Bij ons heeft de oudste A, B en C. Hij vond zwemmen leuk en met iets overhalen wilde hij ook C. Na het hale van een diploma vind ik niet dat ze goed kunnen zwemmen. Het bijhouden is wel belangrijk. Ik was toen ver in de zwangerschap van de 3e en ik zag het echt niet zitten om vaak te gaan zwemmen om het bij te houden. Dat was voor ons ook de reden om toch C erbij te laten doen. Ik wil dat ze goed kunnen zwemmen. Maar als.ik kijk naar wat hij meer kan vergeleken met B, vind ik het nog tegenvallen eerlijk gezegd. Het was voor mij meer zwemmen en ervaring opdoen. Zelf heb ik alleen A. Maar ik kan echt prima zwemmen, ook onder water en niet bang. Ik lees hierboven ook andere verhalen over niet goed kunnen zwemmen met alleen A. Mijn zoon vindt het natuurlijk wel fantastisch dat hij ABC heeft en ik alleen A
Mijn oudste had met bijna 6 en 15 kilo A,B en C. Ze is sterk motorisch maar heeft totaal geen body. Ik heb haar zelfs opgegeven voor zwemvaardigheid want in een stroomversnelling met 15 kg is geen goed idee. Ze zwemt super sterk en ook red zich prima maar toch wil ik dat ze nog langer zwemt vanwege haar kleine gestalte.
Onze oudste heeft een paar weken terug haar B gehaald. Van ons mocht ze door voor C maar hoefde niet. Ze koos ervoor te stoppen. En eerlijk gezegd was ik daar erg blij mee. Ik heb ervaren bij onze zwemlesaanbieder, en dat ook bij anderen om me heen gezien die bij andere zwemscholen lessen, dat het beoordelen van het niveau van een kind en of hij of zij klaar is voor de volgende stap, nogal willekeurig gaat. Zo heeft onze dochter eindeloos in badje 1 rond gedobberd omdat er geen plek was in badje 2. Zelfde verhaal met het afzwemmen voor A; er waren niet genoeg kinderen die af konden zwemmen dus ze spaarden ze op. Na een telefoontje of 2 kon het opeens wel. Wij hadden geen pakket afgenomen, heb sterk het idee dat dat de boel wel beïnvloedde. Daarbij denk ik dat het halen van alle mogelijk zwemdiploma's absoluut geen garantie is voor ongelukken in het water. Onze kinderen leren nl om te zwemmen in helder water, bij daglicht, zonder stroming. Meestal raak je niet te water in zulke omstandigheden
Onze oudste mocht na B stoppen, hij wilde echt niet verder. Wij zwemmen regelmatig en gaan ongeveer eens per jaar naar centerparcs. Heb hem gewaarschuwd dat als ik maar 1x twijfelde aan zijn zwemvaardigheid hij terug naar zwemles zou gaan voor C, maar hij zwemt ontzettend goed. Misschien júist omdat we zo vaak zwemmen. Ik heb bijv alleen mijn A, maar omdat ik vroeger altijd in zee zwom (= veel lastiger dan een zwembad) zwem ik ook heel erg goed.