in ieder geval bij andere scholen kijken.
     
  8. Amarens

    Amarens VIP lid

    Dec 24, 2009
    11,522
    3,770
    113
    Helemaal mee eens maar aangezien school hier niet uitblinkt in de communicatie, weet ik niet wat hun precieze bedoelingen zijn. Er was een nieuwsbrief waarin stond dat ze de cito’s gaan afnemen. Er stond niet dat de uitslagen niet meetellen voor het schooladvies. Van mijn jongste zoon begreep ik trouwens dat ze enkel begrijpend lezen en rekenen gaan afnemen precies die twee die heel zwaar wegen. Daarom ben ik als ouder niet gerust op.
     
    amdaa likes this.
  9. Nougat

    Nougat Fanatiek lid

    May 27, 2018
    2,957
    1,293
    113
    Hier hadden ze anders maandag een studiedag, maar die gaat niet door.

    de citotoetsen gaan begin volgend schooljaar gedaan worden.

    ze krijgen een aangepast corona rapport en er komt wel een 10 minutengesprek.

    was weer een duidelijke brief. Ben weer tevreden over hoe onze school het doet.
     
  10. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    Jan 20, 2014
    4,891
    4,387
    113
    Als ik nu de beelden zie van overvolle parken en drukte aan de stranden, dan vraag ik me af of over twee weken de scholen weer volledig gaan draaien.
    https://nos.nl/l/2334600
    Want als er een duidelijke stijging komt in de besmettingsgraad, dan gaat het hele feest van versoepeling niet door.
     
    Didi1980 likes this.
  11. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,166
    23,248
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Dat is dan niet het gevolg van het openen van de scholen he. Als er op de scholen geen enorme aantallen besmettingen komen, zie ik niet in waarom de volledige opening niet door kan gaan.
     
  12. Jiseb

    Jiseb Fanatiek lid

    Mar 4, 2015
    2,054
    955
    113
    Ik denk ook dat ze dan eerder de stranden weer dicht gooien en controleren in parken dan dat de scholen niet open gaan.
     
  13. Didi1980

    Didi1980 Actief lid

    Apr 13, 2020
    480
    502
    93
    Female
    Het is een mooie testcase. Ik ben benieuwd wat er gaat gebeuren. En blijkbaar houden we het ook niet tegen.
     
  14. tuc

    tuc Niet meer actief

    Nee joh dit gaat juist bewijzen (net zoals Pasen en al die andere situaties) dat dit allemaal prima kan en het virus hoe dan ook afzwakt. En dat we ons er allemaal wat minder druk over moeten gaan maken.
     
    Didi1980, nelta, Elsss and 3 others like this.
  15. Nougat

    Nougat Fanatiek lid

    May 27, 2018
    2,957
    1,293
    113
    Ik hoop echt dat jij gelijk krijgt.
    Tot nu toe had ik sowieso idd ook verhogingen verwacht, maar die zijn gelukkig niet gekomen.
     
  16. Elsa86

    Elsa86 VIP lid

    Jun 30, 2014
    6,570
    3,507
    113
    Hier ben ik het eigenlijk wel mee eens. Er werd bij al die dagen (pasen, koningsdag) gezegd dat het zo ontzettend druk was en dat we 2 weken later weer heel veel besmettingen zouden krijgen. Maar dat is dus niet gebeurd.
     
  17. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    Jan 20, 2014
    4,891
    4,387
    113
    Dat is juist zo lastig, want je kunt nooit traceren wat de oorzaak is van de stijging als er meerdere factoren zijn. Als er over twee weken een stijging is, dan kun je niet achterhalen of dat komt door de opening van scholen en dagverblijven, of door mensen die er massaal op uittrekken. Maar de routekaart meldt: versoepelen gaat alleen als het onder controle blijft.
    Ik hoop ook heel erg dat dit allemaal geen gevolgen heeft.
     
  18. amdaa

    amdaa VIP lid

    Mar 28, 2015
    9,670
    11,009
    113
    Dit is heek erg afhankelijk van de leraar en de school.

    Helaas worden de cito's nog (te) vaak als uitgangspunt genomen voor het schooladvies. Zelfs bij de kinderen teruggelegd als weegpunt als ze zelf met verwachtingen komen qua vervolgonderwijs.

    De stress die voorheen zat op de groep 8 cito lijkt nu op veel scholen alleen uitgebreid te zijn naar groep 5 tm 8 Cito's.
     
  19. Maev

    Maev VIP lid

    Dec 4, 2014
    6,071
    5,553
    113
    Qua eindtoets cito van het leerjaar niks gehoord, wel dat de entreetoets dit jaar vervalt en dat het verkeersexamen alsnog verplaatst wordt naar volgend jaar.
    Wij zijn persoonlijk niet happy met de aankondiging van alle dagen naar school, weer een verandering in het ritme, daarbij blijf ik het krom vinden dat er bij sluiting gezegd wordt dat men pas beslissingen gaat nemen over openen als de uitslagen van de onderzoeken bekend zijn, terwijl nu beide beslissingen genomen worden zonder uitslag van de onderzoeken enkel op tussentijdse uitkomsten dat de kinderen niet de eerste besmetting in het gezin blijken te zijn geweest.
    Overigens begrepen wij van school dat er komende week een spoedberaad is met de ministerraad over deze beslissing en het dus echt nog geen gesneden koek is.
     
  20. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    Feb 9, 2013
    11,811
    5,947
    113
    Female
    .....
     

Share This Page