Precies dit. Ze vragen goud geld en het lijkt wel alsof corona er nog een schepje bovenop heeft gedaan. Degenen die nu snel tijd hebben om wat te komen doen zou ik niet vertrouwen. De goede zitten al lang vol.
Je kan BVA auctions in de gaten houden. Douchewanden, wc hangend of niet (zou wel voor hangend gaan als je budget het toelaat), wastafels, complete meubels allerhanden accesoires etc. Niet alles is even voordelig maar een deel van die veilingen zijn ook gratis thuisbezorgd. Iedereen heeft helaas die site gevonden maar af en toe heb je stinkende mazzel en als je toch nog de tijd hebt en al wel een plan kan je zo aardig opsparen. Op tegels kan je redelijk besparen door dumps te kopen (ook op bva te vinden maar ook een lokale tegelboer). Als je nog goede kranen hebt (grohe bijv) zou ik die proberen te behouden en goed te reinigen (bak met cola komt vaak al een eind, met tandpasta kan je kalksporen ook nog polijsten) en anders zou ik daar als enige niet op besparen in een koopwoning (dus geen lidl in hangen). Zelf tegelen zou ik dan weer niet doen met een badkamer, ik heb me wel voorgenomen de wc beneden te doen. Maar ik wil daar eigenlijk een hangend toilet ipv een staande zoals nu. Maar zit ook met een stamleiding die daar naar beneden komt en een afsluiter van de buitenkraan...Beiden moeten OOK nog bereikbaar blijven. Dus ik denk nog even verder. En anders wordt het gewoon maar weer een staande wc met spoelbak. Maar dit is een wc van 110x120 en ik wil leren tegelen...Dus die wc is van mij Ik pak wel een goedkopere maar nette tegel, wordt t écht niks laten we t alsnog doen maar als ik t rustig aan doe zou t volgens mij wel goed moeten komen. Badkamer vind ik dan net weer wat anders ivm de hoeveelheden water en de ellende die ik in ons oude huis heb gezien van een kitnaadje die niet goed was (vochtdoorslag naar de buren, regen in de meterkast en een verhuurder die er 8 maanden over na ging denken en van alles deed behalve luisteren (oude doucheput werd er uitgedrillt, wc plafond beneden naar de knoppen, nieuwe put er in, met beton aangesmeerd (daar ging t laminaat beneden) frenoflex over een mooie ouderwetse ideale gietvloer. Ik ging van een solide slipvrije terrorproof vloer naar een glijbaan met mn zwangere pens en veel reinigingsmiddelen konden niet gebruikt worden. ) Brengt me wel op een idee: ipv vloertegels een mooie structuur gietvloer? Weet niet of dat ook goedkoper is overigens. Maar een donkere vloer met een zilver glimmertje er in ofzo. Die ouwe die wij hadden kon je op los met een emmer bleek water en een luiwagen zonder issue, stoomreinigers...fantaaaastisch. De tegels die hier liggen...kunnen niet zo goed tegen een emmer bleek. Mja 2017 gezet door de vorige bewoners dus laat maar even zitten.
Als het mogelijk is, vooral alles zelf proberen te doen. Dat scheelt erg veel geld. Toevallig waren wij afgelopen weekend bij Brugman voor onze nieuwe badkamer. Brugman is zeker niet de goedkoopste,maar ze hadden veel showroom modellen staan. Sommige meubels/baden/douches waren spotgoedkoop. Er zullen vast en zeker meer winkels zijn die showroom modellen hebben.
Een paar huizen terug hebben we spullen bij de Ikea gekocht voor de badkamer....was niet kapot te krijgen. Ik weet niet of ze die lijn nog hebben, maar dat was echt wat. Hier een simpele badkamer offerte van 22.000 euro gekregen van Nesto en als we niet wilde, voor ons 10 andere
Wij hebben ook bij een budget zaak onze badkamer gekocht. Onze klusjesman gaf alleen aan dag alles wat zij leveren nog in elkaar gezet moet worden. Dat kost een klusjes man vaak een uur en daar betaal je ook veel geld voor. Reken maar zo €70 per uur en dan heb je het nog goed voor elkaar. Laat je dus even goed informeren door degene die jullie badkamer gaat plaatsen
Oh dat is dan wel heel veel. Wij krijgen eind mei een nieuwe badkamer en dat is met plaatsen en slopen erbij ongeveer 12000. Vind ik ook al veel, maar dan hebben we wel wat eisen ingewilligd
To is niet handig en heeft geen verstand van zaken. Dan heeft ze niets aan reacties dat zelf proberen het goedkoopste is. Als je niet technisch bent krijg je echt prutswerk. Of gewoon gevaarlijke situaties (denk aan verkeerde elektronica in een badkamer). De echte vakmensen en klussers die ik ken zijn trouwens razenddruk. En komen niet om fouten te herstellen bij een ander.
Wij hebben onze spullen zoals douche wand, zwevend toilet etc in uitverkoop hoekjes bij de bouwmarkt gekocht. Maar zoals @Amberxx zegt: sommige dingen echt uitbesteden. Collega van mijn man haar vader is tegelzetter en die heeft het bij ons gedaan en ik ben heel blij dat we het niet zelf gedaan hebben. Vloer moest blijkbaar geëgaliseerd worden, liep bijna 3 cm af... Mijn vader had de wc verkeerd aangesloten, dat heeft hij ook gemaakt. En het tegelwerk is perfect. Dus ja, op materialen zoals lijm en het tegelzetten zelf zou ik niet bezuinigen. Maar op evt tegel, wc, douchewand etc kan dat wel. Maar inderdaad, vakmensen hebben t ontzettend druk. En deze man doet normaal alleen complete badkamers. Dus van slopen tot opbouwen. Woon ook in ZH. Je mag PB sturen voor contact gegevens...
Als je tegels goed zijn, in de zin van niet heel veel barsten of overal stukken eruit zou je ze ook kunnen schilderen dat scheelt echt een bak geld.