Racisme en politiegeweld

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by momwithcamera, Jun 2, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MyMiracle

    MyMiracle Fanatiek lid

    Jun 2, 2013
    4,657
    2,872
    113
    Waar mijn huis woont
    Puur uit interesse.
    Zou je er ook niet wakker van liggen, wanneer je nog steeds merkt dat gevolgen voelbaar zijn?
    Dat je als minder behandeld wordt(wat overigens ook nog steeds leeft)....
    Dat je ziet dat je kinderen onbewust van alles ingeprent krijgen over de ongelijke waarden tussen mannen en vrouwen. Mannen zijn superieur, dus komen met meer dingen weg.

    Even voorop gesteld dat het totaal niet erg is als je hier niets mee zou doen. Niet iedereen voelt die behoefte, ook als ze het wel onrechtvaardig vinden.
     
    GossipGirlxoxo, Nehneh and YaelStone like this.
  2. YaelStone

    YaelStone Fanatiek lid

    Aug 5, 2019
    2,442
    4,368
    113
    Er komt niets goeds na “Ik ben geen racist, maar...”
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  3. riga01

    riga01 Bekend lid

    Apr 28, 2010
    978
    392
    63
    Female
    In de zorg
    Den-Haag
    Heb je inderdaad goed aangevuld want jij maakt ook aannames.

    En dat wat ik dikgedrukt heb...hoe kun je dat aannemen en zo zeggen als je geen benul heb hoe ik er veder insta en wat ik over welk onderwerp dan ook maar weet.

    Ik hoef mij hier veder niet in te verdedigen of hier een heel gesprek van te maken. Want zoals iedereen ben ik vrij om mijn mening te geven en ook hoe ik deze wil onderbouwen. En dat heb jij gedaan,dat heeft nehneh gedaan en ik ook.

    Maar als er dan vervolgens zo'n plaatje neergezet word over mij...nee niet netjes. Lekker onderbouwd is dat ook...not.
     
    Maev likes this.
  4. riga01

    riga01 Bekend lid

    Apr 28, 2010
    978
    392
    63
    Female
    In de zorg
    Den-Haag
    Zet mij vooral neer hoe je wilt :thumup: Zo lossen we inderdaad een hoop van deze ellende op..als iedereen op deze manier met elkaar omgaat.
     
    Maev likes this.
  5. MyMiracle

    MyMiracle Fanatiek lid

    Jun 2, 2013
    4,657
    2,872
    113
    Waar mijn huis woont
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  6. MyMiracle

    MyMiracle Fanatiek lid

    Jun 2, 2013
    4,657
    2,872
    113
    Waar mijn huis woont
    Bekijk je eigen reacties eens.
     
  7. trillian

    trillian Actief lid

    Jun 21, 2011
    230
    307
    63
    Female
    Omgeving Den Haag
    Ik krijg toch echt wel het gevoel dat iedereen hier het hart op de goede plek heeft zitten, maar iedereen heeft op dit soort punten zijn eigen reis en zijn eigen tempo.

    Elkaar veroordelen over meningen zet weinig zoden aan de dijk, maar niet openstaan voor nieuwe informatie en/of openstaan voor (opbouwende) kritiek ook niet. Ik denk dat het het belangrijkste is om nooit genoegen te nemen met het punt wat je nu bereikt hebt en altijd verder te zoeken naar hoe je jezelf kunt verbeteren.
    Daarbij kun je best anderen voeding geven om te groeien, maar dat kun je niet afdwingen. Gras gaat ook niet harder groeien als je er aan trekt.
     
  8. MyMiracle

    MyMiracle Fanatiek lid

    Jun 2, 2013
    4,657
    2,872
    113
    Waar mijn huis woont
    Heel goed punt! Dank je.
     
    trillian likes this.
  9. maliro

    maliro Niet meer actief

    #449 maliro, Jun 14, 2020
    Last edited by a moderator: Jun 14, 2020
    Ik ga nu ook even wat invullen en ik wil niet zeggen dat het mijn mening is. Maar ik merk bij veel mensen die "Er klaar mee zijn" dat ze het gevoel krijgen dat ze beschuldigd worden. Dat ze zich schuldig moeten voelen omdat ze blank zijn. En van daaruit ij de weerstand komen.
    Ik weet niet of het voor iedereen geldt
    Maar misschien is dit onbewust wel een punt. Dat kruiperige irritante gevoel dat je schuldig bent omdat je een kleur hebt die je zelf niet koos. Dat gevoel hebben mensen met een andere kleur al generaties lang. En zo zijn ze ook behandeld. Dus wie zich irriteert aan de demonstraties: prima, dat mag. Maar probeer uit te vogelen wat er dan zo irritant is. En niet " nu weten we het wel/het punt is gemaakt/etc.". Waarom roept het zoveel op? Wij kunnen niet goed maken wat de generaties voor ons hebben misdaan. Maar we hebben wel invloed op de toekomst. Dat begint klein, in onze eigen omgeving. En voor de veranderingen op hoger niveau is het helaas nodig dat we allemaal massaal onze stem laten horen.
    Bovendien hebben wij jaren geleden zelf landen gekoloniseerd, gastarbeiders naar Nederland gehaald, we hebben de Molukse bevolking van alles belooft. Dat hebben wij als Nederland gedaan. En wij als het gewone klootjesvolk zijn er wellicht niet persoonlijk schuldig aan. Maar we kunnen niet blijven roepen dat mensen zich maar aan moeten passen. Doe je dat wel, dan geef je nog een trap na. Respect moet van 2 kanten komen. Maar wanneer een groep mensen generaties lang alle rechten zijn afgenomen, wanneer ze het werk mochten doen waar wij te beroerd voor zijn, wanneer er nog steeds sprake is van etnische profilatie, hoe moeten zij zich dan gerespecteerd voelen?
     
  10. maliro

    maliro Niet meer actief

    #450 maliro, Jun 14, 2020
    Last edited by a moderator: Jun 14, 2020
    Excuus. Het bovenste gedeelte moest er niet bij. @Beheer kan het stuk boven het gequote gedeelte weg gehaald worden?
     
  11. Gootje1988

    Gootje1988 Fanatiek lid

    Apr 5, 2017
    4,847
    2,845
    113
    Maar stel hè... Alle dikke kindjes worden voortaan uitgescholden voor Buddha.... Gaat iedereen echt de moeite doen om Buddha te laten verdwijnen omdat het kwetsend is voor dikke kindjes?
     
  12. Beheer

    Beheer Administrator
    Staff Member

    Feb 11, 2005
    16,278
    2,978
    113
    @maliro Ik heb het eerste deel van je bericht verwijderd, ook bij de quote.
     
    maliro likes this.
  13. trillian

    trillian Actief lid

    Jun 21, 2011
    230
    307
    63
    Female
    Omgeving Den Haag
    Zo had ik er nog nooit naar gekeken, wat een goede punten!!
    Introspectie level “boeddhistische monnik”, wow!
     
    GossipGirlxoxo and maliro like this.
  14. Gootje1988

    Gootje1988 Fanatiek lid

    Apr 5, 2017
    4,847
    2,845
    113
    Eerlijk antwoord? Ik weet het niet omdat het niet speelt maar ik weet wel dat ik niet meer kijk naar het verleden anders had ik denk ik allang zelfmoord gepleegd.
    In vele landen zijn vrouwen nog steeds in onderdrukking maar ja ik weet inderdaad niet of ik er wat aan kan/wil doen....
    Ik snap ook wel dat jullie voor je kinderen op komen, echt waar maar ik vind ook dat er realistisch gekeken moet worden naar wat er in het verleden was en wat nu....
     
  15. trillian

    trillian Actief lid

    Jun 21, 2011
    230
    307
    63
    Female
    Omgeving Den Haag
    Ik heb met deze vergelijking een tweetal issues
    1) Aan je huidskleur gaat nooit meer iets veranderen. Aan je overgewicht (niet altijd, maar in de meeste gevallen wel) kun je wel iets veranderen. Ik vind het een beetje oneerlijk om eigenschappen die je kunt verdoezelen/aanpassen in deze discussies te betrekken.
    2) De lachende Buddha heeft nooit een negatieve connotatie gehad en is niet ontstaan uit een stereotype. Zwarte Piet wel.
     
    GossipGirlxoxo, YaelStone and Nehneh like this.
  16. Gootje1988

    Gootje1988 Fanatiek lid

    Apr 5, 2017
    4,847
    2,845
    113
    Je kan ook kinderen opvoeden met respect voor anderen en dat ieder mens er toe doet ongeacht huidskleur of gewicht..
    Ongeacht ieder kind ervaart gepest worden om zwarte piet /Buddha hetzelfde want het doet pijn en kwetst. Ook een kind met overgewicht kan zelfmoord neigingen krijgen omdat het gepest word door z'n gewicht dus ik vind die vergelijking wel passend.
    Vaak kunnen kinderen met overgewicht er niks aan doen omdat vaak al de ouders al verkeerd bezig zijn met voeding dus dan veranderd dat niet.
     
  17. Nehneh

    Nehneh Niet meer actief

     
    MyMiracle likes this.
  18. Gootje1988

    Gootje1988 Fanatiek lid

    Apr 5, 2017
    4,847
    2,845
    113
    Over akwasi heb ik geen goed woord over hoe hij sprak. Ik vond hem oprecht een topper in expeditie Robinson en hoopte dat hij in de finale kwam maar hoe hij zo sprak en daarna zij dat het spelen met woorden ofzo was... Nee... Dan kan je iemand met de dood bedreigen en er mee weg komen dat je zegt dat het met woorden spelen is... :|
     
  19. Nehneh

    Nehneh Niet meer actief

    Maar hebben die kinderen dan zelf voor het dik zijn gekozen? Daar zijn hun ouders dan verantwoordelijk voor mocht het geen ziekte zijn.
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  20. Nehneh

    Nehneh Niet meer actief

    Mijn kinderen zijn licht getint en blank, die zullen hier geen last van ondervinden. Ik doe het dan ook niet voor hun maar voor mijn medemens.
     
    GossipGirlxoxo likes this.

Share This Page