Teken de petitie tegen het NPO programma “Gewoon. Bloot.”

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Bloempjelief, 6 mrt 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.637
    27.293
    113
    Vrouw
    Maar jeugdjournaal behandelt alle thema's wat dat betreft: homo, transgender etc. En ik denk juist dat t goed is, zodat ze op school er ook een dialoog over kunnen voeren. Als alles conform de ideologie van de klas is, is er niets over om over te discussiëren. En t is ook goed om juist die tegenstellingen te benoemen en aan te gaan. Dat Jeftha dit aangrijpt in de klas om te zeggen: bah dit vind ik niet oke. Of Heavenly: maar ik vind dit wel oke.

    (Al vraag ik mij af of t jeugdjournaal überhaupt wordt bekeken op zeer conservatieve scholen )
     
    GossipGirlxoxo en Syane vinden dit leuk.
  2. Euminee

    Euminee Actief lid

    23 jan 2019
    256
    216
    43
    Vrouw
    @GroeneBomen. Ik snap je punt maar vrees alleen dat in de kern van conservatieve opvattingen juist ‘zedelijkheid’ prioriteit heeft boven ‘alles is bespreekbaar’. Met andere woorden denk ik dat het al heel liberaal is om te vinden dat (vrijwel) alles besproken moet kunnen worden. Persoonlijk ben ik het met je eens en denk ik dat het Jeugdjournaal dat tot op zekere hoogte ook moet doen (het is natuurlijk evenmin een Zondagschool of Bijbelles). Maar dit schiet wel erg door waardoor ik bang ben dat het mensen wegjaagt.
     
  3. mamameer

    mamameer VIP lid

    21 jan 2014
    8.172
    4.482
    113
    Ik hoop dat het gewoon uitgezonden gaat worden! Al dat conservatieve en preutse gedoe. Juist zo’n programma geeft een opening om een gesprek aan te gaan. Om te zien dat alle mensen allerlei vormen hebben. Dat niet alles in de wereld instagram perfect is. Lijkt me heel goed voor prepubers die met 1000 vragen over hun veranderende lijf zitten, om dit te kunnen bekijken. Om te weten dat ze niet de enige zijn die anders zijn, maar dat iedereen uniek is!
    En als ouder kun je nu mooi een gesprekje aan knopen met je kind wat normaal is om online te laten zien, en wat absoluut niet kan.
     
    Zoe123, Elsss, puzzelstukje en 8 anderen vinden dit leuk.
  4. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.637
    27.293
    113
    Vrouw
    Die diehard kern zal dat toch al niet kijken denk ik... en die zal ook niet snel bekeerd worden zullen we maar zeggen. Dan houd je nog heel veel mensen over die er wel wat aan hebben.

    Je hebt soms pech want je kan niet iedereen plezieren. Ik had t bv erg gevonden als ze dit item niet bespraken of t bv nooit over transgender zouden hebben.
     
  5. kaatjejannie

    29 jul 2010
    69
    22
    8
    NULL
    NULL
    In het jeugdjournaal werd heel netjes gewaarschuwd dat ze deze beelden gingen laten zien. Tijd en ruimte zat om even te zappen of de tv uit te zetten. Vond ik juist nog zo goed, omdat ik gokte dat dit wel gezeur op ging leveren.
     
    Kukido vindt dit leuk.
  6. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.457
    8.609
    113
    Vrouw
    Jij zat er dan bij, maar niet iedere ouder kijkt mee met het jeugdjournaal.
     
  7. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.637
    27.293
    113
    Vrouw
    Dat is de verantwoordelijkheid van de ouder. Het programma had de verantwoordelijkheid al genomen door te waarschuwen
     
    Zoe123, Iertje81, Elsss en 3 anderen vinden dit leuk.
  8. Taiga

    Taiga Fanatiek lid

    28 apr 2019
    1.418
    2.198
    113
    Ik ben juist erg pro dit programma. En wat een verademing, normale lichamen. Op social media krijgt men al zo'n verwrongen beeld van perfecte lichamen en seksualiteit.
    Ik vind het heel goed om met zo'n programma de zaken bespreekbaar te maken.
     
  9. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.766
    18.910
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Tja, dat is dan de keuze van de ouders. Het lijkt mij altijd wijs om mee te kijken naar dit soort programma's om te kijken hoe je kind erop reageert en duiding te geven. Dat hoeft niet alleen te gaan over bloot, zoals nu toevallig. Maar ook over corona, terroristische aanslagen, hongersnoden en wat er nog maar langs kan komen in een journaal
     
    Iertje81, Oilell, Kukido en 5 anderen vinden dit leuk.
  10. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.457
    8.609
    113
    Vrouw
    Ik denk daar dus anders over.
     
  11. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.766
    18.910
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    En niet alleen op social media. Een groot deel van de jeugd heeft al porno gezien voordat ze zelf seksueel actief zijn. Dat is niet iets dat scholen of ouders doen, maar wat ze onder elkaar uitwisselen. En hoe graag je misschien ook wilt, het is voor een groot deel nauwelijks te voorkomen dat ze op een gegeven moment met dit soort beelden uit de porno-industie in aanraking komen.
    Het lichaamsbeeld daarin inderdaad lang niet altijd realistisch. Dus is het tonen van verschillende andere lijven wellicht een manier om het lichaamsbeeld wat breder te maken dan alleen de grote borsten en verkleinde schaamlippen die in porno vaak langskomen. Zowel voor het accepteren van je eigen lichaam als het accepteren van het lichaam van een toekomstige partner, lijkt een beetje tegenwicht me niet verkeerd.
     
  12. Villa Kakelbont

    Villa Kakelbont Fanatiek lid

    13 okt 2020
    1.049
    1.711
    113
    Vrouw
    Mag toch hopen dat de kinderen van 7/8 jaar (waar je in een eerder bericht aan refereerde) niet zonder ouderlijke begeleiding naar het jeugdjournaal kijken? Als dat wel zo is heb je wel een ander probleem dan een blote borst of penis in beeld...
     
    Zoe123, Iertje81, Sado en 4 anderen vinden dit leuk.
  13. Aegyo

    Aegyo Fanatiek lid

    3 jan 2015
    2.446
    1.463
    113
    #33 Aegyo, 6 mrt 2021
    Laatst bewerkt: 6 mrt 2021
    @Bloempjelief, als de samenleving door blijft gaan met een houding zoals die van jou, wordt het normaliseren van bloot nooit wat.

    Bloot en seksualiteit zijn twee totaal verschillende dingen. Zo'n programma probeert juist dat aan de jeugd van tegenwoordig over te brengen.
     
    Zara75, Zoe123, Iertje81 en 9 anderen vinden dit leuk.
  14. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.766
    18.910
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Jeugdjournaal is heel duidelijk in het afbakenen van hun doelgroep. Die begint bij 9 jaar. Als je vervolgens je jongere kind ernaar laat kijken (en dan ook nog zonder toezicht) moet je inderdaad maar op één iemand boos zijn.
     
    Zara75, Zoe123, Oilell en 9 anderen vinden dit leuk.
  15. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    25 jan 2017
    4.873
    7.936
    113
    Wat flauw en kinderachtig
     
    Sado, oktober91, joes en 3 anderen vinden dit leuk.
  16. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.457
    8.609
    113
    Vrouw
    Nee, ik heb gelijk hulp gevraagd. Zou voor jou ook geen overbodige luxe zijn ;)
     
    Sado, oktober91, Loveloes en 5 anderen vinden dit leuk.
  17. Aegyo

    Aegyo Fanatiek lid

    3 jan 2015
    2.446
    1.463
    113
    Yep. Voor iemand die zo'n stichting steunt heb ik geen respect.
     
  18. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.457
    8.609
    113
    Vrouw
    Dat hoop ik ook inderdaad. Maar als je dat ook echt geloofd, ben je wel heel naïef hoor.
     
  19. Villa Kakelbont

    Villa Kakelbont Fanatiek lid

    13 okt 2020
    1.049
    1.711
    113
    Vrouw
    Maar waarom vind jij het dan niet de verantwoordelijkheid van die ouders? De NOS geeft duidelijk aan dat de doelgroep vanaf 9 jaar is.
     
  20. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    28 jul 2010
    7.990
    6.741
    113
    zuid-holland zuid
    Ik zou dit programma echt graag kijken met mijn kinderen. We kijken ook naar “ De dikke data show” daar was een aflevering over wat een vertekend beeld je krijgt van het menselijk lichaam door al die instagram filters.
    Ik wil graag dat mijn kinderen eerlijk en echt bloot zien ipv gephotoshopt naakt in de media.
     
    Zoe123, Oilell, puzzelstukje en 5 anderen vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina