Graag jullie mening, thuis verschillen wij nogal van mening. Mijn man blijkt corona te hebben, maar is nu zo goed als beter. Onze kinderen zijn weken verkouden geweest, maar nu niet meer. Ik heb 2 weken geleden alleen keelpijn gehad, maar niet getest omdat de wachttijd voor de test langer duurde dan de klachten. Wat vinden jullie dat wij mogen doen nu we 10 dagen in quarantaine moeten? Ik mag in mijn eentje boodschappen doen aangezien ik geen klachten heb. Maar 10 dagen binnen zitten werkt niet voor onze drukke jongens. Gaan jullie gewoon buiten een rondje lopen/fietsen en op afstand blijven van iedereen? Niet naar de speeltuin uiteraard. Vinden jullie naar het bos gaan kunnen? Is toch rustig daar op een doordeweekse ochtend. Nog meer ideeën om er toch even uit te kunnen?
Bos lijkt me wel kunnen, maar als je ziet dat er druk is terug naar huis gaan en goed op afstand blijven.
Thuis leuk maken en spelen in de tuin of achter op straat. Tv/tablet aan, picknicken in de woonkamer, al het speelgoed uitzoeken en opbouwen etc. Het is even doorbijten en pittig maar niet anders. Volgens mij tellen de 10 dagen quarantaine pas vanaf het moment dat je man geen klachten meer hebt. Ik zou nergens heen gaan want officieel mag dat niet in quarantaine tijd. En ik zou evt nieuw speelgoed/boeken bestellen of zo.
Dit! Lijkt me duidelijk, dit staat op de site van de Rijksoverheid: Zoals ik het lees hoef jij je alleen te laten testen als je klachten krijgt. Bij geen klachten dus 10 dagen quarantaine.
Dit. Jullie moeten allemaal 10 dagen in quarantaine. Maak het gezellig in huis en de tuin. Drukke jongens of niet, het is even niet anders..
Die meneer van de GGD zei aan de telefoon dat ik zonder klachten naar de supermarkt mag... Mijn man is nu ook gewoon gaan wandelen met de kinderen. Ik kan hem niet thuishouden, hij luistert gewoon niet naar mij
Als het echt nodig is mag je naar de supermarkt als je geen klachten hebt en als niemand anders boodschappen voor je kan doen. Verder zou ik dus gewoon echt binnenblijven, zelfs het bos zou ik niet doen, hier is het overal nog best druk.
Zelf alleen ervaring met GGD omtrent testen (negatief gelukkig) maar dat zijn niet altijd de meest heldere lichten. Hier op het forum heb ik ook de indruk dat iedereen niet altijd hetzelfde te horen krijgt. Info op de website lijkt me duidelijk genoeg. En ik zou nu dus flink pissig zijn op je man, wat een ... Vind het heel egoïstisch dat hij zijn eigen belang (als in even een wandeling maken) niet opzij kan zetten terwijl hij Corona heeft!
Lekker dan.... Hij houdt dus geen afstand van jullie ook? Dan is het tien dagen in quarantaine vanaf dat je man geen klachten meer heeft.
Pfoe dit vind ik op zijn zachts gezegt nogal kwalijk.. Ik ga er verder maar geen woorden aan vuil maken
Lekker egoïstisch van je man om naar buiten te gaan. Waarom laat je je dan wel testen vraag ik mij af.
Heel simpel lijkt me: nadat je man klachtenvrij is gaan de 10 dagen quarantaine in voor jou en de kinderen. Dus jij geen boodschappen doen. Geen rondje lopen etc. Lastig met drukke jongens, maar helaas het is niet anders.
Als je man 24 uur klachtrnvrij is mag hij naar buiten. De rest mag 10 dagen na het laatste contact met je man naar buiten. Boodschappen doen mag: . Blijf thuis, ontvang geen bezoek - alle huisgenoten blijven thuis U mag niet naar buiten, naar school, of naar het werk. Laat anderen boodschappen doen. Indien dit niet kan, mag één huisgenoot (zonder klachten) wel even naar buiten om bijvoorbeeld boodschappen te doen. Let daarbij op dat u op afstand van anderen blijft en maak geen lichamelijk contact.
Hoelang geleden is hij getest dan? Hij heeft dus nu geen klachten meer? Lastig altijd zulke dingen ja, als hij zo goed al klachten vrij is zou ik bv wel naar het bos gaan waar je niemand tegen het lijf loopt. Boodschappen zou ik dan bv niet doen. Maar dat kan je zelf het beste bepalen en wij niet.
Nou, niet zelf bepalen, daar gaat het telkens fout op. Gewoon doen wat RIVM aangeeft wat je moet doen. Thuisblijven dus
Volgens mij is het toch duidelijk...hele gezin blijft thuis. Boodschappen doen zou ik niet doen, tenzij je echt geen andere oplossing hebt. Qua wandelen...tja ik zou zeker geen bos opzoeken nu, maar stel je woont in het buitengebied dan moet een rondje weilanden kunnen of 's avonds laat nog kort door de wijk. Maar verder blijf je thuis en ontvang je geen visite