Kamerplanten liefhebbers

Discussie in 'De lounge' gestart door MinnieMouse94, 18 nov 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Majo1983

    Majo1983 Fanatiek lid

    1 feb 2013
    3.688
    2.386
    113
    Vrouw
    Broek
    Haha, nou dat is precies mijn broer zijn plan!
     
    marina kl vindt dit leuk.
  2. marina kl

    marina kl Bekend lid

    21 jun 2015
    649
    344
    63
    Haha ik ken hem niet maar gun het hem wel alleen omdat hij zo'n gok waagt en zo'n ambitie heeft!
     
    Majo1983 vindt dit leuk.
  3. marina kl

    marina kl Bekend lid

    21 jun 2015
    649
    344
    63
    Leuk zo'n beurt! Daar knappen je plantjes echt van op altijd! Hun apk :thumup:

    Ik denk dat ik het van het weekend ook maar ga doen. In de zomer combineerde ik het met watergeven, alles in bad, vlink douche kop aan en dan uit laten lekken. Nu heb ik nog steeds geen dag dat ik ze allemaal tegelijk water moet geven.

    Doe je nog wat in het spray water bijv. wat zeep iod? Ik las dat je voeding in sprayvorm hebt en dat het ook beter is dan via wortels? Weet iemand hier iets van?


    Qua planten in de slaapkamers, vetplanten, crassula en sansevieria kunnen makkelijk alle seizoen en wel/niet zon hebben. Daar kun je zeker alle kanten mee op :thumup:

    Maar ik dacht dat je ging minderen met planten haha, typisch actie voor mij dit
     
  4. marina kl

    marina kl Bekend lid

    21 jun 2015
    649
    344
    63
    Die narrow is mooi! Maar ook best groot! Waar heb je het staan?
    Diffenbachia vind ik ook prachtig, allen die horen bij de trio die mij niet leuk vinden helaas: diffenbachia, calathea en pannenkoeken plant....
    Al heb ik stiekem 2 calathea die het wel ok lijken te doen: mozaïek en rufibarba :rolleyes:
     
  5. MinnieMouse94

    MinnieMouse94 Niet meer actief

    Oh ik heb niets meer gedaan dan alleen wat water gesproeid. :oops: Stelt niet zo heel veel voor dus. Ik deed ze eerder ook wel eens echt onder de douche. Maar dan moet je wel echt de potgrond afdekken, merkte ik. Het bleef echt weken nat en daarna droogde de potgrond zo hard op. Nu doe ik dus sprayen en gewoon met de hand met een doekje afnemen ipv helemaal douchen.
    Wat zijn jullie ervaringen hiermee?

    En ja, die planten minderen. Uhm, geen idee waarom ik dat toen ook alweer zei... :oops: :oops: :oops: Kansloos natuurlijk. :roflmao:
    Mijn man vindt planten wel heel leuk op zich, alleen iedere keer zegt ie, als ik zeg hoe blij ik met alles ben als er een nieuwe plant staat geïnstalleerd: nou dan hou je het nu toch gewoon zo? Waarom blijf je iedere keer nieuwe dingen kopen en andere verkopen, verschuiven ed. Dan zeg ik, ja, jouw hobby is weerfotografie, jij blijft toch ook nieuwe foto's maken?! :roflmao:
     
    marina kl vindt dit leuk.
  6. MinnieMouse94

    MinnieMouse94 Niet meer actief

    Ik kan jullie echt niet uit elkaar houden qua planten @marina kl en @Majo1983 Volgens mij aardig dezelfde planten smaak?
     
    marina kl en Majo1983 vinden dit leuk.
  7. MinnieMouse94

    MinnieMouse94 Niet meer actief

    Oh, en qua voeding doe ik nooit echt heel speciaal. Ik denk dat als ik het in de zomermaanden 1 of 2 keer in het water meegeef, het veel is. :| Ik vergeet dat dus altijd. Ik ben wel heel zorgvuldig met verpotten en nieuwe aarde als het uitgedroogd lijkt. Planten krijgen hier snel een schoon en fris huisje zeg maar, en daar zit ook voeding in, dus misschien dat ik daarom er weinig van merk dat ik zo weinig voeding via water meegeef?
     
  8. MinnieMouse94

    MinnieMouse94 Niet meer actief

    Ik heb nu ook heel veel planten in terracotta staan en dat doet ze ook goed. Het is goedkoop, ademt naar mijn idee meer dan plastic kweekpot + sierpot / hydrokorrels + sierpot en water geven vind ik makkelijker. Eerst wilde ik ze m'n huis niet in hebben, maar nu vind ik het wel heel gemakkelijk, plus mooie sierpotten zijn duur! En terracotta heb je overal in allerlei maten.
     
  9. Majo1983

    Majo1983 Fanatiek lid

    1 feb 2013
    3.688
    2.386
    113
    Vrouw
    Broek
    #1829 Majo1983, 6 nov 2020
    Laatst bewerkt: 6 nov 2020
    Hij is vooral heel breed, wel een meter denk ik, staat letterlijk in het midden van mijn woonkamer. Op een kastje wat mijn oma laatst voor me meebracht.

    Voor mij is het mijn tweede Dieffenbachia, de eerste uit de kneusjesbox overleefd nog tot nu toe en heeft zelfs trips overleefd. Hopelijk overleefd deze ook.

    Een pannenkoekenplant heb ik nog niet. Calathea's vind ik ook prachtig, die doen het hier wel redelijk behalve de Warczewiczi of zoiets.

    Hier heb ik moeite met varens, die doen het hier even en dan gaan ze toch dood. Behalve 2 soorten ook uit de kneusjesbox, die blijven tot nu toe mooi.

    Heb jij nog bijzondere stekjes staan die je aan het opkweken bent?

    Edit foto vergeten:
    20201106_134304.jpg
     
    Zuri, marina kl en MinnieMouse94 vinden dit leuk.
  10. MnnW

    MnnW Fanatiek lid

    10 jun 2013
    3.244
    2.361
    113
    Vrouw
    Ik heb net een grote dracaena weggegeven. Reactie van man en Y: nu niet meteen een nieuwe plant gaan kopen!
     
    marina kl, Nummer4, Majo1983 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  11. Manana

    Manana Fanatiek lid

    3 mei 2017
    2.477
    1.420
    113
    Vrouw
    Ik wil weer wat meer planten in huis halen nu de jongste beter luistert, maar we hebben steeds van die irritante rauwvliegen in onze planten die ondanks alles terug blijven komen. Heb al zoveel plantjes weg kunnen gooien :( Word er een beetje moedeloos van...

    Iemand hier een tip wat echt werkt??
     
  12. MinnieMouse94

    MinnieMouse94 Niet meer actief

    Aaltjes geprobeerd?
     
  13. Zuri

    Zuri Fanatiek lid

    26 mei 2016
    3.329
    2.365
    113
    Vrouw
    Van die gele plakstrippen ophangen vlak boven de grond. Water geven vliegen de rouwvliegjes omhoog zo tegen de strip.

    Mijn trots was een olifantsoor. Was gigantisch, we konden eronder staan. Toen kwamen de tripsen en spint en nu is de plant zo lelijk dat ik hem vervang voor de kerstboom :cry: verder nog een monstera van hoger dan 2m. En nog 36 andere planten en stekkies :roflmao: ik vind vooral planten clusteren erg leuk om te doen. En in elke ruimte een plant, dan tikt het snel door. :thumup:
     
  14. JUVE

    JUVE Actief lid

    12 mrt 2019
    450
    231
    43
    Vrouw
    Mooi plantjes en stekjes dames!!
    Philodendron white Princess en Florida ghost wil ik ook zo graag maar vindt de stekjes nog best prijzig. Wat hebben jullie ervoor betaald als ik dat vragen mag?

    Voor rouwvliegjes moet je echt je planten niet weggooien, ik heb op Amazon van die plak strips gekocht die je in de aarde kan doen.
    Dan vliegen ze er tegen aan. Mierenpoeder van de action gieten of op je potgrond strooien, kaneel of tijm water kan ook helpen.
    Ze zitten in je aarde ook nieuwe zakken kunnen ze zitten helaas.
     
  15. marina kl

    marina kl Bekend lid

    21 jun 2015
    649
    344
    63
    Oh, ik klop even af maar hrb nooit last van rouwvliegjes. Als ik het spot dan gaat de plant gelijk in de garage (donker plekje ivm verbranden in de zon door druppeltjes op de bladjes) waar ik het grondig spuit met spray tegen alle ongedierte (ook trips en spint) en laat daar een dagje rustig afdrogen. Daarna grond goed laten drogen voor je weer water geeft.
    Ik weet het, niet echt milieu vriendelijk maar werkt perfect.

    Heb trouwens gehoord dat vlooien shampoo voor paard/hond beter beschermt tegen luizen of andere troep zoals trips en spint dan gewone zeep. Dit staat bij mij genoteerd om ooit te proberen, hoop dat het nog lang gaat duren voordat het zover is
     
  16. marina kl

    marina kl Bekend lid

    21 jun 2015
    649
    344
    63
    Oei, dat is echt balen als je trips of spint krijgt! Leef met je mee, op moment dat je het spot is het vaak al een hele plaag. Ik had in het voorjaar best last van en werd soort manisch en ging alle planten elke dag uitgebreid bestuderen bijna onder vergrootglas haha. Bij vermoeden gelijk spuiten. Paar planten kunnen redden, paar niet. 1 plant heeft "brand schade" aan over gehouden doordat het net even te licht buiten stond na het sprayen.
     
  17. JUVE

    JUVE Actief lid

    12 mrt 2019
    450
    231
    43
    Vrouw

    Welk spul is dat dan?
     
  18. MinnieMouse94

    MinnieMouse94 Niet meer actief

    Bah wat is dat naar als je beestjes hebt zeg. Hier gaat dat gelukkig nog heel aardig, op bladluizen na nooit wat gehad. En die bladluizen daar was ik met spul van eco style zo vanaf achteraf gezien.
     
  19. JUVE

    JUVE Actief lid

    12 mrt 2019
    450
    231
    43
    Vrouw
    @MinnieMouse94
    Bladluis is denk ik ook het minst erg van al die stomme beestjes die kunt hebben. Heb ze wel eens buiten in de planten gehad.
    Trips schijnt wel het allermoeilijkste te zijn om van af te komen.
    Ik heb trips en spint gehad.
    Die met trips heeft het niet overleefd, ook wel mijn eigen schuld en onervarenheid:rolleyes:
    Calathea die spint heeft gehad leeft nog steeds gelukkig.
     
  20. MinnieMouse94

    MinnieMouse94 Niet meer actief

    Ja inderdaad. Ik weet ook echt niet wat ik zou doen als ik het zie bij een plant. Denk dat alles in mij schreeuwt, weg met dat ding, maarja, dan gooi je een plant weg terwijl de rest misschien het ook al heeft en dan moet je toch ook gaan behandelen.
     

Deel Deze Pagina