dat is inderdaad erg klein. De meiden slapen samen momenteel. We willen hier blijven qua omgeving maar kopen is op dit moment onmogelijk hier. De wijk is erg gewild en huizen zijn binnen een paar dagen verkocht.
Wij hebben in het eerste half jaar van 2018 ons huis gekocht, echt nét voor alle gekte aan. Wat zijn wij blij dat we toen konden kopen, want nu hadden we echt geen schijn van kans gemaakt. In onze regio zit het percentage waar nu.nl het over heeft op 20%. Huizen staan hier in deze gewilde wijk Max een week te koop en gaan echt voor belachelijke prijzen. Laatst stond een huis een paar deuren verderop te koop voor 40k meer dan de vraagprijs voor ons huis destijds....en dat is slechts de vraagprijs. Ik weet van een bevriende makelaar dat je bij de vraagprijs op funda makkelijk 20k kan optellen
Bij ons worden er briefjes in de brievenbus gedaan van mensen die graag ons huis willen kopen. ik woon niet groot, gewoon normale tussenwoning, maar hele populaire wijk en straat. makelaar heeft 9 mensen op de wachtlijst die hier willen wonen.. en onlangs zijn er 5 woningen verkocht.. het is bizar zoals het nu gaat.. hoop dat als mijn kinderen starters worden er meer mogelijk is!
Ons laatste huis kochten we in 2017 en toen was het hier al dolgedraaid. In ons stradsdeel betaal je vanaf €4500 per m2 als gemiddelde. Onze huidige overwaarde loopt tegen de 400.000. Enige optie voor ons zou zijn emigreren.
Wij komen er niet tussen en blijven voorlopig in ons huis waar we nu wonen. Huurhuis. Prima huis trouwens.
Ja dat klopt, en dat hebben we ook gedaan vorig jaar. We vallen nu in de laagste risico klasse bij deze hypotheekverstrekker, dus geen rente opslag meer. Maar voor andere mensen zeker een goede tip! Scheelde in ons geval toch zo’n 50 euro per maand. Nu moesten wij daar wel een taxatierapport voor inleveren, maar die kosten hebben we er inmiddels dus uit.
Huis hier in de straat 63 vierkante meter woonoppervlakte, 98 perceel... verkocht voor 417.500 euro. Ruim 6600 euro per vierkante meter Heel schattig jaren '30 huis, maar snap echt niet dat mensen dat betalen.
De prijzen gaan overal enorm omhoog. Het is net name een gigantisch probleem voor starters. Die komen er niet tussen. Of mensen die nu met kinderen vast zitten in te kleine woningen of flatje. En dus niet door kunnen stromen. Ik zie het voorlopig niet veranderen.
Wij waren aan het kijken om ons eerste huis te kopen, maar we zijn er maar mee gestopt. Ik dacht dat we best een aardige hypotheek konden krijgen, maar voor dat geld krijgen we alleen een kleiner huis dan ons huidige huurhuis. Het is echt bizar hoe hoog de prijzen zijn nu..
lastig, wij hebben ook 2 jaar met z’n 6en op 85m2 gewoond en het was goed te doen (al ben ik in deze tijd met de lockdown heel blij met wat meer ruimte beneden) maar mijn oudste 2 waren al iets groter (tegen tiener aan) die kregen wel iets meer behoefte aan ruimte door huiswerk enzo... Die van jou zijn nog iets kleiner, en misschien over een paar jaar dat er meer mogelijkheden zijn?
Hier wordt ook enorm overboden. Volgens mij is het zo dat alles wat boven de taxatiewaarde zit uit eigen zak betaald moet worden. Zo vertelde onze makelaar dat. Wij hebben ons nieuwe huis onder de vraagprijs kunnen kopen (afgelopen januari), dus wij hebben nog geluk gehad. De taxatie viel hoger uit dan ons bod, daarom kregen we ook nog extra korting op de hypotheek.
Dat komt omdat je starter op de markt bent. Dan begin je met niks en dan valt het niet mee om wat fatsoenlijks te kunnen vinden voor een aardig bedrag. Tenzij je een flinke zak spaargeld meeneemt. Voor jullie is het gunstiger om te wachten tot de gekte voorbij is en de waardes zakken.
Maar wanneer gaat dat gebeuren? Ik had vorig jaar vlak voor de Corona crisis uitbrak mijn huis verkocht, enorm opgelucht, want nu zou het wel instorten, wie krijgt er straks nog een hypotheek...??? En nu?! Alles enorm in waarde gestegen! (Nog steeds heel erg tevreden met de verkoopprijs)
Waar ik woon komen al een tijd geen woningen meer online, maar heel af en toe één. Wij krijgen ook briefjes in de bus of we ons huis willen verkopen
Wij kochten in 2012 een huis met Brabantse verkoopgarantie. Die bestond toen om mensen te stimuleren een nieuwbouwhuis te kopen. Het hield in dat je een garantie kreeg op het huis wat je achterliet. Was dit binnen 2 jaar niet verkocht, dan namen zij het van je over voor een vooraf vastgestelde prijs. Deze garantie was ook overdraagbaar. Wij kochten dus zo'n huis waar het op zat en dat ging over op ons huis wat inmiddels al 2 jaar te koop stond. Het heeft toen nog bijna 2 jaar geduurd. Net voordat de provincie 'm moest kopen van ons, kwam er een bod. Ver onder de vooraf vastgestelde taxatie. De provincie heeft toen 60000 euro bij gelegd en het is van de hand gegaan. Zo hoefden zij het niet te kopen. Dat is nu toch niet meer voor te stellen. Wij verkochten datzelfde huis 6 jaar later in 2018 voor bijna een ton meer. Inmiddels is het huis waar we nu net 2.5 jaar wonen ook al weer ruim een ton meer waard als toen we het kochten. We hebben inmiddels een overwaarde van ruim 3 ton. En dan te bedenken dat ons eerste huisje samen 4 jaar te koop heeft gestaan. Het is echt bizar. Wat voor ons ook nog meespeelde en wat we nu weer zouden kunnen doen is de hypotheekrente. Wij gingen vanuit het vorige huis van 5,2% naar nu 2,75%. Als we nu nog een keer zouden verhuizen, kunnen we zelfs naar onder de procent (we zitten ruim onder de laagste risicoklasse) en dan maandelijks nog minder betalen. Het enige probleem is het aanbod Dat is er hier zo goed als niet.
Het is vreselijk. Kennis van ons zou graag een huis willen kopen, maar als starter met weinig eigen inleg en beneden modaal inkomen is het niet te doen gewoon. Ik vind dit echt heel erg. Er wordt niet gekeken naar wat het waard is, je wordt zo overboden voor absurde prijzen. Wij hebben ons huis in 2015 gekocht, dezelfde huizen gaan nu voor €50.000 meer op de markt..... en het was echt een klushuis, was voorheen een huurwoning en nooit wat aan gedaan.... ik vind deze huizen echt geen €50000 meer waard. Ja na klussen, maar zeker niet zoals ze verkocht worden.