Ongesteldheids drama...

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door Gootje1988, 18 apr 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    9 jan 2009
    6.300
    2.566
    113
    een hb van 7,1 is echt onder de standaardwaarde vanaf 7,5 voor vrouwen.

    Ik viel me behoorlijk brak bi een waarde van 7,1 j en krijg altijd ijzertabletten voorgeschreven.

    In het ziekenhuis was mijn hb 7,9 maar mijn ijzervoorraad was wel heel laag.
    Heb toen ook ijzer voorgeschreven.

    Ik kan ook met gemak boven de 8 zitten en toen ik bloeddonor was was mijn hb ook altijd ook altijd boven de 8.

    Het wisselen is van de laatste 5 jaar.
     
  2. Gootje1988

    Gootje1988 Fanatiek lid

    5 apr 2017
    4.847
    2.845
    113
    Ja aleve slikt ze ook. Ibuprofen 400 moest ze van de huisarts maar dat werkte echt niet.
    Ze slikt de lichte pil maar ze blijft daardoor bloeden.... Echt drama dus...

    Pffffd ook al... Erg hè? :( hier werkt aleve feminax sowieso het beste.
    Ik heb mijn hoop gevestigd op de osteopaat tot nu toe maar dat is helaas pas 20 mei.

    3 mei is nog wel te doen. Word het niet meer haalbaar dan bel ik zeker weten.
    Ze heeft maandag de laatste pil geslikt dus nu is ze " weer " ongesteld... Als in eigenlijk nog steeds dus heb hele kleine hoop dat dinsdag het bloeden stopt ...

    De keer daarvoor was die ruim 8. Ik heb ook aangegeven dat ik het er ook niet mee eens was want we zijn geen robots en iedereen functioneert anders. Daarom heb ik dus floradix tabletten gehaald.
    Met zuivel weet ik inderdaad dat het de opname verminderd. Werk in de zorg dus ook ervaring mee. Ga zo boodschappen doen en was van plan wat sapjes voor haar mee te nemen. Dankjewel!
     
  3. Gootje1988

    Gootje1988 Fanatiek lid

    5 apr 2017
    4.847
    2.845
    113
    Ja maar ze is nog een kind dus ze hanteren de waardes van een kind dus 6,5 is de ondergrens. Ze weten duidelijk dat ik het er ook echt niet mee eens ben
     
  4. din0

    din0 VIP lid

    14 aug 2011
    5.118
    1.823
    113
    Heeft ze buikpijn wat mij hielp camille honing thee.
    Miss proberen.

    Wat een nare ervaring
     
  5. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.073
    12.030
    113
    Wat vervelend zeg, ik zou ook echt minimaal 2 maanden de pil proberen, dan weet je zeker of het wel of niet werkt. Ik had bij mijn spiraal de eerste 2a3 maanden ook bloedverlies, maar niet zo erg.
     
  6. tumtummetje

    tumtummetje Fanatiek lid

    8 jul 2006
    1.844
    1.585
    113
    Ik vind een kind van 12 de anticonceptiepil voorschrijven best wel heel heftig. Ik was op latere leeftijd pas voor het eerst ongesteld (14) maar ook altijd veel buikpijn en bloedverlies gehad. Ik ben toen ook op mijn 15e met de pil gestart.
    Ik vind het zo jammer dat er maar weinig mogelijkheden zijn en blijkbaar is er in die jaren (ben bijna 35) niets verandert.
    Altijd maar wordt de pil voorgeschreven, alsof het een snoepje is.
    Ik vind het zo sneu voor je dochter, je voelt je zo ellendig dan! Hopelijk kan de gynaecoloog wat betekenen
     
    Gewooniemand en Sophy vinden dit leuk.
  7. Fristi2012

    Fristi2012 VIP lid

    23 jun 2014
    6.100
    3.487
    113
    Dit vind ik ook best schrikbarend idd. Dat de pil als eerste optie wordt gegeven.
    Het is ondertussen volgens mij behoorlijk duidelijk geworden dat de pil niet zo onschuldig is als altijd gedacht werd.

    Hopelijk kan de gynaecoloog nog wat betekenen in dit verhaal.
     
  8. Gootje1988

    Gootje1988 Fanatiek lid

    5 apr 2017
    4.847
    2.845
    113
    Nee geen buikpijn meer gelukkig.

    Dat zou momenteel betekenen dat mijn dochter 61 dagen zou bloeden... We zitten inmiddels op dag 21 dat ze aan het bloeden is.
    We zouden dinsdag weer starten met de pil maar ik denk dat ik het haar niet laat slikken. Eerst maar is de gynaecoloog en osteopaat.... Bang dat als ze eenmaal gestopt is met bloeden het weer start als ze gaat slikken...
     
  9. Gootje1988

    Gootje1988 Fanatiek lid

    5 apr 2017
    4.847
    2.845
    113
    Juist en dit is een lichte. Huisarts gaf als enige optie nog een zwaardere pil maar dat wil ik echt niet al die hormonen in nog zo'n jong gezond lijf :|
     
  10. Gootje1988

    Gootje1988 Fanatiek lid

    5 apr 2017
    4.847
    2.845
    113
    Ja en als 2e optie een nog zwaardere pil... Nee bedankt.
     
  11. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.696
    2.511
    113
    Ik zou nu echt nog niet stoppen. Juist om de reden die je hier schrijft. Je kunt altijd nog stoppen als blijkt dat het weer begint, maar als je nu helemaal stopt, een osteopaat werkt niet en je moet toch weer starten met de pil, dan kan het goed weer van vooraf aan beginnen en moet je alsnog weer weken afwachten voordat het opgebouwd is.
     
  12. Gootje1988

    Gootje1988 Fanatiek lid

    5 apr 2017
    4.847
    2.845
    113
    Ja maar dat is dus nu mijn dilemma... Ze zit nu in de stopweek die we al vervroegd hebben want ze is vrijdag jarig en wil dan niet ongesteld zijn.
    Mja als ze dus dinsdag slikt en ze bloed nog er doorheen dan is ze nog steeds op haar verjaardag ongesteld.... Vind het zo moeilijk, waar doe je goed aan :$
     
  13. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.696
    2.511
    113
    Ik snap dat ze liever niet zo zwaar ongesteld is op haar verjaardag, maar wat is belangrijker? Als je nu stopt zijn die 22 dagen zéker voor niets geweest.
    Edit : toevoeging, de zekerheid dat ze niet ongesteld zal zijn op haar verjaardag hebt je ook niet als je nu stopt met de pil.
     
  14. Gootje1988

    Gootje1988 Fanatiek lid

    5 apr 2017
    4.847
    2.845
    113
    Jawel ze slikt de pil nu sinds afgelopen dinsdag niet meer dus dadelijk krijgt ze haar eigen cyclus weer en dus is ze +/- 22 dagen niet ongesteld.
    Maar misschien bereiken we ook niet het resultaat als ze wel de pil slikt ..
     
  15. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.696
    2.511
    113
    Ik snap 'm ff niet meer denk ik. Ze slikt de pil nu toch niet omdat het haar stopweek is? Ze moet dan daarna toch gewoon weer beginnen? Het idee van die pil is toch dat haar menstruaties dan minder pijnlijk zijn en minder bloedverlies geven? Dan zal ze hem toch weer moeten slikken.
    Maar je wilt je dochter de pil niet meer laten slikken omdat ze doorbloed en dan op haar verjaardag ongesteld is, toch.
    Maar dat was toch ook aangegeven in dit topic, dat je de pil de tijd moet geven om te gaan werken? Dan kan je toch beter niet stoppen, omdat je het dan a. de tijd niet hebt gegeven om in het ritme te komen en b. is de kans op pijnlijke en heftige menstruatie toch nog steeds heel groot en c. dan was alles deze periode voor niets omdat ze (mogelijk) door de pil 22 dagen gemenstrueerd heeft?
     
  16. Gootje1988

    Gootje1988 Fanatiek lid

    5 apr 2017
    4.847
    2.845
    113
    Ja klopt ze is pas begonnen met de pil.
    Ja maar wie geeft de garantie dat het werkt die hormonen?
     
  17. Majo1983

    Majo1983 Fanatiek lid

    1 feb 2013
    3.688
    2.386
    113
    Vrouw
    Broek
    Vervelend voor je dochter zeg! Ik heb geen tips voor de pijn of de hoeveelheid maar misschien is een menstruatiecup nog een idee? Zag dat die nog niet genoemd was. Dat kan veel meer bloed opvangen dan een maandverband of tampon en kan ze dus langer inhouden, zeker de eerste dagen kan dat het ongemak verlichten.

    Ik baalde eerst altijd van ongesteld zijn maar sinds ik een cup gebruik (al jaren) geef ik er niets meer om. Ik menstrueer dan wel licht maar toch vind ik het een verademing om niet de heie tijd met tampons of maandverband aan de slag te moeten.
     
    wwrr vindt dit leuk.
  18. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.696
    2.511
    113
    Die garantie krijg je nog niet, maar nu stoppen dan weet je zeker dat de ellende van afgelopen weken voor niets is geweest. Daarnaast is toch ook aangegeven dat het tot 3 mnd kan duren voordat het helpt, dus bij stoppen na 3 weken heb je het ook nog niet echt een kans gegeven. Nu moet je goed in de gaten houden wanneer haar laatste menstruatiedag zou zijn en dan weer starten met de pil, dan loopt de pil tegelijk met haar eigen cyclus en is de kans dat het helpt groter.
    Sterkte en succes ermee, 't is zo allemaal erg vervelend voor je dochter.
     
    Fristi2012 vindt dit leuk.
  19. wwrr

    wwrr Fanatiek lid

    14 mei 2013
    1.280
    448
    83
    Ik ben ook van mening dat veel te snel naar de pil wordt gegrepen. Ik zou echt de oorzaak zoeken, altijd bij alles eigenlijk. Daarmee bereik je zoveel meer. En hoeveel ervaringen er ook zijn van vrouwen die hun leven lang last van zware menstruatie hebben, dat is niet hoe het hoort te zijn.
     
    Gewooniemand, Gootje1988 en Sophy vinden dit leuk.
  20. Gootje1988

    Gootje1988 Fanatiek lid

    5 apr 2017
    4.847
    2.845
    113
    Zijn toch weer gaan slikken inderdaad al bloed ze nog steeds maar het is flink minder.

    Ben het helemaal mee eens hoor daarom gaan we naar de gynaecoloog en osteopaat. Heb zelfs het meeste hoop bij de osteopaat.
     
    Lynx vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina