Ja want elk mens is gelijk. Een 90 plusser heeft evenveel recht op zijn leven als ieder ander. Als we gaan beginnen met selecteren op wie er meer recht heeft dan is het einde zoek. Ik begrijp niet waarom er zo tergend langzaam gevaccineerd wordt. Dat is erg frustrerend.
En juist dit soort 'hakken-in-het-zand' reacties gooit olie op het vuur bij de mensen die het niet meer trekken. Niemand heeft hier gezegd het geweld goed te keuren. En we weten nog niet hoeveel van de rellers daadwerkelijk het oogmerk had om hun onvrede over de coronamaatregelen te uiten. Maar het enige punt wat @danip en ik maakte was: de communicatie schiet te kort en dan krijg je dit soort gevoelens. Of je dat nu begrijpt of niet.
Natuurlijk heeft een 90 plusser ook recht op het leven maar wat mij enorm stoort is dat we nu een hele week weggooien om enkel deze groep te vaccineren. Neem de hele groep 60 plussers mee en dan zit deze groep er ook bij. Het wordt allemaal zo onnodig ingewikkeld gemaakt. De Jonge zei al dat pas in oktober iedereen vanaf 18+ gevaccineerd zal zijn en toen had ik al zoiets van hoe is dit mogelijk maar goed in dit tempo mogen we blij zijn dat straks iedereen in 2022 een keer gevaccineerd is.
Ik begrijp dat heel goed, maar dat is het punt niet. Je mag het niet begrijpen, je mag boos zijn, wat mij betreft ga je dan zelfs demonstreren, maar je zo laten gaan is nooit goed en is gewoon niet goed te praten en dat doe je wel als je excuses gaat verzinnen waarom mensen mogelijk zo reageren.
Onder andere hét tijdstip voor nevenbijverdiensten die het daglicht niet verdragen (weelderige drugshandel hier in t dorp)
Nogmaals, waar zie jij dat iemand zegt dat dit gedrag ok is. Nergens wordt een excuus verzonnen of gegeven. Het zegt alleen dat onder deze laag van excessen blijkbaar een zich prima gedragende laag zit die wel heel hard zit te springen om verheldering. Dat signaal kun je hieruit filteren.
Je bedoelt dat dat je dat signaal kunt filteren uit de rellen van afgelopen weekend? Ik hoop toch echt dat ik je verkeerd begrijp hierin
En dat breng je als feit terwijl het maar de vraag is of dat zo is. Zie de vele berichten van burgemeesters en politie over degenen die kwamen rellen. Dat mag je niet een op een doorkopieren naar een mogelijke onvrede over communicatie. Waarbij het trouwens ook nog altijd de vraag is wanneer die goed genoeg is. Want dat is overal het toverwoord, als er onvrede is dan is er niet goed gecommuniceerd. En dat is nog maar de vraag. Dat je het niet eens bent wil niet zeggen dat er geen goede communicatie is geweest.
Volgens mij hebben een paar leden hier een gesprek over hoe het voor het overgrote deel van de bevolking zou kunnen voelen, wat er beter zou kunnen of waar mensen tegenaan lopen. Ik lees in jouw reacties alleen maar dat het gaat over de relschoppers terwijl iedereen in dit topic het daar wel over eens is dat het afschuwelijk is wat er gebeurd is, ik lees niemand die dit goedkeurt maar jij blijft het er bij halen. Zo blijft het een heel vermoeiend cirkeltje.
Dat heeft niets te maken met excuses verzinnen. En nogmaals: ik praat dit soort gedrag niet goed. Met sommige mensen is gewoon niet te praten, daar hoort dit tuig ongetwijfeld bij. Maar er zijn ook heel veel mensen in ons land bij wie bepaalde gevoelens leven waardoor ze steeds minder geneigd zijn zich aan de regels te houden. Wat doe je daar dan mee? Waterkanon erop, in de cel gooien en de deur dicht? Dan pak je de oorzaak toch niet aan? Ik vergelijk het met opvoeden: als een kind bepaald gedrag laat zien, ga je dan sec het gedrag bestraffen of probeer je te kijken naar wat er achter dat gedrag zit? Ik kies hier voor de tweede methode: volgens mij op de lange duur veel effectiever.
Dat er meer opstand komt zegt daar zeker iets over ja. Tenzij jij denkt dat dit alleen om vervelende pubers gaat die als de avondklok niet het probleem was wel over andere dingen waren gaan rellen. In dat geval is er geen connectie, maar ik denk dat die er wel is.
Wat dacht je van meer bedden in de zorg.. ! Met stipt op 1. Bescherming voor de juiste doelgroep, dus ouderen en kwetsbaren. Start met vaccineren van die doelgroep. Maatregelen tot op zekere hoogte. En ja, ik vind de huidige maatregelen te ver gaan. Het overgrote deel sterft niet aan Corona. Maar het overgrote deel lijdt nu wel onder deze maatregelen.
@YaelStone @mamameer @Anouk2005 @Wish05 Als ik een gooi mag doen naar perspectief? Als ik mij niet vergis, reageren zo'n beetje alle virussen die zich verspreiden via (spuug)druppels en aërosolen op dezelfde manier: als het weer warmer wordt, de zon schijnt, en de warme lucht meer vocht bevat, krijgen ze veel minder kans om te verspreiden. Het virus slaat door het vocht neer en de zon doodt het virus ook.Ook de mutaties zullen minder kans krijgen door beter weer en Nederland is een land met een hoge vochtigheidsgraad. Ik richt mij dus op de lente! Al jaren is het in maart (5 weken, 8 tot officiële lente) al behoorlijk mooi weer. Mijn ramen en deuren gaan dan open en ik ga genieten van een dosis natuurlijke vitamine D, totdat de ziekenhuizen voldoende lucht hebben. En virusoverdracht buiten is bij mooi weer gewoon onwaarschijnlijk; grotere groepen buiten. (In de herfst heeft het gros van de kwetsbaren toch echt een vaccinatie gekregen, en bij eventuele mutaties kunnen vaccins aangepast worden, i.i.g. sneller dan dat een nieuw vaccin gemaakt kon worden. Maar weet je, daarvoor is eerst een zomer waarin ik van plan ben te genieten, dus nee, ik focus niet op de komende herfst/winter.) Het wordt vanzelf beter weer!