Kerst met/zonder familie.

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door anne19791980, 15 dec 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. dobbel

    dobbel Fanatiek lid

    12 feb 2009
    3.868
    39
    48
    ergens in het heelal
    Wij doen het gewoon zoals gepland mits klachtenvrij. en dat houd in dat we geen dag thuis zijn. ook 3de kerstdag niet. Wel allemaal mensen die we nu ook wekelijks ziien, mits klachtenvrij. wij zijn maar met ons 3en onze zoon is bijna 11 dus telt niet mee. Hij is ook nog eens de 24ste jarig. en de 23ste komen de ene opa en oma, en de 24ste de andere. verder nog 1 buurvrouw/vriendin alleen. dus volgens de spelregels.
    Ik ben er zelf niet bang voor, hou me bij klachten braaf aan de regels, kom bijna nergens meer. Dus binnen alle spelregels hebben wij het nog best druk. (mits klachtenvrij) testen doen wij niet.
     
  2. Mien30

    Mien30 Fanatiek lid

    6 jul 2015
    1.714
    468
    83
    Vrouw
    Wij blijven kerstavond thuis. 1e kerstdag gaan we naar mijn ouders en mijn broertje komt ook.
    2e kerstdag gaan we naar mijn schoonouders. Zij zullen de dagen voor ons ook de andere kinderen verspreid ontvangen.
    Is het ideaal? Nee. Volgens de regels? Ja.
     
  3. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Maar ze gaat daarheen toch? Dan mag het toch?
     
  4. anne19791980

    anne19791980 Fanatiek lid

    9 dec 2008
    1.517
    229
    63
    Nou we zijn er uit.
    Schoonouders komen kerst avond eten.
    We gaan 2e kerstdag naar mijn opa en verder helemaal niks.
     
  5. Bloem2310

    Bloem2310 Fanatiek lid

    6 aug 2016
    2.768
    2.184
    113
    Ik ben eerste kerstdag met dochter bij mijn moeder.
    Tweede kerstdag blijft dochter bij moeder en ga ik bij twee vrienden langs (die anders beide alleen zouden zijn met kerst).
     
  6. BloemNH

    BloemNH Bekend lid

    6 apr 2020
    627
    346
    63
    Vrouw
    Wij twijfelen nog wel. Met mijn ouders sowieso niet. Die grapten al over een zomer kalkoen kerstdiner in 2021. Met schoonouders wilden we indien wij van tevoren zowel in quarantaine gaan als een negatieve sneltest hebben + afstand houden.

    Twijfelen echter nog steeds aangezien zij wel risicogroep zijn en ik liever volgend jaar en jaren erna kerst met ze vier dan nu en dat het indien ze het oplopen het de laatste kerst zou kunnen zijn.
     
  7. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.289
    10.261
    113
    Je kan elkaar nog steeds besmetten, je kan het ook 2 keer krijgen
     
  8. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.289
    10.261
    113
    We vieren het met het gezin, we willen niet in 3 dagen overal naar toe. Niet leuk maar wel noodzakelijk vinden wij.

    Onze mening is dat er weinig huizen zijn dat je op 1.5 meter gezellig met elkaar gaat eten. Of wij hebben echt een een klein huis.
     
  9. Kwek

    Kwek Fanatiek lid

    16 mei 2009
    3.206
    1.260
    113
    Centrum België
    Het basisprincipe is toch om het aantal contacten zo minimaal mogelijk te houden - in casu 3 personen.
    Maar als je "serieel" steeds mensen blijft zien, heeft het virus vrij spel? Bv als koppel bezoek je elke dag een gezien van 4 (2 ouders + 2 kinderen > 14jr) Dan zie je 28 mensen op een week. En als zij op hun beurt ook allemaal andere koppels zien dag na dag zit je in een piramidesysteem qua besmettingen?
     
  10. MamaTal85

    MamaTal85 Fanatiek lid

    13 sep 2011
    2.088
    204
    63
    NULL
    NULL
    Je mag per dag 3 mensen boven de 13 uitnodigen, wij zijn met 2 volwassenen en 1 kind van 9. Als wij daarheen gaan in 2 dagen, houdt iedereen zich toch aan de regels?!
     
  11. MamaTal85

    MamaTal85 Fanatiek lid

    13 sep 2011
    2.088
    204
    63
    NULL
    NULL
    Ik zie mijn vader sowieso dagelijks want we werken samen op kantoor, en nee, dat werk kan niet thuis want we hebben ons systeem niet op internet staan.

    Bovendien, stel mijn schoonfamilie zou het hebben en wij raken besmet, zou ik mijn vader de dag erna niet kunnen besmetten.

    Wij gaan vanaf morgenmiddag nergens meer heen, zien dus volgende week vrijdag (mits klachtenvrij) mijn schoonfamilie, zaterdag mijn vader en daarna hebben we niets meer tot 4 januari.

    Mijn schoonouders komen ivm dementie van mijn schoonmoeder nergens, mijn schoonzusje werkt nu niet meer want winkel, mijn zwager werkt in een slagerij, maar achter. Ze laten de boodschappen bezorgen al maanden.
    Mijn vader en ik werken samen, mijn zwager werkt thuis, mijn stiefzusje heeft online school, mijn stiefmoeder werkt op dit moment niet.
    Mijn man is hovenier, buiten en minimaal klantcontact op afstand. Mijn zoon is altijd bij mij!

    Mijn vader is een risicogroep ivm trombose en wat verwijderde organen en mijn schoonouders ivm 70+. Ik ben een risicogroep ivm nierziekte en heb een longembolie gehad, ik ben dus heel voorzichtig, hou me aan alle regels en denk echt wel na hoe en wat. Volgens sommigen zelfs veel te veel!
     
  12. Malbec

    Malbec VIP lid

    5 apr 2020
    5.755
    7.854
    113
    Vrouw
    Over 2 dagen gespreid, 1x met schoonouders en 1x met mijn ouders. Binnen de gestelde norm en we zitten in elkaars “bubbel”
     
  13. luca75

    luca75 Fanatiek lid

    14 aug 2013
    4.864
    3.500
    113
    Wij gaan nergens naar toe en er komt ook niemand langs.
     
    Kwek en Neuzeke vinden dit leuk.
  14. TotalBella

    TotalBella Niet meer actief

    Gezellig niet echt nee, maar wij hebben een tafel van 2.80. Dus plek zat om afstand te houden. Tafel van mn ouders is 2m, als zij aan de ene kant zitten, kinderen in het midden en man en ik aan de andere kant, dan kan het gewoon.
    Wij vieren het alleen met mn ouders, die zien we sowieso wekelijks.
     
  15. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Maar dat doe je waarschijnlijk niet dagelijks , het gaat hier om 2 kerstdagen, waarbij dit is toegestaan.
     
  16. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.073
    12.030
    113
    maar het virus zal niet denken: het is toegestaan, dus ik hou mij even gedeisd...
     
    Kwek en Malbec vinden dit leuk.
  17. Malbec

    Malbec VIP lid

    5 apr 2020
    5.755
    7.854
    113
    Vrouw

    Eens hoor!
    Maar ik denk dat je met de kerst enkel directe familie in dit geval uit nodigt? In mijn geval ouders en schoonouders. Ik zie mijn ouders eenmaal per week ( zij passen op ) en mijn vriend werkt met zijn vader samen, schoonmoeder ziet verder niemand behalve ons ( zij past ooo op ) Wat heeft het voor meerwaarde als wij hun niet zouden zien met kerst ten opzichte van de rest van de week?
     
    Kleintjuh85 en Dubbelgeluk vinden dit leuk.
  18. Happymam

    Happymam Fanatiek lid

    7 feb 2009
    1.251
    306
    83
    Ja tuurlijk, er zijn volgens rivm internationaal enkele gevallen van herbesmetting bekend....
    Maar omdat het dus zeldzaam is en wij allen jong en gezond zijn en niet in een risicogroep zitten ga ik ervan uit dat we niet nogmaals besmet worden. Ik zeg niet dat het niet kán, maar ga er niet vanuit.
     
  19. Kwek

    Kwek Fanatiek lid

    16 mei 2009
    3.206
    1.260
    113
    Centrum België
    Precies dit. Toen de cijfers bij ons in BE dramatisch de hoogte in schoten, was er bv een bubbel van 5, maar steeds dezelfde personen dag na dag, week na week. Vind ik toch een serieuze nuance tov bubbel van 3 per dag en waarbij je dus elke keer iemand anders kan zien...
     
    Dubbelgeluk vindt dit leuk.
  20. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Maar dan hadden ze al het bezoek moeten ontraden en dat is niet gedaan.
     

Deel Deze Pagina