Vuurwerkverbod ivm corona

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by Olympia, Nov 10, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,198
    16,536
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Hier heb ik afgelopen nacht ook al flinke knallen gehoord, weliswaar in de verte maar er wordt al flink afgestoken een aantal dagen op rij. Wij hebben ook nog een voorraadje liggen van vorig jaar. Als ik me nou over mijn angst kan zetten om iets af te steken ga ik heel flauw buiten lekker knallen en hard wegrennen als de politie komt ;)
     
    Kleintjuh85 and Cin85 like this.
  2. Heartofhope

    Heartofhope Fanatiek lid

    Mar 14, 2019
    1,027
    1,224
    113
    Omdat er al jaren over gesproken wordt om het helemaal af te schaffen. Er zal vast nog genoeg afgestoken worden en mensen die naar het ziekenhuis moeten maar volgend jaar zeggen ze weer dat vuurwerk verboden wordt. Er wordt in Den Haag wel vaker wat duidelijk gezegd.
     
    tuc likes this.
  3. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    Dec 1, 2007
    21,155
    8,129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Ik zie het anders niet terug in mijn salaris hoor :roflmao::roflmao:
     
  4. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,788
    18,966
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Nee, maar je wordt wel betaald uit belastinggeld. Net als ik trouwens. En heel veel andere mensen. Maar die belasting moet wel eerst opgehoest worden.
    Mijn punt is dat mensen vaak klagen over te veel belasting, te hoge premies etc. Maar vervolgens wel roepen dat het schandalig is dat er (vul in) te weinig IC-bedden / zorgpersoneel is, dat er te weinig geld gaat naar de ouderen, dat de vaders langer betaald verlof moeten krijgen etc etc. Net alsof het betalen van belastingen en premies totáál losstaat van dat soort zaken.
     
    Nellie4, Zara75, suus1983 and 2 others like this.
  5. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,678
    113
    Afhankelijk van je baan, zie je dat zéker wel terug in je salaris...
     
  6. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    Dec 1, 2007
    21,155
    8,129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Klopt. Mensen klagen overal. Ze willen meer politie en meer zorg maar er niet voor betalen. Snap ik enigzins ook wel aangezien de belastingen al jaren omhoog gaan maar het probleem mbt zorg en politie wordt niet opgelost, dat is er nog steeds. Ook de zorgpremie blijft maar stijgen, jaar op jaar. Dan snap ik wel dat mensen zoiets hebben van "ja eh waar betalen we dan al die jaren extra belasting voor als er toch niets veranderd"

    Politie verdiend nog steeds geen reet voor het werk dat ze doen en ook de zorg is onderbetaald. Al jaren. Terwijl we wel met zn allen al jaren extra betalen.
     
    Zuul, Kleintjuh85, SAARC and 2 others like this.
  7. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    Dec 1, 2007
    21,155
    8,129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    #247 Devilschase, Nov 15, 2020
    Last edited: Nov 15, 2020
    Hoezo zou ik het voordeel van de belastingverhogingen en premies zéker terug zien in mijn salaris?
     
    Anouk2005 likes this.
  8. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,198
    16,536
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Het enige wat ik zie is dat ik steeds minder overhoud en steeds meer moet betalen ;)
     
    Whysteria and puzzelstukje like this.
  9. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    Dec 1, 2007
    21,155
    8,129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Dat sowieso.
     
    Anouk2005 likes this.
  10. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,836
    18,570
    113
    Female
    Als je ambtenaar bent bijv. :oops:
     
  11. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,416
    30,763
    113
    Female
    Daarom zeg ik ook vaak dat ik blij ben dat ik veel belasting mag betalen.
    Dat betekent namelijk dat ik zoveel verdien dat ik een bijdrage kan leveren aan onze verzorgingsstaat.. levert best leuke gezichten op bij de klagers :D

    Even iets heel anders. Ik heb de afgelopen periodecal meerdere artikelen gelezen waarin de luchtkwaliteit in verband wordt gebracht met de ernst van de klachten bij coronapatienten.
    Nu is het vrij bekend dat de luchtkwaliteit op oudjaarsdag behoorlijk omlaag gaat. En dat die een dieptepunt bereikt ergens in de vroege ochtend van 1 januari.

    Deze nacht is niet voor niets de enige nacht in het jaar dat we alle ramen gefloten houden. En dan valt het bij ons nog mee.

    Zou dit gegeven niet een beetje meespelen bij het besluit tot een verbod op vuurwerk?
    Voorkomen dat er met oudjaar ineens een hele boel patiënten, die gewoon thuis aan het uitzieken waren alsnog aan het zuurstof moeten?

    Of ben ik de enige die daarover heeft nagedacht?
     
  12. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,788
    18,966
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Ik weet niet of je de enige bent, maar ik had er nog niet aan gedacht. Ik had bij corona en luchtvervuiling meer de link gelegd dat mensen die langdurig in dat soort gebieden wonen en werken, al lichte beschadigingen aan de longen hebben. (Bepaalde delen van NL hebben bijvoorbeed aantoonbaar hogere aantallen mensen met longaandoeningen als astma en COPD). Ik weet dus niet of die ene nacht echt bijdraagt aan de kans op een ernstiger verloop. Maar ik kan me voorstellen dat het voor mensen die al op het randje zitten tussen opname of thuisblijven, in ieder geval niet helpt als de plaatselijke vuurwerkafstekers even een smog laag over het dorp leggen.
     
    Syane and Mamafiets like this.
  13. Loveischocola

    Loveischocola VIP lid

    Jan 11, 2019
    12,255
    12,631
    113
    Female
    Hier met alle ramen en roosters dicht stinkt het binnen nog steeds na vuurwerk... vreselijk
     
    Syane likes this.
  14. Amaranthas

    Amaranthas Fanatiek lid

    Nov 29, 2013
    3,534
    3,869
    113
    Dat is dus het dus. Je moet steeds meer betalen en inleveren maar krijgt er weinig tot niets voor terug. Dan ga ik ook klagen ja.
     
  15. Forumnaam

    Forumnaam Bekend lid

    Oct 19, 2019
    893
    1,757
    93
    Ik hoor dit al jaren, terwijl de mensen die ik ken die in de zorg werken, inclusief ikzelf, echt geen slecht salaris hebben. Dat we er geen miljonair mee worden klopt, maar onderbetaald worden vind ik best mee vallen.
     
    Wellesnietes, Spectre and Maslov like this.
  16. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,836
    18,570
    113
    Female
    Dat hoor ik dus ook. Zelfde geval voor het onderwijs. Wanneer word je überhaupt onderbetaald?
    Bij ons is de werkdruk soms ook torenhoog. Te weinig personeel, veel overwerk om target te halen.. Maar kan zeggen dat mijn loon stuk lager ligt dan wat mensen in de zorg of het onderwijs verdienen.
     
    Wellesnietes likes this.
  17. Maan14

    Maan14 Niet meer actief

    Hier lijken de mensen hun voorraad vuurwerk al af te steken. Onder het motto ' straks mag het toch niet'.

    Elke avond word er wel een beetje afgestoken op verschillende plekken.

    Ik vind het jammer, maar meer ook niet. Het geld wat ik in mijn zakken houd dit jaar is handig.
     
    bosi333 likes this.
  18. Maan14

    Maan14 Niet meer actief

    Moet er nog wel aan toevoegen dat indien ik 18 geweest was. Ik waarschijnlijk een stuk anders gereageerd had. Verder denk ik dat echt gewonden dit jaar gewoon zullen vallen
    Want van een rotje klapt je vinger er niet af. Van een cobra of nitraat & strijkers wel. En die zijn nauw gewoon te koop via click en collect in Essen 'belgie'.
     
  19. Kleintjuh85

    Kleintjuh85 Fanatiek lid

    Feb 5, 2014
    3,992
    2,283
    113
    Noord-Brabant
    Dit dus..

    Dus dan ook de wintersport vakanties verbieden want hoeveel mensen komen tijdens het wintersport seizoen wel niet in het ziekenhuis terecht of met een gipsvlucht terug naar NL. Vuurwerk gaat om een paar uurtjes.
    Qua veilig vuurwerk afsteken is in de loop der jaren echt wel energie in gestoken. Denk aan veiligheidsbrillen, kokers voor pijlen in te zetten die dan stevig in de grond gestoken kunnen worden. Maar de mensen die deze middelen niet gebruiken verpesten het dus voor de mensen die aan alle veiligheidsvoorschriften voldoen.

    En weet je wat ik het ergste vind, dat een groot deel van de mensen die voor het verbod zijn, wel ieder jaar naar het door iemand anders gekocht vuurwerk gaan kijken. Weliswaar veilig achter het raam, maar je kan mij niet vertellen dat al die mensen om 00:10 uur naar bed gaan of niet even naar buiten gaan om de buren een gelukkig Nieuwjaar te wensen.

    Ik hoop van harte dat het kabinet voor volgend jaar het verbod intrekt, anders hebben ze echt de poppen aan het dansen daar in Den Haag.
     
  20. Kleintjuh85

    Kleintjuh85 Fanatiek lid

    Feb 5, 2014
    3,992
    2,283
    113
    Noord-Brabant
    Ja maar pas op met sterretjes, kan ook gevaarlijk zijn. Dus die moeten ze ook maar verbieden. :rolleyes::p
     

Share This Page