Onze dame van bijna 5 maanden is geboren met 34+3, de eerste 2 maanden heeft zij borstvoeding gehad en poepte ze normaal. Helaas daarmee moeten stoppen en gestart met melk op basis van geitenmelk. Ook geen problemen mee gehad totdat we moesten indikken en daarna nexium moesten gebruiken. Ze kreeg flinke obstipatie, heeft meerdere keren een microlax gekregen en kreeg om de dag lactulose in haar flesje omdat ze nog steeds moeilijk kon poepen. Nu zijn we 2 weken geleden gestopt met de nexium en verdikking gebruiken we al heel lang niet meer. Lactulose heeft ze echter nog wel nodig omdat ze anders harde en pijnlijke ontlasting heeft. 10cc extra water in de fles hebben we ook al heel lang gedaan. Hielp niets. Heeft er iemand de tip voor ons? Ik wil de lactulose namelijk niet elke dag geven omdat het toch een medicament is.
Onze dochter heeft ook obstipatie met flesvoeding. Van de huisarts kreeg ik niks, maar we werden gek van elke avond dat gekrijs. En vooral heel erg sneu voor haar. Toen heb ik lactulose gekocht bij het Kruidvat en sinds we dat elke dag geven gaar het prima. Tijd Tijdje terug paar dagen niet, omdat het op was, meteen weer ellende. Dus ik geef het gewoon elke dag. Het schijnt geen kwaad te kunnen begreep ik, en ik vind dat krijsen van de pijn in haar buik onnodig. Als ze 1 is zal ik wel weer zonder gaan proberen, tot die tijd ga ik voor comfort voor haar.
Mijn dochtertje is ook net 5mnd (maar niet te vroeg geboren...) en had daar de laatste tijd ook last van. Sinds een paar dagen geven we nu elke dag een paar hapjes pruim (kan je vers zelf maken, of bij kruidvat van die knijpzakjes vanaf 4mnd) en dat werkt super goed. En ze vindt het nog heerlijk ook. Maar ik weet eigenlijk niet precies of je bij vroeggeboorte wel ook vanaf 4mnd al fruit mag geven, maar het lijkt me gezonder dan lactulose (daar zit véél suiker in! In mijn ogen kan dat dus wel kwaad om elke dag te doen. Zou dat alleen doen als t echt niet anders kan)
Dankjewel! Pruim is een goede. We mogen nog even niet beginnen met hapjes maar zodra het kan doen we dat! De lactulose heeft ze echt nodig. Anders lukt het niet. Niet elke dag maar om de dag en ik probeer ook echt steeds minder te geven. Soms gaat het een paar dagen goed. Het is echt sneu als ze niet kan poepen...
Lactulose deed hier niets en forlax weigert hij (maar kan voor jullie wel een goede optie zijn ipv lactulose ). Wij geven alleen maar klysma's helaas.
Ik zou vragen om forlax. Dat is op basis van vezels, dus kan geen kwaad. Zoon heeft nexium gehad en daarbij forlax gebruikt. Nu omeprazol sinds 4 dagen en nu ook weer obstipatie, dus vandaag weer begonnen met forlax.
ja hier ook fan van forlax, helaas wilde huisarts dat pas vanaf 6 mnd voorschrijven. Daarvoor enorm aan t kloten geweest met lactulose. Nu gaat t goed met forlax! Sommige huisartsen en ook kinderartsen schrijven t wel eerder voor en anders kun je t ook online zelf bestellen evt.
Ik zou stoppen met lactulose! Hier had dochter ook obstipatie. Gestart met lactulose, deed helemaal niets. Toen een microlax erbij. Eenmalig effect. Daarna op aandringen van mij contact gelegd met kinderarts. (Waren inmiddels alweer bijna 2 maanden verder) Blijken baby's helemaal geen lactulose/microlax te mogen krijgen. Is achterhaald. Toen direct overgestapt op forlax, wauw wat een effect gelijk. Ze krijgt een zakje per 2 dagen. 1 zakje per 3 dagen gaat nog niet.
O jeetje dat is heftig. Bij ons heeft de kinderarts daar akkoord voor gegeven! We geven het ook alleen als het nodig is, sowieso niet elke dag. Word forlax dikker als je het geeft? Ik durf namelijk geen dikke vloeistoffen te geven nog omdat ze 2x keer gestikt is in voeding met nutriton.
Kinderartsen hebben idd de richtlijn om forlax voor te schrijven, huisartsen hebben hun eigen richtlijn en houden lactulose aan. T mag wel maar t werkt niet altijd of ze krijgen er nog merr krampen van (zoals mijn dochter).
Nee wordt niet dikker. Ik deed de poeder door haar fruithap. En nu door haar drinken. (Naturel variant)
Er bestaat een naturel variant?? O wow! Die met smaak wil ons kind écht niet. Wij geven maar klysma's omdat we er niets aan de bovenkant in krijgen
Ja sinds een maand heeft ze naturel omdat smaak steeds moeizamer ging. Is de macrogol junior. Officieel vanaf 2 jaar. Ze kreeg hem toen ze bijna 1,5 werd. 1 telefoontje van mijn kant en werd gelijk om gezet. Wie weet bij jou ook.
Is er al over andere flesvoeding gesproken? Hier gebruiken wij Nutrilon Omneo en vanaf de dag dat we dat gingen gebruiken had Q nergens meer last van.
Ja die wil ik ook! Die sinassmaak wil ze ook niet graag meer, zo chemisch is t ook. Maar naturel pas vanaf 2 jaar hmmm
Nee, hebben we het niet over gehad. We zijn gister begonnen met een groentehapje en dat vond ze erg lekker. Dus hopelijk gaan de extra vezels haar helpen en gaat ze er minder moeite mee krijgen. We geven de lactulose ook niet meer om de dag, maar alleen als ik merk dat het wat moeizamer gaat. Dus zo'n 1 a 2x per week.
Ik ga maandag bellen en dan stel ik voor dat ik de helft vh zakje grbruik. Mag hopen dat ze akkoord gaat, alleen poepen door klysma lijkt mij alles behalve gezond...
Zeker! Gezond is het niet. Als het de enige oplossing is dan is het beter als niet poepen maar zodra er betere alternatieven zijn zou ik dat zeker eens aankaarten.