Hahaha hier het zelfde. Maar ik heb de maxi cosi (dus de jongste) links achter de bestuurder (ik zelf dus) de middelste zit in het midden. En de ouste rechts achter de passagiersstoel het zou handiger zijn als die 2 andersom zatten ivm het in de auto stoel zetten van de middelste. Maar ach oke. Maar heb wel met de vervolgstoelen extra gelet op welke plaats ze in de auto zitten. Dus niet naar het geld gekeken maar na veiligheid.
Jelle zit in mijn auto in de maxi cosi op de passagiersstoel, omdat de gordels achterin te kort zijn. Anders zat hij idd wel achterin. En als ik een ander autostoeltje ga kopen, koop ik er 1 die wel achterin kan... Soms heb je dus niks te kiezen... Bij mijn man zit Jelle wel op de achterbank, daar hebben we langere gordels in laten zetten omdat we op vakantie gingen... (kostte *maar* 300,- )
Ik laat in juni de draden van de passagiersairbag doorknippen, zodat hij op mn dagelijkse ritten naast me op de passagierstoel zit, zodat ik goed overzicht heb. Ik zit dagelijks een uur heen en een uur terug in de auto naar mn werk, en het kdv zit naast mn werk, en als ik in de file sta kan ik niet snel naar de achterbank als er iets is. Dus vandaar dat ie voorin gaat. Als we met zn 3-en weggaan, dan gaat de kleine achter de bestuurdersstoel zodat ik er dan ook makkelijker zicht op heb. En na 9 maanden dan gaat ie gewoon achter de passagiersstoel omdat ik dan ook alles goed in de gaten kan houden. O ja en de passagiers airbag wordt dan weer aan elkaar gesoldeert zodat ie weer functioneerd. Lastig hoor dat ie niet met een knopje uit kan. Maar dat heb je met een wat oudere auto. Gelukkig werkt deze optie ook, en het gebeurd bij een echte bovag garage.
Ja, de maxi cosi mag je gewoon voorin de auto op de passagier stoel zetten, mits, je de airbag uit-schakeld/de airbag uit laat schakelen bij de dealer/er geen airbags in je auto zitten. (en ik las hier iemand die de draden heeft laten doorknippen? dat is dus blijkbaar ook een optie).
Zelfs een gewoon autostoeltje mag voorin gezet worden, als je geen andere mogelijkheid hebt... Mijn schoonzus had een renault Clio, en heeft 3 kinderen, alledrie in een stoeltje of op een verhoger... Dat past dus niet.. In het oude model van de clio zit in het midden achter alleen een heupgordel en daar kun je geen stoeltje mee vast zetten. En zelfs toen de oudste uit het stoeltje was zat ze nog voorin... Altijd veiliger voorin met een 3 puntsgordel dan achterin met alleen een heupgordel... Kun je je voorstellen hoe boos mijn nichtje was toen ze erachter kwam dat de nieuwe Clio van mama wel een 3 punts gordel midden achterin had?
als je plek hebt achter in de auto zou ik dus echt niet de draden van mijn airbag door laten knippen. Sowieso zou ik de maxi cosi nooit meer voor in de auto zetten. Laatste treurig genoeg meegemaakt. Het zoontje van mijn nichtjes stond ook in zijn maxi cosi voorin op de passagiersstoel. Zij hadden daar dan ook geen airbag, frontale botsing met een tegeligger,helaas heeft hun 2 mnd oude zoontje het niet overleefd. Ik ben daar zo van geschrokken dat ik deze plaats ook niet meer gebruik daarvoor. Daar maar er niet bij kunnen, meestal slapen ze toch.
Achter de bestuurder. Ik heb liever dat ze lang brult omdat ik er niet bij kan, maar dat ze dan wel op de veiligste plek zit.
Zelf heb ik een auto waarvan ik de airbag kan uitschakelen voorin. Ik zou dan toch nog kiezen voor de achterbank. Je weet nooit of dat de airbag toch uit zal gaan i.v.m. een storing. Fijn auto's met elektronica. hahaha
ik heb geen achterbank dus zit lars bij mij altijd voorin. in mijn mans auto, toen ie nog in de mc zat zat hij achter mij omdat daar de meesste ruimte is, ik ben kleiner en zit meer naar voren. nu zit hij achter de passagier, geen idee waarom, nooit over na gedacht.
met LUCA kun je gemakkelijk zien hoe het je kleine in de maxi cosi is terwijl hij/zij toch veilig op de achterbank staat. Tegelijkertijd is het ook nog een leuke afleiding voor hem/haar zelf. zie http://www.miyali.com
Achter de bestuurder want wij hebben in beide auto's voorin airbags aan de bijrijderskant. en dan is een maxi-cosi of kinderzitje een dikke no no.