Geen auto met opgroeiend kind - gaan we 'm missen?

Discussie in 'Mama en gezin' gestart door Fyette, 14 jun 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.507
    21.920
    113
    Waarom zou je niet kunnen studeren zonder auto? Of ergens naartoe gaan?
    Er bestaat toch gewoon OV?
     
    columbella en Zwierezwaai vinden dit leuk.
  2. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.976
    3.988
    113
    Het gaat over wagenziekte. Daar heb je in het OV ook last van hoor.
     
  3. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.507
    21.920
    113
    Niet iedereen hoor.
    Ik ken genoeg mensen die niet tegen auto kunnen maar zeker wel tegen trein. Sterker nog, ken eigenlijk niemand die niet tegen treinen kan.
     
  4. Fyette

    Fyette Lid

    14 jun 2020
    20
    31
    13
    Vaak hebben mensen er veel meer last van in de auto dan in de trein, bijvoorbeeld. En niet bij iedereen helpen medicijnen. Zeker niet bij kinderen.
     
    columbella vindt dit leuk.
  5. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.976
    3.988
    113
    Tja, niet overal staat een treinstation volgens mij, maar ik geloof ook niet dat dat hier de discussie is.
     
  6. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.507
    21.920
    113
    Nee, maar jij zegt dat je dus zonder auto (of OV) niet kan studeren, wat natuurlijk onzin is.

    Toch wel apart dat er dergelijke uitspraken gedaan worden en als er vervolgens vraagtekens bij zo'n opmerking komen, dan mogen we er niet over discussiëren? Ik zie veel meer offtopic in dit topic hoor
     
    columbella en Zwierezwaai vinden dit leuk.
  7. tuc

    tuc Niet meer actief

    Goh lastige overwegingen. Ik zou dat kind natuurlijk proberen te ontzien, dus dan voor de ander wat anders regelen oid.
     
    Zwierezwaai vindt dit leuk.
  8. Fyette

    Fyette Lid

    14 jun 2020
    20
    31
    13
    Het punt is dat we allemaal grenzen hebben in hoeverre we onze levensstijl aan willen en kunnen passen aan de kinderen. Ik heb bijvoorbeeld een nichtje dat model is, en ze dankt haar vliegende carrière aan het feit dat mijn oom met haar een jaar in Milaan, Londen en New York heeft willen wonen toen ze 14 was (sabbatical opgenomen). Heel mooi, maar de meeste ouders zouden dat niet zomaar kunnen, of dat niet willen. Dat maakt je geen mindere ouder, en dat proef ik wel een beetje jegens ouders die niet staan te springen een bewerkelijke sport te ondersteunen.
     
    Mythique, Poolvos, NiVa0230 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  9. Zwierezwaai

    Zwierezwaai Niet meer actief

    Medicijnen hebben mij nooit geholpen. Ben toch 100km verderop gaan studeren.

    Ik wil het niet negatief laten klinken maar mensen die zo voor een auto zijn lijken zo weinig andere mogelijkheden/oplossingen te zien? Een beetje creatief denken?
     
  10. Zwierezwaai

    Zwierezwaai Niet meer actief

    Klopt, in een bus heb ik er ook last van. Trein gelukkig niet. En die paar keer dat ik in een vliegtuig gezeten heb had ik er de ene keer wel last van en de andere keer niet.(maar dat is geen ov natuurlijk)
     
  11. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.416
    36.281
    113
    Zou mijn kind zelf niet willen. Mijn oudste heeft wagenziekte en moest vorig jaar voor zijn sport om de week minimaal 2 uur met de bus. Hij wilde persé. Medicatie mee, goede voorbereiding en ja, spuugzakjes mee.
     
  12. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.416
    36.281
    113
    OV is nog erger qua wagenziekte, vooral een warme volle bus. Dat staat bij mij garant voor overgeven. Vaak genoeg een dorp eerder uit moeten stappen. Trein is beter, maar niet als ik achteruit moet.
     
  13. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.416
    36.281
    113
    Maar je vraagt toch zelf naar meningen? Ik zou daar heel ver in gaan ja, dat mag ik dan toch ook aangeven. Ik vind het heel erg belangrijk. Dat voorbeeld van je nichtje is natuurlijk vrij extreem, maar ook dat zou ik zeker proberen te regelen als het verantwoord is.
     
    tuc vindt dit leuk.
  14. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.825
    18.953
    113
    Vrouw
    Dat klopt maar met baby's en peuters in huis al zeker zijn dat je bepaalde dingen niet wil en dan vooral redenen opsommen waarom jijzelf iets niet wil, is mss ook een beetje voorbarig?

    Ik had ook nooit gedacht dat ik de zondag om 08u in de auto zou stappen om met 1 van de kinderen naar een wedstrijd te rijden hoor .
    Maar die sport hoort er ondertussen gewoon bij. Soms gaan we als gezin en erna doen we wat leuks, soms komt er familie kijken, soms rijden er andere kinderen mee,....
    Je kan idd ook staan blazen en zuchten en zeggen dat je dat niet wil. Maar als je uw kind ziet lopen glunderen, vergeet je als ouder nogal vaak eigen belang e.
     
    suus1983 vindt dit leuk.
  15. Zwierezwaai

    Zwierezwaai Niet meer actief

    Haha ik heb ook altijd spuugzakjes mee. Ook als de kinderen met iemand meerijden, geef ik ze altijd mee. Vaak genoeg gehad dat ze terug kwamen van een kinderfeestje in een krijspaleis en ze enorm moesten spugen.
     
  16. Fyette

    Fyette Lid

    14 jun 2020
    20
    31
    13
    Natuurlijk - ik ook. Maar ik heb het idee dat je de aanpassingen die in jouw straatje passen veel makkelijker maakt. Als je kind om wat voor reden dan ook niet meer zou willen auto rijden, zou dat dan ook kunnen?
     
    Zwierezwaai vindt dit leuk.
  17. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.416
    36.281
    113
    Precies dat dus. Ik vond het maar niks dat mijn zoon wilde voetballen.. prestatie gedoe, niks voor mij (dat vind ik nog steeds overigens), maar zijn passie voor voetbal is zó enrom, daar heb ik heel veel voor over en zo gaat het nu ook met dochter. Dus dat ik de ene week met zoon naar Overijssel ga vanuit Groningen en de week erna naar Harlingen voor dochter heb ik er graag voor over. Zou het zelfs op 1 dag doen als dat zou kunnen.
    Bij voorbaat al roepen dat het niks voor jou is, ja dat vind ik vreemd. Het gaat namelijk niet alleen om jou als je kinderen krijgt.

    En natuurlijk zitten er grenzen aan en kan niet alles, maar zou zelf wel alles geprobeerd willen hebben.
     
  18. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.416
    36.281
    113
    Waarom niet? Dan zijn de gevolgen ook voor hun.
     
  19. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.976
    3.988
    113
    Nou al die mensen die voor een auto zijn stellen hier toch geen vraag over? Die hoeven toch geen oplossing want er is geen probleem?
    Ts stelt een vraag en iedereen reageert daarop vanuit de eigen situatie. Ts kan vervolgens zelf een beslissing nemen voor haar eigen situatie.
     
  20. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.976
    3.988
    113
    Dat is toch logisch. Iedereen maakt beslissingen die het beste in zijn/haar eigen straatje passen. Daar is toch geen goed of fout aan. Waar een wil is is een weg, de vraag is wat de wil is. Als je zonder auto wilt kan dat heus. Als je een auto wil kan dat ook heus.
     

Deel Deze Pagina