Wel of niet op vakantie gaan deze zomer?

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by Didi1980, May 2, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
?

Vakantie geannuleerd, twijfels of gewoon gaan!

  1. Wij hebben of gaan zeker annuleren

    111 vote(s)
    29.9%
  2. Wij twijfelen en wachten nog even af

    82 vote(s)
    22.1%
  3. We gaan op vakantie, tenzij het voor ons wordt geannuleerd

    178 vote(s)
    48.0%
  1. Kleintjuh85

    Kleintjuh85 Fanatiek lid

    Feb 5, 2014
    3,992
    2,283
    113
    Noord-Brabant
    Ik hoop alleen wel dat de overheid heeft geleerd van de situatie net voor en het begin van de corona crisis. Hopelijk stoten ze zich niet nog een keer aan dezelfde steen en durven ze dit keer als het noodzakelijk is ballen te tonen en te doen wat juist is. Echter kan je het helaas voor niet iedereen goed doen. Dat gedoe blijf je altijd houden.

    Ik vind alleen dat er nu al zoveel mensen rondlopen die alle basisregels ook gewoon aan hun laars lappen dat de overheid nu ook al wat adequater op kan gaan treden. De nee tegen de 1.5m samenleving krijgt steeds meer en meer aanhangers, en dat vind ik best verontrustend.
     
  2. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik weet niet waar jij bent, maar hier zitten we al voor de derde dag aan het strand. En kinderen hebben al volop in zee gezwommen. Ik vind 30+ prima maar dan gaat 3/4 van de Nederlandse bevolking zeiken en ik heb zo geen zin in dat: pff wat is het warm...

    Qua reserveren: bij alles wat ik tot nu toe tegen ben gekomen kun je reserveren en gemakkelijk afzeggen als je bv klachten hebt.
    Dus dat kan ik jullie geval dan ook toch? Gaat het niet, dan gaat het niet.

    Ik had zelf ook dolgraag aan het Deense strand gezeten, maar dat zat er nu even niet in. Ipv daar in te blijven hangen maken wij er wat van. We zijn maar 45 min van huis, maar komen op plekken waar we nog nooit geweest zijn.
    En iemand die dus niet weg wil in NL ook prima he?
    Waar mijn eerdere reactie vandaan kwam zijn mensen die afgeven op NL en om die reden naar het buitenland gaan (vooral de coronahaarden) en dan roepen: "ja want hier hoef je lekker niet het zwembad te reserveren"
    Daar kan ik met mn pet niet bij.
     
    Syane and NiVa0230 like this.
  3. WinterBird

    WinterBird Fanatiek lid

    Nov 28, 2012
    1,416
    877
    113
    NULL
    NULL
    Ik vond het vooral bijzonder dat mensen de longarts David Prins prezen. We moesten volgens hem nl vooral gezond leven, gezond eten, sporten etc, maar dezelfde mensen schreeuwde ook dat de kroegen en restaurants weer moesten openen.

    Maar dat vind ik ook van mensen die nu over een economische crisis schreeuwen (onze economie gaat naar de klote) maar wel de afgelopen 20 jaar geld hebben uitgeven aan goedkope meuk uit China waardoor onze hele middenklasse naar de klote is gegaan en daarmee ook onze economie :rolleyes:

    Verder geef ik je geheel gelijk: wij hebben het in Nederland prima geregeld, dat is vooral nu te zien in de landen waar bv geen voedselbanken of financiële steun is en mensen echt niks meer hebben door deze crisis.
    De boze Nederlander is tot op het bot verwend.
     
  4. sidmick

    sidmick VIP lid

    Jun 23, 2008
    17,803
    4,185
    113
    Hier op scheveningen is het echt te fris om op het strand te liggen vandaag en de afgelopen dagen mwah, hooguit net aan.

    Pretparken etc kun je afzeggen maar dan krijg je een voucher. Restaurant kun je 1x, misschien 2x skippen maar dan stopt het toch echt. Dus nee, dat plannen rijmt niet met vakantiegevoel.

    Ik ben het geheel met je eens hoor qua instelling. Het is zoals het is, in mijn ogen niet verstandig om de grens over te gaan en ik klaag ook verder niet allen een vakantiegevoel in nederland vind ik helaas niet. ( maar dat is dus nog geen reden om dan maar naar het buitenland te gaan)
     
    tuc likes this.
  5. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    May 29, 2008
    20,418
    3,298
    113
    Ze hebben het beide al gehad! En al zou de reisverzekering niks vergoeden dan zouden ze daar geen drama van maken, ze weten welk risico ze nemen. Woonplaats waar ze wonen hebben meer besmettingen momenteel dan Kroatië gisteren in 1 dag.
     
    Butchke likes this.
  6. Cindy1977

    Cindy1977 VIP lid

    May 12, 2017
    7,933
    12,187
    113
    We weten nog steeds niet hoe lang je immuun bent, je kunt het tot nu toe nog best een keer krijgen. Als ik het goed zeg, zijn er al mensen die het een 2e keer hebben gekregen.
     
    Neuzeke likes this.
  7. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,816
    113
    Ok. Maar wat ik mij wel nog afvraag, mochten ze om een andere reden in het ziekenhuis terecht komen, vergoedt de verzekering het dan nog wel?
     
  8. Whysteria

    Whysteria Niet meer actief

    Dat wordt toch gewoon gedekt door je Nederlandse zorgverzekering?
     
  9. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,183
    16,519
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    IK kan me er inderdaad niet toe zetten om een hele lap tekst te moeten doorploeteren met steeds weer dezelfde uitkomst.
    Je moet er van houden. Ik hou ook niet langdradige boeken en langdradige films waarvan je van tevoren al weet wat er gaat komen.
     
  10. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,183
    16,519
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Mwah dat valt wel mee hoor.
     
  11. Beukenhaag

    Beukenhaag Fanatiek lid

    May 17, 2020
    1,603
    1,732
    113
    Maar heeft je vriendin ook in Nederland op de camping gestaan? Wij nu namelijk wel. In Zeeland staan wij nu op een grote camping die volzet is. Nederlandse campings hebben grote plekken, over het algemeen voldoende sanitair. Echt, het is meer dan goed te doen hier. Ruimte genoeg.
    Overigens denk ik dat dit geldt voor de meeste campings in Europa. Je leeft veel buiten, dus meestal met voldoende ruimte en afstand.

    En de commotie die is ontstaan heeft natuurlijk ook niks te maken met de drukte in een bepaald gebied. Daarvoor krijgt een land geen code oranje.
     
    Syane likes this.
  12. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    Jan 25, 2017
    4,873
    7,937
    113
    Als je dit al veel tekst vind, dan neem ik aan dat je alleen maar krantenkoppen leest.
     
    Syane, NiVa0230, smax and 1 other person like this.
  13. lovemy2kids

    lovemy2kids Fanatiek lid

    Nov 3, 2010
    2,458
    1,407
    113
    Ik snap de emoties en verschillende meningen..
    Maar als iedereen zich aan de regels houdt zou het in het buitenland niet minder veilig moeten zijn dan in Nederland.
    Het virus is overal ter wereld, dus of ik nou in Nederland op een camping zit of in Spanje zou dan niet moeten uitmaken.
    Ik ben alleen sneller thuis als er in Nederland wat gebeurd ipv in Spanje.
    bovendien als ik de protocollen lees die in Spanje gelden en die vergelijk met Nederland is het daar zelfs strenger dan hier.
     
    Willes, Cin85, Butchke and 2 others like this.
  14. amdaa

    amdaa VIP lid

    Mar 28, 2015
    9,670
    11,009
    113
    Het laatste is natuurlijk niet waar, op dit moment zitten alleen in de regio Dubrovnik-Split ong 300 mensen in de quarantaine (dit wordt daar bewaakt),
    Paar weken geleden was een hele grote bruiloft in Dalmatie één van de brandhaarden van de nieuwe opleving. Kwam heel uitgemeten in Kroatische kranten omdar diverse politici er ook aanwezig waren.
    En over de maanden heen was Dalmatie ook gewoon vertegenwoordigd in de cijfers. Wel minder dan binnenland (doordat buiten toeristisch seizoen daar veel minder mensen leven dan in binnenland), maar niet nihiel.

    Dat veel mensen 'er niet in geloven' heeft niet zoveel met de werkelijke cijfers te maken. Dat zijn geen andere types dan die je in Nederland vindt die denken dat 'de overheid' het verzonnen heeft om 5G door te drukken oid.
    Kroaten geloven ook massaal dat de huidige klimaatverandering in het land veroorzaakt is door de gerichte acties van Amerikaanse satellieten op hun land.
     
  15. Amarens

    Amarens VIP lid

    Dec 24, 2009
    11,522
    3,770
    113
    Waarom niet accepteren dat iedereen een eigen/andere vakantiebelevenis heeft? Ik vind kampen in een tent bijvoorbeeld vreselijk. Liever niet op vakantie dan in een tent. Iemand anders vindt het heerlijk. Ik ga ervan uit dat mensen die naar het buitenland gaan daar goed over hebben nagedacht.
     
    Butchke likes this.
  16. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,734
    7,501
    113
    Female
    Zegt niks. Cliënt van mij heeft het gehad, was genezen en had negatieve testen. Heeft het nu toch voor een 2e keer.
     
    Cindy1977 and Neuzeke like this.
  17. Koraal82

    Koraal82 Fanatiek lid

    Jul 17, 2013
    3,277
    1,440
    113
    Ik werk bij een zorgverzekeraar. Je zorgverzekering dekt in het btl spoedeisende zorg tot het nederlandse tarief. Als je dus bijv een blinde darmontsteking krijgt dan kost dat in NL bijv €2000 (geen idee hoeveel het kost il noem maar ff iets) maar stel in het btl kost het €3000 dan moet je €1000 zelf betalen. Als je een reisverzekering hebt met medische dekking dan betalen zij normaal die €1000. Maar de vraag is of de reisverzekering betaald voor als je bijv met corona in het zkh komt als je in een code oranje land bent.

    Oh en ja de tarieven in het btl kunnen enorm afwijken!
     
  18. Amarens

    Amarens VIP lid

    Dec 24, 2009
    11,522
    3,770
    113
    Ik sluit hier bij aan.

    Uit de laatste onderzoeken is gebleken dat je immuniteit voor een paar maanden opbouwt en daarna weer besmet kan raken. Dus ja je kan het een tweede een derde een vierde keer weer krijgen.
     
  19. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,766
    18,911
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Nou, hier dan een korte reactie. Al gaat de nuance dan wel verloren:

    Je zou toch wat meer achtergronden moeten lezen over corona, over wie wat besluit en waarom. Dan hoef je namelijk geen dingen meer te roepen die nergens op slaan.

    Iets van ‘u vraagt, wij draaien’.
     
    smax, Relax, Suzy85 and 3 others like this.
  20. amdaa

    amdaa VIP lid

    Mar 28, 2015
    9,670
    11,009
    113
    Het lastige is dat we ongeveer 17mln meningen hebben over wat 'juiste aanpak' is die de overheid zou moeten volgen.

    Nu verwachten we inderdaad een daadkrachtigere aanpak, maar als er iets strikt wordt gedaan is dat weer onzin en paniekzaaierij.
     
    Syane likes this.

Share This Page