Vaccin: Stoppen met bv / niet zwanger worden

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Nummer4, 28 dec 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
?

Ja of nee?

  1. Ja

    4 stem(men)
    5,3%
  2. Nee

    70 stem(men)
    92,1%
  3. Twijfel

    2 stem(men)
    2,6%
  1. liefmeimeisje

    4 mrt 2019
    52
    20
    8
    Ik wil borstvoeding geven zolang mijn dochter het wil. Enige reden voor mij om te stoppen zou zijn mijn vruchtbaarheid en wens voor nog een kind want mijn menstruatie blijft nu uit. Maar zelfs daar twijfel ik over omdat ik borstvoeding zo belangrijk vind voor mijn dochter. (flesweigeraar, ex-prematuur)

    Aan de andere kant zou ik het wel lastig vinden om (weer) zwanger te zijn zonder gevaccineerd te zijn. Verder twijfel ik ook over mijn weerstand nu door de slechte nachten. Dus nee ik zou niet stoppen met borstvoeding maar ik zou het wel jammer vinden dat ik het vaccin niet kan krijgen.
     
    Nummer4 vindt dit leuk.
  2. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    Ik neem de vaccinatie en ga gewoon door met borstvoeding geven.

    Zou t heel rot vinden als ik geen vaccin mag door borstvoeding
     
  3. bluedrake

    bluedrake Fanatiek lid

    1 aug 2018
    3.691
    4.051
    113
    Vrouw
    Ik ben zwanger en ga de vaccinatie niet nemen als ik nog zwanger ben. Qua borstvoeding moet ik eerst maar zien of dat gaat lukken. Ik geloof ook niet dat in augustus iedereen al aan de beurt is geweest met dit tempo..
     
  4. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.610
    2.404
    113
    Ik ben zwanger en verwacht in april mijn vierde. Ik hoop en verwacht dan ook wel weer een klein jaar borstvoeding te gaan geven. Nu val ik in de gezonde groep en is de vraag of ik überhaupt aan bod kom voor het einde van 2021 Maar ik ga me zeker niet laten vaccineren Zolang ik nog borstvoeding geef. Ik vind het risico dat er iets in zit wat niet geschikt is voor jonge baby's veel groter dan het risico dat ik langdurige klachten krijg na een coronabesmetting.
     
    Saskia1984 vindt dit leuk.
  5. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.610
    2.404
    113
    Het is ook niet zo dat je het niet mag geven. Maar Het is nog niet getest op zwangeren en vrouwen die borstvoeding geven. Waarom zou je zoiets dan nemen als er helemaal geen bewijs is dat het veilig is voor (jou en) je baby?
     
  6. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.610
    2.404
    113
    Waarom vind je het vervelend om zwanger te worden terwijl je niet gevaccineerd bent? Het lijkt er namelijk op dat er weinig invloed is op de zwangere en ongeboren baby tijdens een Corona infectie.
     
  7. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    Vanuit de vereniging voor huisartsen:
    De Gezondheidsraad ziet geen reden om vaccinatie bij vrouwen die borstvoeding geven af te raden. Het is namelijk aannemelijk dat het vaccin – net zoals andere niet levende vaccins – niet in de moedermelk terecht komt.

    En ikzelf vind het ook aannemelijk dat het vaccin veilig is op basis van de informatie die beschikbaar is. Ik zie het anders: ik zie tot op heden geen bewijs dat het onveilig is.
     
    Elsss vindt dit leuk.
  8. Elsss

    Elsss Fanatiek lid

    26 jul 2013
    2.023
    3.257
    113
    Ik geef nu geen borstvoeding meer ( heb 3x lang gevoed) maar ik zou me zonder twijfel laten vaccineren gewoon doorgaan met bv geven. Er is geen onderzoek gedaan op lacterende vrouwen omdat dat gewoon niet mag, maar ik kan op geen enkele manier bedenken wat de gevolgen voor de baby zouden kunne zijn als je als moeder gevaccineerd wordt. Alle andere vaccins kunnen ook gewoon tijdens de bv-periode. Er zijn inmiddels al behoorlijk wat artsen in de VS die hebben aangegeven dat ze zich, als lacterende moeder, gewoon hebben laten vaccineren. Ik weet namelijk wel wat (flink) ziek worden met je borstvoeding kan doen. Ik kreeg kinkhoest toen ik mijn tweede nog voedde, hij was toen 20 maanden. Dat was einde borstvoeding.

    Qua zwangerschap vind ik het dubbel. Als je gewoon op de huis-tuin-en-keukenmanier zwanger kunt worden, dan zou ik me laten vaccineren en even wachten met proberen zwanger te worden. Als je het ziekenhuis nodig hebt, snap ik dat dat lastiger is. Maar ik denk dat je je ook moet realiseren dat als dit virus niet gestopt wordt, ook de fertiliteitsklinieken een probleem gaan krijgen met personeel, gebruik van beeldvormende technieken ( echo's etc) en afspraakruimten. En dat is ook niet wat je wil.
     
  9. Elsss

    Elsss Fanatiek lid

    26 jul 2013
    2.023
    3.257
    113
    Hoge koorts is niet goed voor/in een zwangerschap. En dat is nou één van de symptomen van een Covid-infectie.
    En ja, je kan ook door andere dingen hoge koorts krijgen en je kan niet alles vermijden, maar dat is ( voor mij in elk geval) geen reden om te vermijden wat je wel kan vermijden.
     
  10. Eruanna

    Eruanna Fanatiek lid

    13 mei 2013
    1.081
    1.072
    113
    Niet al te letterlijk nemen dan, die tuin :roflmao:
     
  11. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    Hebben de buren ook wat te zien hahahaha
     
    Elsss vindt dit leuk.
  12. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    De kans dat een jong iemand corona krijgt en ook nog eens de vorm met zware koorts is ontzettend klein. ALS dan is het vaak de versie met licht klachten/wat verhoging.
    En dan nog, een paar dagen koorts tijdens zwangerschap kan niet veel kwaad aangezien je dan iets neemt tegen de koorts. Zou voor mij dus absoluut geen reden zijn om te gaan vaccineren.
    Ik zou zeker geen vaccinatie tijdens zwangerschap/BV nemen waarvan ze niet met duidelijkheid kunnen zeggen of het wel of niet schadelijk is. Eerst raden ze het af en nu kan het geen kwaad, die zegt dit en die zegt dat. Nou, dan zou ik hem dus niet nemen. Dan maar het zeer kleine risico op corona.
     
    julia80 vindt dit leuk.
  13. liefmeimeisje

    4 mrt 2019
    52
    20
    8
    Er lijkt wel meer kans te zijn op een vroeggeboorte. En wat Elsss zegt, hoge koorts is niet goed.
     
  14. Suzy85

    Suzy85 Fanatiek lid

    16 apr 2016
    2.364
    2.822
    113
    Informatiebeveiliging
    Provincie Utrecht
  15. Elsss

    Elsss Fanatiek lid

    26 jul 2013
    2.023
    3.257
    113
  16. Littlegirl1989

    Littlegirl1989 Fanatiek lid

    2 aug 2015
    3.090
    2.175
    113
    Het RIVM en de gezondheidsraad geven idd nu aan dat ze vaccineren afraden in de zwangerschap wegens gebrek aan informatie.
    Bij borstvoeding raden ze het niet af obv info bij andere vaccins en de informatie die bekend is.
    Ik blijf dus bij mijn eerste plan om na de bevalling direct te vaccineren (zorgmedewerker)
     
    Elsss vindt dit leuk.
  17. roever

    roever Niet meer actief

    Ben momenteel zwanger dus geen keuze meer.... ;)
    Zal iig niet GEEN bv geven om zsm te vaccineren.
    Mochten we nog niet zwanger wezen hadden we hier zeker even over gehad om paar maandjes te wachten of niet... zijn in principe redelijk snel zwanger altijd.
    Was dit niet het geval, of bijv al 2 jaar “bezig” had ik t waarschijnlijk niet in de wacht gezet.
    Hoewel... een pauze ook niet geheel kwaad zou kunne, en mis wat ontspanning brengt..
     
  18. ManonBB

    ManonBB Actief lid

    27 mei 2019
    287
    186
    43
    Vrouw
    Ik denk niet dat ik zou wachten met zwanger worden of stoppen met bv om het vaccin te nemen. Maar dat is ook niet aan de orde nu.

    Ik reageer eigenlijk vooral omdat ik even wil zeggen hoe heerlijk het is dat er op dit forum op een respectvolle manier gesproken kan worden over keuzes die mensen maken betreffende covid/vaccineren. Wat een verademing t.o.v. de social media waar ik moedeloos wordt van de manier waarop mensen hun mening verkondigen en vooral hoe men omgaat met mensen met een andere mening.

    Dank jullie, mede forum-gebruikers!:thumup:
     
    Nummer4 en Littlegirl1989 vinden dit leuk.
  19. Elsss

    Elsss Fanatiek lid

    26 jul 2013
    2.023
    3.257
    113

Deel Deze Pagina