Waarom is het fijn om jou als vriendin te hebben?

Discussie in 'De lounge' gestart door LisbethSalander, 1 mrt 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. LadyKikker

    LadyKikker Fanatiek lid

    12 feb 2012
    4.238
    1.892
    113
    Vrouw
    Haha!
    Daar kan ook heel hard om gelachen worden hoor :roflmao:
     
    Anouk2005 vindt dit leuk.
  2. Fennec

    Fennec Fanatiek lid

    30 dec 2016
    2.480
    2.974
    113
    ICT-er bij overheid
    Ik ben echt een loner. Het liefst op de bank met een leuke game op de playstation of Switch. Avondje uit eten vind ik gezellig, maar ga geen weekenden met anderen op stap ofzo.

    Heb een vriendin waar ik af en toe mee afspreek. Maar het wordt al gauw zo'n verplichting en mensen worden chagrijnig als ze lang niks van je horen. Daarbij heb ik al moeite mijn eigen agenda te onthouden, laat staan de belangrijke momenten van anderen. Ik ben dus altijd vergeten dat iemand een sollicitatie gesprek heeft gehad en vergeet dan dus succes te wensen of te vragen hoe het is gegaan etc etc :roflmao::rolleyes:

    Dus nee, ik ben niet zo'n goede vriendin. Al is het wel zo dat als die ene vriendin of bijvoorbeeld mijn zusje het moeilijk heeft; dan ben ik er dag en nacht. Ik stap zo in de auto en kom naar je toe en stuur kleine attenties om te laten zien dat ik nog aan je denk en je steun. Dat dan weer wel.;)
     
    Neuzeke, Zonnestralen en suus1983 vinden dit leuk.
  3. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    12 sep 2016
    2.659
    2.110
    113
    In mijn vriendschappen ben ik erg loyaal.
    Ik leg mensen graag in de watten, zeker ook qua eten en drinken.
    Als vrienden langs komen heb ik vrijwel altijd iets gebakken en komt er een lekkere hapjesplank op tafel.
    Voor een van onze vrienden maak ik gevulde eitjes, omdat ik weet dat hij ze lekker vind.
    Ook haal ik favoriet drinken in huis.
    Je kan hier altijd mee-eten.
    Of ik organiseer home dinner party's met vrienden.
    Verder bent ik best attent.
    Een appje, kaartje of mooie bos bloemen is nooit teveel.
    Kan goed luisteren en weet vaak wanneer ik mn mond moet houden en wanneer niet.
    Een geheim blijft bij mij geheim, ook als de vriendschap verwaterd.
    Hoi van wederzijdse interesse.
    Niet dat het op een weegschaaltje moet, maar over en weer is fijn.
     
    NiVa0230 en Fennec vinden dit leuk.
  4. Mop81

    Mop81 Fanatiek lid

    9 nov 2013
    4.130
    2.517
    113
    Vrouw
    Amsterdam
    Precies dit ben ik ook.

    Ik vind het ook belangrijk dat ik echt mezelf kan zijn. Als ik een gesprek op gang moet houden dan wordt het niks. Het moet vanzelf gaan.
    Ik ben alleen erg onattent. Ik doe niet aan kaarten of veel moeite voor een cadeau haha. Een bon is ook goed :thumup:
    Mijn vriendinnen weten dat en zijn vaak zelf ook zo dus dat is fijn.
     
    einad vindt dit leuk.
  5. Magnolia29

    Magnolia29 VIP lid

    30 nov 2015
    11.454
    23.123
    113
    Vrouw
    Wat een leuke vraag! En vreemd om daar over na te denken haha.

    Maar, ik ben oprecht geïnteresseerd in hoe het mensen gaat, hoe je je voelt, waar je mee bezig bent, enz. Ik ben eerlijk (soms pijnlijk eerlijk wanneer het nodig is) en bekijk alle situaties altijd van meerdere kanten. M'n adviezen zijn vaak 'out of the box' en probleemoplossend voor zover dat kan. Ik hou van allerlei verschillende dingen; avondje thuis film kijken of spelletjes doen is prima, maar uit eten, naar een museum, concert enz. gaan vind ik ook leuk! En als er een periode minder contact is, is dat ook prima.
     
    einad vindt dit leuk.
  6. Asil

    Asil VIP lid

    14 nov 2018
    10.149
    9.753
    113
    Vrouw
    #26 Asil, 1 mrt 2021
    Laatst bewerkt: 1 mrt 2021
    Hart van goud en zou een kogel voor je vangen.
    Maar wel hetzelfde als andere dames wij zijn graag alleen en samen maar als je mij nodig hebt ben ik er voor je, vraag het niet terug. Kan slecht tegen verplichte nummertjes en verwachtingen.
     
    suus1983, Neuzeke, G89 en 2 anderen vinden dit leuk.
  7. G89

    G89 VIP lid

    18 sep 2008
    10.062
    1.296
    113
    Nederland
    Beetje het zelfde als @suus1983 en @Vergeten
    Ik ben geen “slechte” vriendin, want ga echt door het vuur voor mensen die dicht naast me staan en je kan me altijd wakker bellen voor een luisterend oor, maar ik heb de behoefte niet om wekelijks of maandelijks gezellig te doen met een hapje en drankje.

    Ik heb twee goede vriendinnen, maar we wonen 200 km van elkaar vandaan en zien elkaar eens per jaar, maar als we elkaar zien of spreken is het als vanouds, maar het is goed zo.

    Ik heb in mijn eigen regio ook meerdere vriendinnen gehad, maar dat is dood gebloeid. Ik kreeg vaak het gevoel af te moeten spreken, terwijl ik ook 4 dagen per week werk, mijn man late & weekend diensten heeft, dus ‘s avonds en vaak in het weekend met de kinderen zit. Ik kreeg altijd een benauwend gevoel als ik weer een appje voorbij zag komen met: gauw afspreken.

    Ik ben erg op mezelf en mijn gezin, van mij hoeft dat allemaal niet. Als je in de shit zit, zal ik de 1e zijn die voor je klaar staat en je kan altijd bij me aankloppen, maar die verplichte gezellige avondjes (zo voelt het) hoeft voor mij absoluut niet.
     
    Whysteria, suus1983, Neuzeke en 3 anderen vinden dit leuk.
  8. Asil

    Asil VIP lid

    14 nov 2018
    10.149
    9.753
    113
    Vrouw
    Precies dit. Heb mijn bestie al 5 jaar niet gezien terwijl wij allebei vanuit Noord-Holland naar zuid Holland zijn verhuisd en ze nu op 40 min bij mij vandaan woont. Maar als er stront aan de knikker is dan sta ik er meteen. We bellen en appen wel, dan hele periodes actief en ook periodes dat we niks van elkaar horen maar in het hart al zeker 17 jaar vriendinnen.
     
    Vero0504, einad en G89 vinden dit leuk.
  9. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.965
    15.008
    113
    Aan mij heb je weinig onderhoud, hoor ik niks is t goed, hoor ik wel wat is t net zo goed. Zit je in de shit help ik je. Enige wat ik vereis is zuivere intenties en dat je handelt als een oprecht mens (dat je anderen helpt, niet zo zeer mij maar bijv je ouders/buurvrouw omkijken naar een ander in zn algemeenheid zeg maar).

    Verwacht alleen niet tig uitstapjes en afspraken etc. dan zit je bij mij verkeerd. Ben ik gewoon t type niet voor. Bij mij is t meer, "hey we gaan naar t strand (net 20 seconden geleden bedacht) ga je mee?" of niveau van een biertje in de lokale kroeg. Ga jij met anderen de hort op, heb ik daar dan ook geen enkel probleem mee.

    Mes in mn rug, of gedrag wat echt niey door de beugel kan en alle schepen worden verbrand zonder issue. Maak er niet eens woorden aan vuil.

    Ik ben t achtergrond versie zeg maar. Geen desinteresse maar koetjes en kalfjes gaat me verotte slecht af en als ik je vorige week nog gezien heb, heb ik echt niet ineens een avond vullend gesprek de week er op :roflmao:.
     
    Asil, NiVa0230 en einad vinden dit leuk.
  10. RE080219

    RE080219 Fanatiek lid

    10 dec 2018
    2.522
    4.780
    113
    Ik ben een goede vriendin omdat...

    ...ik altijd naar hem/haar luister
    ...ik altijd mijn eerlijke mening geef en niemand naar de mond praat
    ...zonder respectloos of veroordelend te zijn
    ...ik heel vergevingsgezind én zelfreflectief ben
    ...ik dus gemeend en ‘goed’ sorry kan zeggen
    ...ik zelden een reden heb om sorry te moeten zeggen, maak conversaties altijd af en zorg dat het bij voorbaat al niet uitloopt op ruzie
    ...ik hulpvaardig en gastvrij ben
    ...ik me er terdege van bewust ben dat ik weinig tijd heb om vriendschappen te onderhouden en dat dus ook niet van de vriend(in) in kwestie verwacht: als we elkaar zien of spreken is het altijd ‘zoals vanouds’ ook als er maanden tussen gezeten heeft
    ...ik ook gewoon dom kan ouwehoeren en rare bokkensprongen kan maken #doemaargekwezijnalnormaalgenoeg

    Ik heb weinig vrienden, maar de vrienden die ik heb, ken ik al jaren. M’n beste vriendin ken ik al bijna 29 jaar, sinds ons zesde. (Oh, dan mag ik ‘loyaal’ ook nog toevoegen denk ik!)

    Vind mezelf vaak maar een stomme vriendin die nooit tijd heeft. Hier even bij stilstaan, bij de goede en mooie kanten, is eigenlijk wel goed voor m’n zelfbeeld. Dank je wel daarvoor TS!
     
    NiVa0230 vindt dit leuk.
  11. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    28 dec 2014
    22.515
    13.801
    113
    Vrouw
    Noord- Holland
    Heb je ff (ai wat klinkt dit ego) ;) :p

    Met stip op 1: omdat ik heel zorgzaam ben.
    Daarnaast omdat ik:
    - van de details ben (waar anderen alweer vergeten zijn dat vriendin A. op 3 maart om 10.30 naar de gyn. moet voor een belangrijk gesprek, vergeet ik dat dus niet).
    - een regeltante ben (in een vriendinnengroep bijv. ben ik 9 van de 10x degene die denkt aan een kaartje/bloemetje voor 1 van de anderen).
    - erg van gezelligheid hou en graag leuke dingen doe met vriendinnen.
    - goed ben in (tussen de regels door) luisteren/lezen.
    - een neus heb voor wanneer het niet goed met je gaat en daar dan ook gewoon naar durf te vragen.
    - ook pittige vragen durf te stellen en niet alleen maar de leuke.
    - zeg waar het op staat.
    - leuke humor schijn te hebben.
    - ook regelmatig naar het welzijn van m'n vriendinnen hun familieleden of andere belangrijke personen vraag (en daar komt het kopje ''ik ben van de details'' weer: ook gewoon weet hoe ze heten en wanneer ze jarig zijn).
    Zijn vast nog wel meer dingen maar dit is waar ik zo gauw op kom.

    Ik herken mezelf wel in jouw punten Lisbeth. Alleen het dikgedrukte niet, maar dat komt omdat ik en niet perse een keukenprinses ben (doe het wel, maar meer omdat het moet) en dat laatste dikgedrukte is sowieso niet haalbaar want daarvoor wonen ze te ver weg.
     
    juf1987, NiVa0230 en LisbethSalander vinden dit leuk.
  12. Maslov

    Maslov Fanatiek lid

    11 apr 2019
    1.226
    3.471
    113
    Sinds je dit topic geopend hebt, ben ik er al over aan het nadenken! Vind het zo'n lastige vraag, maar ik wilde er wel antwoord op geven.

    Als eerste schiet me te binnen waarom ik géén goede vriendin ben:
    -Ik heb weinig tijd om af te spreken
    -Je kunt mij niet middenin de nacht bellen als je problemen hebt
    -Ik laat soms weken of zelfs maanden niks van me horen
    -Ik wil niet de hele tijd van alles ondernemen
    -Ik ga niet met je mee naar drukke en lawaaierige plekken zoals festivals, concerten, shoppingcentra enz. Ik wil wel een uitzondering maken voor de Efteling.
    -Als je in F**king Amsterdam woont, kom ik hooguit 1x per jaar langs.

    Maar dat was de vraag niet he :D

    Okee, waarom mijn vrienden me waarderen (denk ik):
    -Je gaat met mij nooit een saai of oppervlakkig gesprek voeren
    -Iedere keer dat je me ziet heb ik weer een aantal boeken gelezen, hoorcolleges gevolgd of documentaires gekeken waarover ik je ga vertellen (dit zal voor veel mensen een contra-indicatie voor vriendschap zijn)
    -Ik overlaad je met vragen, ook vragen waar je nooit over nagedacht hebt
    -Er is geen enkel onderwerp taboe en ik weet vrijwel zeker dat ik je op je gemak laat voelen om te praten over dingen waar je mee worstelt
    -Ik stuur goede memes
    -Ik neem je mee naar goede restaurants :p
    -Ik geef je (zelfgemaakte) cadeautjes en stuur je zelfgemaakte kaartjes
    -Je kunt altijd bij mij in mijn atelier zitten en aanrommelen met mijn spullen
    -Ik ben bijna altijd high energy en áls we afspreken, zorg ik ervoor dat ik alle tijd van de wereld voor je heb. Geen uurtje tussen de bedrijven door. Duurt misschien even voor we een afspraak hebben, maar dan hebben we ook de hele dag en dan heb ik altijd zin om je te zien.

    Ik zal niet iedereens smaak zijn.
     
  13. LisbethSalander

    LisbethSalander Fanatiek lid

    1 dec 2015
    2.839
    5.571
    113
    Je klinkt als een leuke vriendin. Ook de punten waarom je geen leuke vriendin zou zijn. Ik vond het zelf ook een lastige maar wel hele leuke vraag. Je gaat dan ook nadenken wat je in de ander zo waardeert en waar je zelf wellicht in te kort schiet. Merk ook dat hoe ouder ik word vriendschappen toch veranderen.

    ( Maar dat bellen in de nacht, daarvan hoop ik dat ik dat bij een vriendin altijd mag doen als er echt iets ergs aan de hand is. Waarom kan/ wil je dat niet?)
     
    Maslov vindt dit leuk.
  14. Luppy

    Luppy VIP lid

    1 dec 2007
    7.166
    2.282
    113
    Ik ben geen goede vriendin denk ik, want ik heb geen vriendinnen.

    Ik ben ook niet zo attent, beetje verlegen en introvert. Ik durf niet zo goed mijn mening te uiten, dus gesprekken bloeden snel dood, denk ik. Koetjes en kalfjes ben ik wel goed in (aangeleerd), maar diepgaande gesprekken zijn niet zo mijn ding.

    Ik kan wel goed luisteren en een geheim blijft bij mij geheim.
     
  15. Kimmetjuh90

    Kimmetjuh90 VIP lid

    14 dec 2017
    17.008
    9.931
    113
    Vrouw
    Postbezorgster
    Precies dit ben ik ook!
     
  16. YaelStone

    YaelStone Fanatiek lid

    5 aug 2019
    2.442
    4.368
    113
    Ik deel boekentips.

    Verder kan ik mij niet zo veel bedenken. Ik heb best wat vriendinnen maar ben niet de typische vriendin. Ik bel nooit vriendinnen voor advies oid. Samen uit eten gaan of andere uitstapjes maken kan ik wel erg van genieten.
    Ik beschouw tijd met vriendinnen echt even als tijd voor mezelf. Maar waarom ik een goede vriendin ben... geen idee.

    Edit: ik bedenk me net, ik vergeet nooit een verjaardag/jubileum/sterfdag en stuur altijd kaartjes daarvoor. Misschien vinden mijn vriendinnen dat wel fijn?
     
    Maslov vindt dit leuk.
  17. Maslov

    Maslov Fanatiek lid

    11 apr 2019
    1.226
    3.471
    113

    Oh dankje! Ik doe mijn best :o:

    Over dat bellen: ik zet mijn geluid uit 's nachts. Ik ben niet geschikt voor noodgevallen, dan kun je echt beter 112 bellen of iemand dichtbij ofzo. Maar als je appt, reageer ik wanneer ik wakker ben!
     
  18. KleineMama15

    KleineMama15 Bekend lid

    27 feb 2019
    521
    219
    43
    Vrouw
    Gouda
    Helaas heb ik geen vriendinnen en wil het wel graag.

    Kan goed luisteren en als er problemen zijn help ik graag.
     
  19. Bubblez

    Bubblez Niet meer actief

    Ik heb echt oprecht geen idee

    @mam1991 waarom eigenlijk?
     
  20. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    Omdat jij mijn bestie bent :D
    Je bent lief, bied een luisterend oor, bent eerlijk, we kunnen over aaaallleeesss praten, we kunnen samen lachen, samen huilen, je bent er wanneer ik mij wat afwezig houdt. Nou dat, je bent echt geweldig :D:D
     
    NiVa0230 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina