Help! Poes? Mogelijk drachtig?

Discussie in 'De lounge' gestart door roever, 20 apr 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. roever

    roever Niet meer actief

    Onze poes is normaliter wekelijks aan de pil..
    Door ziekte ben ik t een week of 3 vergeten.. ze is afgelopen 3 dagen opgejaagd door 1 of 2 andere katten buitenshuis waardoor ze niet meer bij ons in huis kwam.
    Nu na 2 nachten hebben we haar eindelijk te pakken kunnen krijgen, uitgehongerd en behoorlijk vermoeid.

    nu mijn vraag.. zou ze mogelijk gedekt kunnen zijn door een evt kater buitenshuis? Of zou ze echt gewoon paar dagen opgejaagd zijn en dus absoluut niet gedekt.

    mij weet het, niemand weet het antwoord. Maar misschien herkent iemand het?
    En durf nu ook niet weer de pil te geven.... :/
    En echo oid kan pas na 3 weken...
     
  2. hibiscusje

    hibiscusje Fanatiek lid

    31 mrt 2020
    2.225
    3.264
    113
    Vrouw
    je zou er voor kunnen kiezen haar nu te laten steriliseren. Dan ben je gelijk van die pil af. Of wil je nog met haar fokken? Zo ja, dan zou ik haar zoiezo laten testen op kattenaids voor je dat doet
     
  3. roever

    roever Niet meer actief

    nee, willen geen nestjes
    Hadden idd al gespaard voor sterilisaties.. alleen kwam er een operatie vd hond tussen door. Daarnaast wilden we ze eerst 1 tot 1,5 jaar eerst buiten laten lopen zodat ze goed gewend waren. Niet dat je onder t mes gooide en in eerste week kwijt raakt aan een auto oid.

    maar nu dus weer nieuw potje sparen ;) om zsm te behandelen.

    maar tot die tijd dus de pil ...
     
  4. Zeebra

    Zeebra Bekend lid

    5 aug 2020
    977
    1.256
    93
    Vrouw
    TS zo hoog zijn de kosten toch niet voor een katten sterilisatie? Lees bij verschillende sites terug minimaal €75 en Max €200,-
    Als je kat een nestje krijgt ben je meer kwijt met echo, enten etc vd kittens.
     
    Zoe123 en Sado vinden dit leuk.
  5. cosdy

    cosdy Fanatiek lid

    21 jun 2012
    1.905
    2.067
    113
    Er zijn genoeg gezinnen die voor zo'n bedrag even moeten sparen. Niet iedereen heeft evenveel te besteden
     
    brownielover, einad, Mammavantwee en 2 anderen vinden dit leuk.
  6. masami

    masami Fanatiek lid

    27 jul 2011
    4.248
    802
    113
    Vrouw
    Ik weet niet waar je woont, maar in Friesland, zit stichting kat in nood.
    Die doen het voor een gereduceerd tarief.
    Ook als je niet in de minima zit.

    Stichting Kat in Nood, de katten opvang van Drachten e.o. - Medisch/TNR

    Mocht je daar niet in de buurt wonen, kun je wellicht toch contact opnemen.
    Misschien weten hun wel andere stichtingen die ook zoiets verzorgen.
     
    Zeebra vindt dit leuk.
  7. hibiscusje

    hibiscusje Fanatiek lid

    31 mrt 2020
    2.225
    3.264
    113
    Vrouw
    ik zou toch gaan voor de sterilisatie.
    Als ze kittens krijgt kost het je nog veel meer en als ze niet natuurlijk kan bevallen nog veel meer.
     
    Zeebra en Sado vinden dit leuk.
  8. Zeebra

    Zeebra Bekend lid

    5 aug 2020
    977
    1.256
    93
    Vrouw
    Oh en dat begrijp ik, maar je hebt een huisdier in dit geval twee waar je voor dient te zorgen. En TS heeft de kat al een zeer ruime tijd. En zie ook dat TS nog meer gezinsuitbreiding krijg, gefeliciteerd TS.

    Ik heb dan ook een onpopulaire mening denk ik. Neem je een huisdier dan zorg ervoor dat je ervoor kunt zorgen. Indien je kiest voor een pil dan geef die consequent zeker als je geen kosten kunt dragen voor een sterilisatie. Kosten voor een nestje zijn nl velen malen hoger.
    En ik begrijp dat situaties kunnen veranderen maar juist dan ben consequent er lopen als zoveel ongewenste katten rond.
     
    IkbenTess, Lill, Aszz en 17 anderen vinden dit leuk.
  9. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    20 jun 2016
    3.694
    3.136
    113
    Vrouw
    Brabant
    Ik wilde alleen even dit delen. Ik weet dat niet veel mensen dit weten maar de kattenpil is heel slecht.

    Veel katteneigenaren weten het niet, maar bij gebruik van de kattenpil bestaat er een kans op bijwerkingen op de lange termijn.

    Zo is er kans op kwaadaardige melkkliertumoren, baarmoederontsteking, suikerziekte, cysten van de eierstokken, misvormde kittens en zelfs depressies.

    Ook bij gebruik op korte termijn kunnen de kwaadaardige melkkliertumoren als bijwerking optreden.

    https://www.anicura.nl/behandelingen-diensten/kat/kattenpil-kat/#:~:text=Bijwerkingen%20van%20de%20kattenpil,misvormde%20kittens%20en%20zelfs%20depressies.
     
    Aszz, Vero0504 en DeeLighT vinden dit leuk.
  10. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.042
    16.548
    113
    Dan heb ik zelf ook een onpopulaire mening. ;)
     
    Shay25, Sado en Zeebra vinden dit leuk.
  11. cosdy

    cosdy Fanatiek lid

    21 jun 2012
    1.905
    2.067
    113
    Het was niet mijn bedoeling om een financiële discussie op te starten. In principe ben ik het er mee eens dat je pas een huisdier moet aanschaffen als je voldoende buffer hebt om de kosten voor zo'n diertje te kunnen dragen.
    Maar zeker in deze tijden zijn er toch een hoop gezinnen die buiten hun schuld ineens minder inkomsten hebben. En dan is het lastig om te zeggen we doen de dieren weg. Want die voelen toch als onderdeel van het gezin.
    En dan vond ik het vrij hard gesteld dat het genoemde bedrag als niet zo hoog werd benoemd.
    Ik kan niet in iemand zijn portemonnee kijken.
     
  12. hibiscusje

    hibiscusje Fanatiek lid

    31 mrt 2020
    2.225
    3.264
    113
    Vrouw

    Het blijft ten alle tijden een smak geld maar laten we van 200 euro uit gaan voor sterilisatie

    Als poes zwanger blijkt te zijn van noem even 4 kittens.

    2 x vaccinatie a 50 per kat zit je al op 400 euro. En 4 x chip a 25 per kat
    Dan hebben we t nog niet over voer ontworming kist warmtelamp of wat dan ook gehad.
    Als der een spoed keizersnede aan te pas moet komen tel je daar rustig 500 bovenop.

    Dus ja ik had t wel geweten of een risico gaan lopen van 1000 euro of zo snel mogelijk de hele rataplan onschadelijk maken voor 1/5 van dat bedrag....
     
    cosdy, Ysabella, Zeebra en 2 anderen vinden dit leuk.
  13. roever

    roever Niet meer actief

    Oh ik merk al wel weer dat het een hele andere kant op gaat dan mijn daadwerkelijke vraag.. jammer!
    Maar in dit geval heb ik even dus niets aan al die “wijze” beterweterige praatjes van enkele hier...
     
  14. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Ik hoor hier de laatste tijd veel krola gemauw buiten, er lijkt me zeker een kans dat ze gedekt is - of het écht zo is zal de tijd en/of dierenarts moeten uitwijzen...
     
  15. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.042
    16.548
    113
    Je kan nu wel op je teentjes getrapt zijn, maar een financieel inkijkje in hoeveel kittens gaan kosten qua verzorging en dergelijke lijkt mij toch wel handig, als je het nu niet financieel breed heb zit je straks met een grotere financiële rompslomp en dat wil je gewoon echt niet.
     
    Shay25, Jessi79, Zoe123 en 4 anderen vinden dit leuk.
  16. Amaranthas

    Amaranthas Fanatiek lid

    29 nov 2013
    3.534
    3.869
    113
    Het kan inderdaad zo zijn ja. Zeker weten doe je pas na een drachtecho. Omdat je nu een sterilisatie niet kunt betalen heb je weinig andere keus dan afwachten en dan een echo of je merkt het vanzelf wel.
    Of je moet nu wel steriliseren dan is het in 1x opgelost. Overigens weet ik niet waar je woont maar in de Universiteitskliniek in Utrecht kun je je hond of kat laten helpen tegen gereduceerd tarief. Dit wordt dan gedaan door dierenartsen in opleiding (onder toezicht uiteraard) en zal iets langer duren dan bij je eigen dierenarts. Voor een poes weet ik niet maar wij hebben 39 euro betaald om onze kater te laten helpen.
     
    Zeebra vindt dit leuk.
  17. Amaranthas

    Amaranthas Fanatiek lid

    29 nov 2013
    3.534
    3.869
    113
    Een kat ben je niet verplicht te laten enten en/of chippen. En nee ik zeg niet dat het goed is maar marktplaats staat vol kittens die met hooguit een ontworming weg gaan dus die kosten zou ze niet hebben.
     
  18. Zeebra

    Zeebra Bekend lid

    5 aug 2020
    977
    1.256
    93
    Vrouw
    En anders even de dierenarts bellen om te overleggen en je situatie voor te leggen mbt net operatie hond achter de rug en krapte financieel met kindje op komst. Mss kan deze dan met je meedenken wat nu het meest wijze is om te doen in deze situatie. Wij kunnen nl niet in de kat kijken en weten of zij jongen zal krijgen.
     
  19. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    15 apr 2011
    54.933
    15.587
    113
    Nabij Utrecht
    Bestaat er geen overtijdbehandeling voor katten??
     
    Vero0504 vindt dit leuk.
  20. roever

    roever Niet meer actief

    Ik vind echt behoorlijk spijtig dat ik bijna geen enkel antwoord krijg op de enige echte vraag. Ipv daarvan alleen maar moraalridders die denken te weten hoe ons leven er uit ziet en of we armoedig zijn etc!
    Denken jullie nu serieus dat we zo achterlijk zijn dat we bij voorbaat niet aan onkosten denken?! niemand, maar dan ook niemand weet wat ons afgelopen half jaar overkomen is dus hou aub als die wijze lesjes over financiën voor jullie zeg! Alvast bedankt!!!
    En @Beheer , wat mij betreft mag dit topic wel verwijdert worden... het kwetst meer dan dat het een antwoord oplevert...
     

Deel Deze Pagina