Vraag het de boerin

Discussie in 'De lounge' gestart door Keessie, 4 apr 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Gootje1988

    Gootje1988 Fanatiek lid

    5 apr 2017
    4.847
    2.845
    113
    Oke nou ik helaas wel elke keer als er een kalfje geboren was. Al moet ik zeggen dat als het kalfje al was geboren en +/- een kwartier bij de moeder was en dus schoon gelikt het echt paniek was voor de moeder. Als de moeder het kalf niet gezien had viel het mee... Dan droogde mijn vader de kalf met stro...
     
  2. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    27 dec 2011
    9.175
    10.710
    113
    Als de stiertjes kalfsvlees worden, wie zijn het dan die "gewoon" rundvlees worden? Zijn dat dan melkkoeien (Zijn die niet al te oud?) Of zijn er stiertjes die wel langer worden grootgefokt?
     
  3. Eruanna

    Eruanna Fanatiek lid

    13 mei 2013
    1.081
    1.072
    113
    Het meeste rundvlees komt van vleesrassen, niet van melkkoeien.
     
  4. Keessie

    Keessie Actief lid

    8 jul 2014
    358
    406
    63
    Vrouw
    Trotse melkvee boerin!
    Achterhoek
    Van Melkkoeien gaat het meeste vlees in het gehakt. Er wordt ook wel wat ander vlees afgesneden, veel zal dat niet zijn. In Nederland wordt er ook vleesvee gehouden. Dit luxe vlees ligt meestal bij de slager of de horeca. Een deel zal ook als braad/ rib/ sudder vlees vermarkt worden.

    Wij laten 1 x per jaar een eigen gefokte kruising vleesras Os of vaars slachten. Daar komt veel braad vlees af. De luxe delen is echt niet zo veel. Zelf zal ik nooit een melkkoe voor eigen gebruik laten slachten. In vergelijking met een vleesras is dat taai schoenzolen vlees.
     
  5. rocketscience

    rocketscience Fanatiek lid

    16 feb 2015
    4.272
    3.239
    113
    Vrouw
    Wat ik me dan oprecht afvraag, en dit bedoel ik zeker niet veroordelend maar knaagt het nooit aan je om een melkveehouderij te runnen? Qua impact op de natuur, klimaat. Als je de kalfjes dan weghaalt bij de moeder en ze na de biest melkpoeder gaat geven etc.
     
    Zara75 vindt dit leuk.
  6. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.045
    2.184
    113
    Brabant
    @Keessie ik had even in het andere topic gelezen, maar vraag het maar hier ;)

    -waar komt het idee dan vandaan dat we allemaal zo groeien van de hormonen in koeienmelk? Ik hoor dat echt regelmatig?

    - hoe zit het financieel. Kun jij "goed boeren" of is het passen en meten? Want dat hoor je zo vaak de laatste tijd:(

    -ik vind boeren die goed voor de beesten zijn echt fantastisch! Dus bij deze ;)

    Ohja en doen jullie iets met schoolprojecten.enzo? Zo belangrijk dat kinderen leren dat melk niet aan de boom groeit:)
     
    spruitje80 vindt dit leuk.
  7. Keessie

    Keessie Actief lid

    8 jul 2014
    358
    406
    63
    Vrouw
    Trotse melkvee boerin!
    Achterhoek
    Nee dit knaagt niet. Dit is onze manier van leven. Wij zijn een extensief bedrijf, doen veel aan natuur beheer, boeren natuur inclusief, bevorderen biodiversiteit, we hbn kruiden rijke graslanden. Wij hebben geen grote impact op het klimaat of de natuur. Op ons erf broeden verschillende soorten uilen. Wij leveren Planet Proof melk en daar zijn we trots op. Wij zorgen dag en nacht met veel passie en ons hart voor de koeien en onze omgeving. De kalveren krijgen een optimale verzorging. Als het koud is krijgen ze een “jas” aan. Mijn man weet van elke koe haar naam, wie haar moeder is en welke koeien weer van haar afstammen. Als je goed bent voor je vee zijn hun ook goed voor jou. Wij gaan niet voor de hoogst productieve koe, wij gaan voor robuuste gezonde koeien die goed gedijen op ons bedrijf. De melkkoeien hebben waterbedden, koeborstels, ventilators en koeling op het dak. De veearts is er met een kwartier als je hem nodig hebt ( dat is bij een huisarts weleens anders) . Dus nee, het knaagt niet.
     
    Manderijntje, marais, Baukje1985 en 40 anderen vinden dit leuk.
  8. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    4 dec 2012
    10.846
    4.213
    113
    Vrouw
    Zuid Holland
    Dat vind ik mooi om te horen, was mijn vraag inderdaad hoevaak ze buiten komen.
     
  9. Keessie

    Keessie Actief lid

    8 jul 2014
    358
    406
    63
    Vrouw
    Trotse melkvee boerin!
    Achterhoek
    Geen idee waar dat vandaan komt “ hormonen in de melk” eigenlijk lees ik dit nu voor t eerst. Waarschijnlijk vanuit de anti koemelk lobby? Uit onwetendheid?

    Wij kunnen gewoon boeren, niet “ goed” en ook niet “ houtje bijten” . Wij krijgen 2 ct extra per liter melk omdat we Planet Proof zijn. Maar de Planet Proof lat ligt heel hoog, we kunnen er zo uit gegooid worden. Ook onze inspanningen voor het natuur beheer levert wat op. Het is bij collega’s ook wel anders. Wij zijn eigenlijk een klein bedrijf . Een gemiddelde melkveehouderij heeft 100 koeien .

    We houden ons bewust bezig met verbinding maken met de burgers. Binnenkort komt er een gasten wc , dan kan ik weer meer gaan organiseren op het gebied van educatie voor kinderen en volwassenen.
     
    Prettykitty, spruitje80, Beausecret en 8 anderen vinden dit leuk.
  10. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.045
    2.184
    113
    Brabant

    Supergaaf!!!


    Nog een vraag: hoe koop ik jullie melk/vergelijkbare melk??
    Ik hoorde laatst van een boer die voor Campina melk leverde, waarvan de koeien nooit buiten zouden staan?!(kan dat? Is daar niet een controle ofzo?)
     
  11. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.382
    30.687
    113
    Vrouw
    Ik vind koeiengeur ook niet echt stinken. Varkens en kippen wel.
    Opgegroeid op het platteland en speelde liefst bij vrienden die op een boerderij woonden.
     
    MamavanLieverd vindt dit leuk.
  12. Keessie

    Keessie Actief lid

    8 jul 2014
    358
    406
    63
    Vrouw
    Trotse melkvee boerin!
    Achterhoek
    Er wordt onderscheid gemaakt in de melk stromen. Gewone melk, zonder weidegang, is de basis prijs. Dan is er weidemelk , daarvoor moeten de koeien 120 dagen per jaar 6 uur per dag buiten lopen daar zit een toeslag op de zogenaamde weide premie en dan is er de Planet Proof melk meer eisen op het gebied van klimaat, co2 uitstoot, dierenwelzijn , weidegang , natuur, biodiversiteit.

    De meeste zuivel voor de consumptie van toetjes, drinken, yoghurts , houdbare melk is weidemelk.
    De stalmelk gaat vaak naar de kaas verwerking, allerlei melkproducten en basis grondstoffen.
    De Planet Proof wordt verwerkt voor de dagverse melk, yoghurt vla. Dag verse Campina zuivel is Planet Proof. Ook de meeste eigen supermarkt merken zijn Planet Proof. Bv De jumbo melk komt bij Friesland Campina vandaan. Planet Proof is te herkennen aan het blauwe rondje op het pak.
    Plabet Proof is een keurmerk van de SMK. Ook andere zuivelmerken kunnen hieraan meedoen.

    We krijgen ook controle of de koeien werkelijk weidegang krijgen. Er wordt echt gekeken of er stront op de koepaden ligt en of de koeien graas gedrag vertonen in de wei.
     
    Casara, Bubblez, Gewooniemand en 4 anderen vinden dit leuk.
  13. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.382
    30.687
    113
    Vrouw
    Mooi om te lezen. :)
    Wat is de impact van alle (nieuwe) regels omtrent oa stikstof voor jullie?
    En hoe sta je daar tegenover?

    Zou je bedrijf er anders uitzien zonder deze regels?
     
  14. Keessie

    Keessie Actief lid

    8 jul 2014
    358
    406
    63
    Vrouw
    Trotse melkvee boerin!
    Achterhoek
    Voor het gebied waar wij zitten heeft de provincie hun stikstof plan nog niet klaar. Wij boeren naast een N2000 gebied. Wij zitten al bijna 2 jaar in onzekerheid over ons voort bestaan. Maar een bedrijf als de onze zien ze graag dat geeft ook hoop. Maar ja wat gaan ze verzinnen bij de vorming van het nieuwe kabinet?

    Als destijds het fosfaatrechten stelsel er niet was gekomen , zouden we nu een moderne stal hbn voor 90-100 koeien.

    Nu zitten we op slot mbt uitbreiding, of nieuwe stal.
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  15. Olympia

    Olympia Fanatiek lid

    16 okt 2020
    1.041
    1.668
    113
    Vrouw
    Als er geen enkele regels of beperkingen vanuit de overheid zouden zijn (en ook geen klimaat problemen), wat zou je dan anders doen?
    Zou je bedrijf er dan heel anders uit zien? Oftewel: wat zou voor jullie het ideale plaatje/bedrijf zijn?
     
  16. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.491
    13.945
    113
    Vrouw
    Wat super leuk dat je dit topic hebt geopend!

    Wordt je niet gek van het feit dat er steeds meer regels komen die het jullie steeds moeilijker maken? Voldoe je net aan de regels, komt de volgende lading erbij.
    En hoe sta je er tegenover dat men in Nederland de veestapel wil inkrimpen terwijl deze bijvoorbeeld in Duitsland wordt aangemoedigd om te groeien?

    Maken jullie zelf ook kaas?

    Hebben jullie ook andere dieren?

    Zijn jullie uit het niets een melkveehouderij begonnen of heb je het overgenomen van familie?

    En als laatste, welke regio? Als het in de buurt is, en je gasten wc is klaar, zou ik zo graag eens langskomen met de kinderen, ze kunnen er zo veel van leren! Zo wisten mijn kinderen geen eens wat pinken zijn. :eek:
     
    Anouk2005 vindt dit leuk.
  17. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.945
    14.996
    113
    Is het werkelijk zo dat melk van een oerraskoe een ander lactoseeiwit heeft dan een modern melkkoe ras? Waardoor ook makkelijker te verteren is?

    Dochter heeft lactose intolerantie, Frisolac was bij ons de redding. Daar stond op dat ze alleen de melk van een oerras gebruikten en ik kwam her en der wel artikelen er over tegen maar ben geen chemicus en ook geen boer met melkvee :roflmao:

    Lactose niveau in die voeding is wel lager dat konden we goed zien aan de etiketten en ieder kind om ons heen is rustiget qua ongemakken mja is t dan t type of de hoeveelheid...
     
  18. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.370
    21.751
    113
    Oh dat het zielig is geloof ik best, zou ook niet mijn keuze zijn hoor. Er was eigenlijk nog een maar die is een tijdje terug overleden begreep ik. Gelukkig heb ik geen idee hoe varkens ruiken. :roflmao:
     
  19. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.370
    21.751
    113
    Ik ben opgegroeid aan zee en inderdaad als we naar de achterhoek gingen (ivm familie) vond ik het daar zó stinken :|
     
    Gootje1988 vindt dit leuk.
  20. nmv

    nmv Fanatiek lid

    7 jan 2013
    3.964
    270
    83
    Oost-NL
    @Keessie, ik hoop dat je wat vooroordelen weg kan nemen! Mooi dat je dit doet.
    Zelf zit ik in het loonwerkerswereldje, dus ook hier nog wel eens commentaar. En ik merk heel veel onwetendheid bij mensen, die zien alleen maar de slechte kanten bij een superklein deel van de boerenbedrijven.

    Iedereen die nieuwsgierig is, vragen heeft of wat wil leren van een boerderij: Er zijn vele boerenbedrijven waar je langs kunt komen en kunt leren van de boeren. Is een aanrader!
     
    citroenrasp vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina