Laat jij je vaccineren?

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Anne2019, 18 dec 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
?

Laat jij je vaccineren

  1. Ja

    250 stem(men)
    46,9%
  2. Nee

    170 stem(men)
    31,9%
  3. Ik weet het nog niet

    113 stem(men)
    21,2%
  1. Kwek

    Kwek Fanatiek lid

    16 mei 2009
    3.206
    1.261
    113
    Centrum België
    Maar van waar komt het idee dat je niet zwanger zou kunnen worden na de vaccinatie?

    https://www.hln.be/medisch/factcheck-moet-je-schrik-hebben-dat-je-niet-meer-zwanger-kunt-worden-door-coronavaccin~a11ca1cb/
    Zoals ze in het artikel aangeven: broodje aap verhaal...
     
    Zuul vindt dit leuk.
  2. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.370
    30.668
    113
    Vrouw
    Maar dat is niet de enige reden.
    Het vaccin wordt afgeraden voor zwangeren (lees: niet officieel goedgekeurd ivm niet goed genoeg getest op zwangeren).

    En daarom wordt mensen die zwanger willen worden aangeraden om daar dan even mee te wachten als je dr prik neemt.

    En ik kan me voorstellen dat je niet wil wachten als je al 19 rondes bezig bent.

    Overigens zijn er ook geen directe aanwijzingen dat het schadelijk kan zijn voor zwangeren.
     
  3. sabrinab1986

    sabrinab1986 Fanatiek lid

    9 okt 2012
    1.180
    278
    83
    NULL
    NULL
  4. Kwek

    Kwek Fanatiek lid

    16 mei 2009
    3.206
    1.261
    113
    Centrum België
    Nee idd, heb het verkeerd verwoord. Ik leidde uit jouw post af dat je een vaccinatie zou uitstellen omdat dit een impact kan hebben op zwanger worden of zijn. Maar voor zover ik tot nu toe gelezen en begrepen heb, is die vrees niet echt gegrond.

    Desalniettemin wens ik je spoedig een gezonde zwangerschap toe :oops::)
     
  5. TanjaK

    TanjaK Bekend lid

    29 mei 2019
    890
    682
    93
    Vrouw
    Gisteren de eerste dosis Astrazeneca gehad! Ik ben er heel blij mee. Wel gisterenavond en vanmorgen koorts gehad, verder niets.
     
    Whoopy, bosi333 en Zuul vinden dit leuk.
  6. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    https://palnws.be/2021/02/defensie-overweegt-coronavaccin-te-verplichten-voor-militairen/

    Ik had hier al een aantal keer laten vallen dat dit in België zo zou zijn en er werd altijd met een beetje ongeloof op gereageerd, dus wou dit toch nog even posten.

    Zegt niks over Nederland natuurlijk, maar dus wel over het feit dat het verbinden van een vaccinatie aan het mogen uitvoeren van bepaalde aspecten van een bepaalde job echt niet zo absurd is.
     
    Whoopy vindt dit leuk.
  7. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.610
    2.404
    113
    Toevallig zag ik laatst een aflevering van 'je zal het maar hebben' waar iemand kataplexie had ontwikkeled na het krijgen van een vaccin tegen de mexicaande griep.

    Na wat zoeken op internet bleek in Europe 1300 gevallen van narcolepsie en/of kataplexie te zijn ontstaan na vaccineren van 30 miljoen mensen, dat is dus 1 geval op 23.000 duizend gevaccinneerden.
    Ik dacht dat je wel geinteresseerd zou zijn hierin gezien we het hier een tijd geleden over hadden

    https://www.sciencemag.org/news/2015/07/why-pandemic-flu-shot-caused-narcolepsy
     
  8. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    Dit is al een aantal keer gepasseerd hier (niet dit artikel, maar de link tussen dit vaccin en narcolepsie). Er is inderdaad een mogelijke link tussen sommige vaccins en sommige auto-immuunsziektes, alleen is dit geen lange termijn effect - dit treedt niet op jaren na een vaccinatie.

    Daarenboven (wordt in dit artikel ook vermeld maar is blijkbaar nog niet 'bewezen' voor narcolepsie, maar wel bvb voor GB) kan ook de ziekte zelf waartegen het vaccin werkt deze auto immuun ziekte triggeren als zeldzame complicatie, en het risico om bvb GB te ontwikkelen na een griep infectie, is groter dan het risico om het te ontwikkelen na een griepvaccin.
     
    Whoopy vindt dit leuk.
  9. Roosje35

    Roosje35 Niet meer actief

    ik had al een paar keer gereageerd daarop en aangegeven dat het al voor de huidige reguliere vaccins geldt, de verplichting. Dat is inherent aan het militair zijn. Het is dus niet nieuw als ze het gaan verplichten voor militairen, gebeurt niet omdat het nu om corona gaat.
     
    Elsss en Whoopy vinden dit leuk.
  10. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    Zeg ik toch ook niet? Maar iedereen schreeuwt hier moord en brand als je durft te suggereren dat het niet zo gek zou zijn als iemand die in de zorg werkt bepaalde taken niet meer zou mogen opnemen als hij/zij niet in orde is met de vaccinaties.
    Ik snap niet zo goed waarom dat wel normaal zou zijn bij militairen, maar niet in de zorg.
     
    Zuul en Whoopy vinden dit leuk.
  11. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.996
    113
    inmiddels overgestapt van "weet het niet" naar "ja" wel met dien verstande dat wij als ouders niet gelijktijdig worden gevaccineerd maar met voldoende ruimte ertussen (paar maanden).

    Heb geloof ik liever een versie waarvan we weten welke t is om afweer op te bouwen dan het russisch roulette verhaal met een mutatie. Ongetwijfeld dat je alsnog ziek wordt van een mutatie, vroeg of laat, maar hopelijk dan wel met 1-0 voorsprong.
     
    Elsss vindt dit leuk.
  12. Beukenhaag

    Beukenhaag Fanatiek lid

    17 mei 2020
    1.603
    1.732
    113
    Waarom? Gewoon uit interesse:)
     
  13. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.996
    113
    Omdat het een nieuw vaccin is. Als er grappen ineens bijkomen aan bijwerkingen, dan is t wel zo prettig dat de ander zeker weten nog overeind staat. Of aan de hand van de ernst van bijwerkingen besluit t risico niet te nemen. Je hoeft niet t zelfde lootje te trekken als je partner, maar de toko moet wel blijven draaien en niet alleen financieel. Krijgt de een bijv. te maken met chronische vermoeidheid (wat ook met covid zelf kan) en zijn er meerdere van dat soort signalen tegen die tijd, dan kan de ander nog een risico inschatting maken.

    Mexicaanse griep werkte met adjuvants waar nogal wat issues mee waren. Ik begreep een aantal van de covid vaccins ook. Naar mijn beste weten hebben wij nog geen van die adjuvants gehad alleen de RIVM, die extra meningkokken vaccinatie 20-23 jaar geleden toen veel scholieren nekkramp kregen. Herhaling tetanus ook nog wel verder niets recentelijkers/moderners, HPV destijds geweigerd (ik zat in de eerste lichting) en ook de Mexicaanse griep vaccinatie hebben wij bijv. ook niet gehad. Geen idee wat ons lijf doet. Kan goed gaan maar wij zijn van die lopende risico calculatoren en bouwen van nature safe guards in.

    Tis maar korte termijn visie maar lange termijn is niet beschikbaar. Dus vandaar "gespreid risico" bij gebrek aan betere opties :roflmao:.

    Niet vaccineren vind ik dan weer een nog slechtere optie, met een 4 jarige op school en een man in t MBO onderwijs. Het komt geheid vroeg of laat door de voordeur, dan sta ik liever "gewapend" al is t maar met een lepel ipv een mes.
     
    TanjaK en Beukenhaag vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina