Ik ben er ook bang voor. Ik vind persoonlijk dat iedereen gewoon lekker moet geloven wat hij of zij wil hoor, dat even vooropgesteld. Leven en laten leven. Ik geloof dat sommige maatregelen echt geen zin hebben, doe ik. Ja hoor, want het hoort er nu eenmaal bij en dat vind ik ook voor het sluiten van kerken en gebedshuizen. Kijk hoe je je geloof in kunt vullen zonder naar een kerk te gaan, hoe jammer dat ook is he.
Ik snap je boosheid heel goed en vind net als jij dat ook kerken hun verantwoordelijkheid moeten nemen. Drukbezochte kerkdiensten kunnen gewoon niet op dit moment, zelfs met 1,5m afstand en mondkapjes. Maar wees je wel bewust dat er in kerken veel meer gebeurt dan gebedsdiensten, in onze kerk zit bijvoorbeeld de voedselbank en soepkeuken voor daklozen. Ook verschaft de kerk noodopvang voor daklozen gedurende de lockdown. Sluiting zou rampzalig zijn voor een hele grote groep mensen die volledig afhankelijk zijn van de hulp van de kerk
Excuses, mijn opmerking ging vooral over de diensten. Laat ik dat voorop stellen! Dat moet gewoon afschaft worden nu, hoe jammer ook. De andere dingen die jij aangeeft, natuurlijk moet dat door gaan maar ook met het in acht houden van de RIVM regels. Wellicht kunnen kerken daarin meer samen gaan werken om het gespreid over locaties te organiseren ipv 1 centraal punt, ik noem maar wat he b
Onze kerk is dus nu ook dicht, ik ben vanaf maart ook al niet meer geweest. Nevenactiviteiten vinden nog wel plaats zonder alle kerkleden en bezoekers. Dit is net zoals een gewoon bedrijf met werknemers.
Dit is inderdaad ook bij ons zo vergelijkbaar met bedrijven en stichtingen die zo te werk gaan, alleen dan in een kerkgebouw.
Volgens mij is het zo dat je grondwettelijk gezien de kerken en gebedshuizen niet mag sluiten. Vanwege onze Vrijheid van godsdienst uiting. En dan zitten er dus kerken tussen die zelf de situatie gaan inschatten en open gaan. Wat misschien ook wel kan maar oneerlijk voelt ten opzichten van theater etc. Vind het echt jammer dat er kerken zijn die er zo mee omgaan. Onze kerk is gewoon dicht op het moment. (Zijn online wel heel actief)
Ik snap ook niet waarom dat in NL zo moeilijk gaat. Hier zijn al 2x een periode alle moskeeën (en kerken/synagogen in bepaalde steden) gesloten. Heeft m.i verder niks meer met vrijheid van godsdienst te maken, soms gaat de volksgezondheid gewoon voor.
Niet mee eens. Gaat niet om moeilijk doen. Het gaat om onze grondrechten en ik vind het goed dat die niet geschonden worden. Hoe mensen er daarna mee omgaan daar vind ik dan wel weer wat van.
Inderdaad, dat je vanwege een specifieke reden tijdelijk gebedshuizen sluit, wil m.i totaal niet zeggen dat je je geloof niet kan praktiseren. Maar ik ben dan ook geen christen, en woon niet in een christelijk land, dus zal er om die redenen wel een andere kijk op hebben.
Geen idee. Ik snap niet dat je vrijheid van geloof linkt aan het openen van de kerken. Geloven doe je m.i. Overal en altijd.
Klopt. Grappig eigenlijk, want nu ik er zo over nadenk, ik ga dus echt nóóit naar de moskee (man wel). Ik zie mezelf als praktiserend moslima en ook anderen zullen mij waarschijnlijk beschrijven als orthodox/streng in de leer oid. Maar ik beleef mijn geloof m.i thuis net zo goed.
Ik denk dat het niks met jouw geloof te maken heeft, maar meer met het feit dat er in Nederland een grondwet telt. Wat ik daar op dit moment van vind kan je waarschijnlijk wel raden.
Ik ben zelf christelijk en ga graag naar de kerk, maar ik ben nu sinds maart nooit meer geweest. Ik ben blij dat onze kerk online diensten aanbied en tijdens het opnemen van deze diensten altijd de regels van het rivm aanhoud mbt de groepsgrootte. Kleine moeite om je als kerk zijnde ook gewoon te conformeren aan de opgelegde maatregelen in deze uitzonderlijke tijd! En ik vind het heel triest dat meerdere kerken dan toch de diensten met grotere hoeveelheden mensen laat doorgaan, ze zetten hiermee de kerken juist heel negatief neer in onze samenleving. Zij komen elke keer groot in het nieuws terwijl er ook zo ontzettend veel kerken zijn die zich wel aan de maatregelen wat betreft de groepsgrootte houden.
Die beschermingsmiddelen zijn er pas van de laatste tijd. Een week of 6 nu. Maar ik die 15 minuten is niet alleen iets van de coronamelder app, maar maakt het verschil tussen wel of niet quarantaine mbt de contacten
Gaat er ook niet om wat ik vind maar om wat wettelijk gezien vastgesteld is in Nederland. Ik vind ook dat het thuis kan en niet perse in de kerk hoeft.
En vooral dat er dan ook nog mensen naar zo’n dienst gaan. God is toch altijd overal? Nou, dan zal die ook wel in je woonkamer zijn. Hier is bij de katholieke kerk de avonddienst geschrapt en voor eerste en tweede kerstdag kan je je aanmelden via een app of zoiets. Dan mogen er 30 mensen komen. Lekker de moeite ook, waarom niet dicht dan? Wees een beetje empathisch met je medemens.
Hier zijn ze ook weer over op online, maar eerste kerstdag is er wel een uitzondering. Dan mogen er 25 mensen extra komen (naast het personeel). Wij hebben plaats voor een kleine 500 man. Hiervoor hebben ze voor met name alleenstaanden uitgenodigd. Dat vind ik eigenlijk wel een een mooie gedachte in deze toch al eenzame tijden voor deze mensen.
“Nou, dan zal die ook wel in je woonkamer zijn” Even los van de discussie maar hier heb ik net hardop om moeten lachen