Het dorpse van dat wijkje (moet je maar net liggen, t heeft ook zn drama's), de speeltuin vereniging, de markt op woensdag op loopafstand, de winkels daar, de oude buren (inmiddels 2 overleden), mn oude tuin (niet die zevenblad die kan me gestolen worden), mn oude keuken (nu een open keuken, heeft zo zn nadelen), mn keukendeur ipv schuifpui (best lekker dat licht maar voor een nieuwe keuken levert t wat meer beperkingen qua indeling en we missen 1 grote radiator in de woonkamer en qua muggenhorren is t ook irritant) De zwarte schimmel, tochthol en mega stookkosten daarentegen mis ik absoluut niet. Ookal moeten we hier ook nog t nodige renoveren.
Binnen 3 min lopen bij de school (nu 5 min fietsen, dus moet niet zo zeuren ). Wat ik ook mis is de gezelligheid. We woonden in een soort “tokkie-straat” van onze wijk. Vooral in de zomer veel babbelen met de buren, iedereen buiten, kinderen bij elkaar over de vloer, etc. Dat is in dit stukje van de wijk een stuk rustiger.
Enigste wat ik kan bedenken is het lopen naar de stad, nu ga ik met de fiets en met slecht weer pak ik de auto. Verder er alleen maar op vooruit gegaan, qua huis en buren.
Ik woonde eerst tegen het centrum, liep meestal naar de winkels. Nu woon ik wel vlakbij een wijkwinkelcentrum met aardig wat winkels, maar moet 5 minuten naar het centrum fietsen. Nog niet veel, maar ik merk wel dat ik er minder vaak kom. En ik mis mijn nachtrust. Blijkbaar is dit een drukke wandelroute en ik heb er nooit bij stil gestaan dat blijkbaar best veel mensen ‘s nachts wandelen en hard praten. Nu nog enkel glas, dus je raam dichtdoen haalt weinig uit. Maar dat wordt binnenkort allemaal vervangen.
Het bos en de vrije omgeving. Geen andere huizen eromheen. Toevallig waren we er vandaag nog en die rust mis ik echt. Het huis niet, maar als ik daar een mooi nieuw huis kon bouwen, dan deed ik dat gelijk
Echt helemaal niks. We zijn in de afgelopen 6 jaar, 5 keer verhuisd. Waarvan 4 keer vanwege reisafstand werk. De 5de keer kwam ons droomhuis op ons pad. Echt, ik mis niks aan alle andere huizen. Iedere dag weer, geniet ik van dit huis. Het is écht een thuis.
Onze oude buren, de directe buurvrouw, de buurman en buurvrouw van een deur verder en de buren een paar huizen verder, beste vriendinnetje en vriendje van onze zoontjes Oh en dat ik alles lopend kon doen, de supermarkten 7 dagen per week van 07.00 tot 22.00 open zijn en je anders nog een avondwinkel hebt. De ruime keuze bij thuisbezorgd! De verschillende soorten ov voor bij slecht weer en dat alles per fiets goed te bereiken was bij mooi weer. Wat ik niet mis: de troep op straat, het aantal junks en criminelen, geluidsoverlast, drugsdealers en schietpartijen
Helemaal niks M’n jeugdherinneringen, maar die zijn niet per sé plaatsgebonden. Ik rijd nog wel eens langs dat huis maar het doet me niks. Ik vond het ook een saaie, eenzame plek om te wonen (in mijn tienerjaren) en heb nu veel meer familie en vrienden dichtbij. Wat bij mij wel een ding is, is dat ik alleen daar gewoond heb met mijn helaas jong overleden vader. Maar het is nu zo veranderd en het is zo lang geleden dat die plaats mij niet zoveel meer zegt. Het huis waaruit ik met mijn man verhuisd ben naar ons huidige huis, mis ik ook niet. Het enige was dat ik daarvandaan heel makkelijk lopend naar de supermarkt kon met de kinderen (500 m) voor een snelle boodschap voor het avondeten bijv. en dat die nu op een paar kilometer afstand zit.
Leuk om te lezen allemaal. Ik ben naar het -volgens vele gastvrije, vriendelijke, gezellige- Brabant verhuisd. Maar wat ik vooral mis: gezelligheid in de straat en uitstapjes dichtbij huis. (Kinderboerderij, strand, ...) De buren werken veel en hebben weinig tijd om eens lekker te borrelen. Het is in al die jaren dus nog nooit gelukt. De andere kant zijn op leeftijd en vinden het snel een hele opgave, maar op zich is er wel een gezellig praatje. Kinderen spelen hier niet buiten. De teleurstelling van mijn oudste heeft mij wel slapeloze nachten bezorgd. Hoe vaak ze hier tevergeefs heeft aangebeld. In ons oude huis woonde 12 kinderen in het kleine straatje en er was al-tijd gezelligheid in de straat. Dat mis ik.