De 1.5 m samenleving

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by julia80, May 31, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. jada08

    jada08 VIP lid

    Jan 14, 2009
    7,567
    332
    83
    Moet ik hier nu echt op reageren? Nee het kabinet heeft de regels bedacht. Maar de media heeft heel veel mensen angst aangepraat
     
  2. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    Jan 20, 2014
    4,891
    4,387
    113
    Dit is niet waar. Niet alle vakantieoorden gaan weer open en vliegtuigen zijn zéker niet volgeladen. Sterker nog, de vliegtuigmaatschappijen moeten óók de 1,5 meter in acht nemen. Ik denk dat je een bepaald beeld in je hoofd hebt geschetst dat niet overeen komt met de werkelijkheid. Er zijn nog genoeg landen die de grenzen dicht houden. En als ze open gaan dan met beperkende regels zoals een quarantaineperiode. Ook de terrassen moeten de regels handhaven. En binnen is anders dan buiten. Ik kan me hier oprecht over opwinden, dat sommige mensen hun eigen waarheid creëren die nogal ver van de werkelijkheid af staat! Sorry bij voorbaat.
     
  3. Amarens

    Amarens VIP lid

    Dec 24, 2009
    11,522
    3,770
    113
    De media heeft het heerlijk uitvergroot allemaal.
     
  4. TotalBella

    TotalBella Niet meer actief

    Ik snap je wel, de regels worden nu een beetje gek. De kapper mag wel dicht op mij staan, maar m’n moeder hou ik op afstand. In een restaurant mag ik naast een vriendin zitten (binnen 1,5m), maar als we samen buiten lopen moeten we 1,5 meter afstand houden terwijl de besmetting binnen sneller gebeurt dan buiten. Het valt allemaal niet meer zo te rijmen.

    En nee dit betekend niet dat ik de regels nu aan m’n laars lap, dat doe ik nl niet, maar ik snap wel dat anderen hun twijfels erbij hebben en zich er minder aan houden.
     
  5. Amarens

    Amarens VIP lid

    Dec 24, 2009
    11,522
    3,770
    113
    Dat is niet wat naar buiten is gebracht. Er is een berichtgeving geweest dat omdat in het vliegtuig geen 1,5 m afstand gehouden kan worden men een mondkapje moest dragen. Verder zijn er interviews geweest met reizigers op repatriatievluchten die juist erg boos waren omdat vliegtuig nokvol zat en daar geen enkele maatregelen genomen waren ten aanzien van afstand huiden.
     
  6. Mammielove

    Mammielove Niet meer actief

    Ik heb ook niet gezegd alle oorden? Maar open het nieuws van de laatste dagen/weken. Het is nieuws van de dag. En ik snap echt wel dat het belangrijk is, daar hoor je mij dus ook niet over.
    Terrassen hebben idd regels, maar ik vind het heel jammer dat ik nou niemand hoor over die regel van 2 personen binnen 1,5m. Ik ben dus wel heel erg benieuwd wat jij daarvan vind?
     
  7. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    Jan 20, 2014
    4,891
    4,387
    113
    Ja, inderdaad, je hebt gelijk. Geen anderhalve meter maar wel mondkapjes. Wel anderhalve meter als het land waar je naartoe vliegt dit eist, zoals Italie. Ik snap dat het allemaal heel inconsequent lijkt, maar het gaat er nog steeds om dat we de besmettingsgraad zo laag mogelijk houden en mensen in risicogroepen ontzien. Ik kan het dan slecht hebben als iemand zegt ik knuffel gewoon al mn vrienden en familie. Daar kan ik echt met mijn verstand niet bij. Want jij kan als knuffelaar er niet mee zitten, je zorgt wel voor meer contactbewegingen waardoor je dus het risico voor anderen weer vergroot die daar dus bewust níet voor kiezen.
     
    pregnantje and Whoopy like this.
  8. Mammielove

    Mammielove Niet meer actief

    @HappyRabbits heb je voor mij een link waar staat dat er afstand gehouden moet worden in de vliegtuigen? Ik vraag me namelijk af of jij misschien niet een beetje je eigen waarheid aan het creëren bent?
     
  9. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    Jan 20, 2014
    4,891
    4,387
    113
    waar lees jij dit dan?
    https://ondernemersplein.kvk.nl/horeca-regels-tijdens-corona/
    Ik lees: 1,5 meter afstand tenzij de mensen uit hetzelfde huishouden komen.
     
  10. Syane

    Syane VIP lid

    Aug 21, 2013
    12,239
    11,819
    113
    Hoe jij het hier vertelt hou je je niet aan de richtlijnen van het rivm. Namelijk 1,5 meter afstand houden van mensen die niet tot je huishouden behoren.
     
    Martini, Whoopy and HappyRabbits like this.
  11. jada08

    jada08 VIP lid

    Jan 14, 2009
    7,567
    332
    83
    GossipGirlxoxo likes this.
  12. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    Jan 20, 2014
    4,891
    4,387
    113
    met anderhalve meter ertussen ja.
    • Gasten moeten reserveren.
    • U moet aan elke gast eerst vragen of hij coronaklachten heeft.
    • Maximaal 30 gasten (dus personeel niet meegerekend) binnen aanwezig.
    • Alle gasten hebben een zitplaats.
    • Gasten moeten 1,5 meter afstand houden (behalve mensen uit hetzelfde huishouden).
    • Uw personeel moet 1,5 meter afstand houden tot de gasten en het andere personeel.
     
    Martini likes this.
  13. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,818
    113
    De oudjes zitten nu ook opgesloten om ze te pesten uiteraard:rolleyes:..

    En niet alleen oude mensen, de vader van dochter haar beste vriendin zit in een verpleeghuis, omdat hij vergevorderd MS heeft. Maar zij zien wel in dat die regels er zijn om hem te beschermen, niet om hem weg te laten kwijnen.
     
    Martini, Zara75, Whoopy and 1 other person like this.
  14. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,183
    16,521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Je hebt gelijk hoor. Op het werk zei een van de artsen dat ze straks in de herfst een piek zouden kunnen verwachten omdat Corona virussen dan goed gedijen. Toen iemand anders opperde dat het dan met de nu toegepaste regels mbt afstand houden dan mee zou kunnen vallen met de besmettingen werd dit ook direct van tafel geveegd. Die afstand houden maakt dan weinig tot niets meer uit, zo’n virus weet zich namelijk heel goed aan zijn omgeving aan te passen en zich er tussen door te manoeuvreren en mensen te besmetten.
    Kortom het virus houdt zich nu even koest omdat het niet de tijd van het jaar is voor een griep en straks met de R in de maand komt die ons mogelijk weer gezelschap houden hoe groot onze afstand tot onze medemens ook zal zijn en dan komt er die er gewoon tussenin zitten en kruipt vervolgens alsnog op je schoot ;)
     
  15. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik wilde hier eigenlijk niet reageren, maar doe het toch.
    Ook de mensen die de regels (nog steeds) heel belangrijk vinden denken veelal aan zichzelf.
    Veel van de leden die hier al maanden het hoogste woord voeren over de regels en hoe belangrijk het allemaal is hebben nl een dierbare in de covidrisicogroep, logisch hoor dat je daar dan aan denkt. Maar als je geen brood meer op de plank kunt krijgen voor je gezin of een dierbare heeft geestelijke last van deze crisis lijken de regels ineens een stuk minder logisch, geloof me.
    Ik zit met een ouder met COPD en een kind waarbij de bodem van put inmiddels bereikt is al maanden in een continue onmogelijke spagaat en dat gaat je niet in de koude kleren zitten.
    Het interesseert mij geen hol dat ik niet naar een restaurant/café kan of dat de evenementen afgezegd zijn. Maar de vrienden die hun tent hebben moeten sluiten en de dierbare die zonder werk zit omdat het evenementen bedrijf zo goed als failliet is denken hier echt anders over. En dan hebben deze regels hun houdbaarheidsdatum wel bereikt.
    Er zijn meer mensen op de wereld dan de covid risico patiënten!!
    Deze mensen horen al maanden dat ze zich niet aan moeten stellen en dat het best meevalt, nou het valt helemaal niet mee.
     
  16. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,818
    113
    Terecht. Het was ook een ernstige situatie. Als er niks was gedaan had de zorg het niet aangekund en dan had je een groot probleem gehad. Dat dat uiteindelijk niet zover is gekomen, komt niet omdat het allemaal wel meeviel, maar omdat er op tijd is ingegrepen
     
  17. Mammielove

    Mammielove Niet meer actief

  18. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    Jan 11, 2014
    4,610
    2,404
    113
    Ik vind juist het tegenovergestelde waar en dat is ook waar wat mij betreft de schoen wringy ten aanzien van al deze regels. Iedereen kan juist zelf wel kiezen voor de mate van risico. Knuffel je met anderen? Dan neem je een bewust rusico. Heb je zelf een zwakke gezondheid of ben je op hoge leeftijd en wil je geen risico lopen? Blijf dan gewoon thuis en laat je boodschappen bezorgen.
    Waarom moet de rest van de samenleving zich houden aan strenge beperkingen, terwijl de mensen waar het echt omgaat dit ook zelf kunnen doen?
     
  19. Mammielove

    Mammielove Niet meer actief

    Serieus, lees je even in voordat je je eigen waarheid loop te verkondigen:rolleyes: :roflmao:
     
  20. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,818
    113
    Zo simpel is het niet. Je kunt prima dat risico voor jezelf accepteren, maar daardoor breng je anderen weer in gevaar en ook mensen die er niet voor kunnen zien om thuis te blijven (zorgmedewerkers oa).
     
    pregnantje, Zara75, Mar76 and 2 others like this.

Share This Page