Corona nieuws deel 7

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by Liekje81, Jan 5, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,264
    6,789
    113
  2. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,156
    35,812
    113
    Dat is hoopvol! Nu hopen dat ze dat een beetje snel en veel op de markt kunnen brengen
     
    bosi333 likes this.
  3. ikke84

    ikke84 Fanatiek lid

    Feb 28, 2010
    3,062
    507
    113
    Aantal positief geteste mensen
    2.273
    1.667 minderdan de vorige waarde
    Dit getal laat zien van hoeveel mensen gisteren gemeld is dat ze positief getest zijn en COVID-19 hebben. Een deel van de meldingen zijn positieve tests van eerdere dagen, die later zijn doorgegeven.

    Morgen denk ik de inhaalslag
     
  4. RoAn1981

    RoAn1981 Fanatiek lid

    Nov 17, 2011
    1,858
    461
    83
    bosi333 likes this.
  5. Mamavan2SE

    Mamavan2SE Fanatiek lid

    Oct 22, 2018
    4,209
    1,753
    113
    Female
    Morgen zal het nog wel minder zijn. Dan komt vaak de uitslag van zondag testen er ook wel bij.
    Denk dat het testen deze week echt nog minder is gezien de sneeuw nog week-2 weken blijft liggen.
     
  6. olleke

    olleke Fanatiek lid

    Mar 8, 2012
    4,842
    4,103
    113
    Die blijft toch sowieso ook tot 2 mrt. Was al bekend vorige week, alleen avondklok moest nog bekeken worden.
    Maar hoezo ingewikkeld? Het is gewoon een soort ontmoedigingsbeleid om bij elkaar op visite te gaan.
    En of dat altijd logisch is, nee dat denk ik niet, maar zo simpel is de uitleg toch wel.
     
    Neuzeke likes this.
  7. Duma

    Duma Fanatiek lid

    Sep 13, 2007
    1,085
    1,069
    113
    Ja en het is een advies, geen regel. :)
     
    Damay77, Spectre and Mapje like this.
  8. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,357
    30,645
    113
    Female
    Ik hoop eigenlijk dat ze die gaan ophogen naar 2, en dan een maximum per week.
    Dan kunnen schoonouders op de verjaardag van oudste komen. Anders gaat man wel weer met de kinderen daarheen. Maar zij willen er ook wel weer eens uit.

    Man zei al dat hij ze eigenlijk sowieso wil gaan halen. We zien niemand anders en het is precies na de voorjaarsvakantie.
     
    RoAn1981 and Syane like this.
  9. mvl

    mvl Fanatiek lid

    Dec 16, 2009
    3,699
    210
    63
    administratief
    zuid holland
    En als iedereen lekker het advies naast zich neerlegt, zitten we voorlopig nog wel zo. Zou fijn zijn als mensen adviezen eens als regel willen zie
     
  10. Mapje

    Mapje Niet meer actief

    #2652 Mapje, Feb 8, 2021
    Last edited by a moderator: Feb 8, 2021
    Mijn ouders komen hier voor een verjaardag van het weekend samen hoor. Zijn de enige mensen die komen. En ik mag wel elke maandag mijn kinderen er heen brengen of bij hen op bezoek maar ze mogen niet hierheen. We houden gewoon afstand, zijn niet verkouden en het is de eerste keer sinds kerst ofzo dat we überhaupt bezoek hebben. Als zij of wij Corona hebben geven we het waarschijnlijk toch al door vanwege het oppassen.
     
    Spectre and Mamafiets like this.
  11. Mapje

    Mapje Niet meer actief

    Ja maar dit is een een vreemde regel als je zelf wel op visite bij 2 mag, maar die 2 niet bij jou. Het is bedoeld als ontmoediging. Nou dat klopt helemaal normaal ben ik altijd vet veel weg en op bezoek en nu al sinds kerst helemaal niet meer. Maar als het dan een keer zo uitkomt ga ik niet tegen mijn vader zeggen dat ie mijn moeder thuis moet laten. Ik vind een huishouden logischer.
     
  12. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,357
    30,645
    113
    Female
    Mee eens. En normaal houden we ons er ook strikt aan. Nu voor het eerst twijfel om ze toch samen te laten komen.
    Voor hun is het zeldzaam dat ze iets anders zien dan hun eigen appartement.

    Ze hebben dan ook beiden hun eerste prik gehad.

    Uiteraard gaat het feest niet door als er iemand verkouden wordt.
     
    Mapje likes this.
  13. Duma

    Duma Fanatiek lid

    Sep 13, 2007
    1,085
    1,069
    113
    Foutje *
     
  14. olleke

    olleke Fanatiek lid

    Mar 8, 2012
    4,842
    4,103
    113
    Ik zou ze samen laten komen. Wij houden ons ook erg goed aan de regels, maar we zijn van de week wel als gezin bij mijn ouders geweest. Kinderen tellen niet mee en verder zien zowel wij als mijn ouders bijna niemand.
    En eenmaal daar zitten we een paar meter uit elkaar.
     
    Mamafiets and Athina like this.
  15. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,176
    16,511
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Je kan je schoonouders toch wel allebei laten komen?
    Wij zijn gisteren ook met de jongste bij schoonouders op visite geweest.
    We zien verder weinig mensen en dat geldt voor hun ook. Ik vind het echt raar om dat ineens anders te gaan doen en dat vinden mijn schoonouders ook echt niet fijn als we ineens heel strikt en afwerend gaan doen terwijl we ze altijd zijn blijven zien.
    Ik zou daar toch echt wat minder star in zijn. Je kent je eigen situatie het beste en zoals ik jou ken op ZP spreek je niet met Jan en allemaal af dus laat die mensen lekker samen komen.
     
    Mamafiets and Athina like this.
  16. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,766
    18,910
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Wij houden ons aan alle regels, behalve nu de "1 persoon op bezoek" regel. Wij zien mijn ouders & schoonouders wel gewoon samen. Alle anderen waar we normaal mee afspreken, zien we nu niet. Zelfs broers en schoonzussen (+neefje & nichtje) niet meer. In de praktijk pakt onze toepassing dus strenger uit dan elke dag 1 persoon op bezoek hebben.
    Maar ik ga toch echt niet tegen mijn schoonvader of schoonmoeder zeggen dat ze de verjaardag van hun kind niet mogen komen vieren. Dan hebben we een corona-gerelateerd sterfgeval van een heel andere categorie, denk ik. :roflmao:

    En we gaan nu met de (groot-)ouders ook weer even dimmen. Nog gauw even bezocht voordat de scholen open gingen. En dan de volgende keer pas weer na een weekje vakantie.
     
    Mamafiets, Athina and Mapje like this.
  17. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,818
    18,531
    113
    Female
    Betekent niet dat je gelijk 10 man moet uitnodigen natuurlijk..
    Maar dan zou ik dus in overtreding zijn als ik mijn schoonvader en z'n vrouw op visite laat komen voor mijn zoontje zijn verjaardag, terwijl we hun wekelijks zien. Dat lijkt mij een beetje onzin. Dus ben blij dat het enkel een advies is. Maar is dan niet zo dat we gelijk alle 'regels' aan onze laars lappen.
     
  18. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,818
    18,531
    113
    Female
    1 huishouden is veel logischer ja.
     
    Mamafiets, Mapje and Anouk2005 like this.

Share This Page