Mijn buurvrouw begon met 1 mannetje en 1 vrouwtje ( mannetje geholpen) en vrouwtje raakte zwanger voor ze kon helpen. 2 kittens. Bijde gehouden . Weer mannetje en vrouwtje. Mannetje met 5 mnd geholpen, vrouwtje zou wat later moeten maar bleek zwanger . Geschiedenis heeft zich herhaald. Nu weer 2 kittens erbij. Totaal 6 katten. Gaat gelukkig super . Maar dit keer waren ze optijd en bijde voor 6 mnd laten helpen . Tegen advies in dierenarts. Ze moeten minimaal 2 kg wegen voor ze geholpen kunnen worden blijkbaar. Dat is 2 x te laat geweest dus niks niet wachten tot 2 kg . Misschien toch houden . Ze zijn zo leuk
Dit vind ik nog liever om te zien dan baby's haha, zoooo lief. Wordt een zacht hoopje mens die alleen maar oohhhh ohhh snoesjes kan zeggen
Aah jaa dat snap ik dat je de neiging krijgt ze zelf te houden. Zou wel leuk zijn als ze samen kunnen blijven bij hun nieuwe gezin.
Haha als we geen andere dieren hadden gehad mochten ze van mij part blijven. Maar we hebben ook nog honden en vogels. We hebben 4 jaar geleden 2 kittens van de straat in huis genomen. Eerlijk? Tot de dag van vandaag spijt van.. Iedereen die hier komt zegt ook als je het niet zou weten zou je echt niet zeggen dat ze er zijn. Want ze zijn er nooit ja alleen om te eten komen ze te voorschijn. Ze zitten altijd weggedoken en ons huis is echt niet groot, zelfs nu een beetje aan de kleine kant. (nadeel van gelijkvloers) En de drukte van kleine kinderen maakt het er voor hun niet beter op.. Dat verwilderde van op straat leven is er nooit helemaal uit gegaan, ze hebben gewoon niks met mensen. Ruim voor dat deze zwanger raakte hebben we wel overwogen om voor die twee katten een ander huis te zoeken, ondanks ik ook er op tegen ben om katten buiten te laten lopen, zouden zij beter af geweest zijn op een boerderij ofzo. Maar helaas katten met een gebruiksaanwijzing kom je niet snel vanaf. Maar durf wel te zeggen dat die twee hier niet gelukkig zijn. Moederpoes en die andere kat zijn daarin tegen zo aanhankelijk en komen graag bij je liggen en vinden die drukte van kinderen ook helemaal niet erg. We willen op den duur wel groter gaan wonen, maar dit nestje was niet gepland en het voelt hypocriet om ze te houden omdat hun misschien dan wel heel lief, sociaal en aanhankelijk zouden zijn omdat ze hier opgroeien met drukte en kleine kinderen. Dat gaat heel erg tegen mijn gevoel in.. En ik weet ook niet wanneer we een groter huis hebben. En trouwens ken iemand die ook moeder en 2 kittens hebben gehouden en die moeder moet nu niks meer weten van haar kinders.
Gefeliciteerd met de kittens. Wat fijn dat het allemaal goed is gegaan! En voor moederpoes misschien ook wel prettig dat het maar 2 zijn. Ontzettend schattig die kittens.
Ach wat schattig wat een lieverds! Ik heb ook wel eens kittens bekeken met of zonder mama die op de straat zijn gevonden,echt zo ontzettend schattig!! (Waar ik werkte)
Dames wij twijfelen.. Sinds nu begin van de avond is ze weer onrustig, weg uit het nest, mauwen, onrustig rondlopen. Mijn man twijfelt of ze helemaal leeg is, het voelt nog wat opgezet en iets wat hard. Maar ze heeft geen weeën op dit moment. Nu lees en hoor ik vaker dat een kat uren later ook nog een kitten kan werpen. De dierenarts krijg ik niet te pakken. Heeft iemand hier toevallig ervaring mee? Ik wacht tot ik de dierenarts kan bereiken.
Ik weet dat bij mijn vroegere overbuurvrouw er tussen de laatste kittens wel behoorlijk wat uren heeft gezeten. Maar geen idee of dat kwam doordat het er zoveel waren, had er toen al 5, maar ook dat duurde aardig lang begreep ik. Hopelijk heb je snel contact met de dierenarts.
Wat zijn ze snoezig zeg! Vooral die poezenpootjes: zo cute! Gefeliciteerd met de (tijdelijke) gezinsuitbreiding Vwb. je laatste post: Waar voelt het precies hard?
Onderin de buik richting de uitgang zeg maar. De rest van de buik voelt soepel en niet meer gespannen zoals het eerst voelde met de twee kittens erin. Heb de dierenarts gesproken (fijn dat ik altijd kan appen) en ze zei dat het zeker wel kan gebeuren dat een kitten zoveel later komt maar kunnen ook naweeën zijn. Ze vroeg of ze goed at en dronk en dat doet ze wel. Maar ze ging er vaker bij weg en ergens anders onrustig liggen, maar bij een piepje ofzo stond ze wel direct terug .. En heb geen weeën kunnen waarnemen tijdens die onrustige momentjes. Dat ze wel blijft eten en drinken is een goed teken zei de dierenarts.
Oké. Dan zou ik persoonlijk geen idee hebben gehad, maar gelukkig heb je de dierenarts even kunnen spreken en is er nu niet iets waarmee je dringend moet helpen ofzo. Voor nu maar weer proberen de slaap te vatten en dan morgenochtend moederpoes weer goed observeren.
Ze versleept telkens één kitten en die legt ze op een koude plek, en loopt er dan bij weg.. Ben bang dat we op een gegeven moment moeten bijvoeden. Ze weet volgens mij niet wat ze met zichzelf aan moet.
Meestal doen poezen dit als ze vinden dat het nest niet op een veilige, rustige, warme of onvoorspelbare plek staat. Als ze in de drukte van je huis ligt waar andere huisdieren en kinderen bij kunnen komen zou ik haar nest verplaatsen naar het rustigste, niet heel erg lichte, plekje in je huis. Dan ervaart ze waarschijnlijk minder stress.
pas daar wel mee op! Toen ik klein was hadden wij ook een nestje. Afspraak voor sterilisatie stond ook al gepland en was ze per ongeluk zwanger geraakt. Zij sleepte de kittens ook steeds. En toen 1 dag kwamen we thuis had ze ze alle 3 dood gemaakt. 1 had ze dood in mijn bed gelegd.
lijkt mij dat ze zich niet prettig voelt. Ik zou een ander plekje voor haar maken. In een kast of zo. Weg van de andere dieren.. ik lees namelijk dat jullie nog meer katten en honden en vogels hebben.. dat lijkt me een stressfactor!
Dat klinkt in mijn oren alsof ze de kitten aan het verstoten is. Dieren doen dit vaak als hun jong ziek is. De zwakkeren werpen ze dan uit het nest zogezegd. Maar kan ook zijn dat ze teveel stress en/of pijn ervaart en idd. gewoon niet goed weet wat ze met zichzelf aan moet. Geef je haar al iets van een natuurlijk rustgevend middel zoals lavendeldruppeltjes bijv.? En heeft ze pijnmedicatie? Dit zou misschien nog een optie kunnen zijn.
Het hoeft niet altijd zo te zijn dat bij verstoten het kitten ziek is. Het kan bijvoorbeeld ook dat het kitten teveel is aangeraakt en de geur niet goed meer is. Wij mochten vroeger de kittens nooit aanraken totdat ze zelf gingen lopen. Maar dan nog kwam het weleens voor dat een kitten verstoten werd. Als we meerdere nestjes hadden, kon het kitten vaak wel bij een andere moeder gezet worden. En voordat jullie denken, “meerdere nestjes, uit wat voor huishouden komt zij dan?”, we hadden een boerderij, soms hadden we wel 10 katten tegelijk. We hadden trouwens ook een kat die haar nestjes altijd ging verslepen en verstoppen, dan moesten we weer op zoek. 1x had ze ze ergens heengesleept waar mijn vader zelfs niet bij kon komen, dus die katjes waren wel een beetje verwilderd en zijn nooit zo tam geworden als de rest. (Niet dat dat heel dramatisch is voor boerderijkatten natuurlijk, maar ik kom uit een gezin met 5 kinderen, wij waren/zijn allemaal dol op katten, dus de katten waren net zo sociaal als de gemiddelde huiskat.) @Snies Heb je al kittenmelk en een spuitje in huis voor het geval dat?