Wij eten de maisstamppot met rundervinken in sinaasappel/ketjap jus van @Adje ! Dat was de vorige keer goed bevallen
Bloemkool, rijst en gehakt. Omdat de aardappelen altijd verrotten hebben we rijst ipv aardappelen Ik ga geloof ik ook geen aardappelen meer kopen
Fijn om te lezen dat we niet de enige zijn met dit probleem Nu koop ik alleen nog 1 kilo zakjes als we het kopen.
Hier verrotten ze ook altijd hoor. Ik koop alleen aardappelen als ik op het menu heb staan ermee. Dan hooguit een kilo of bijvoorbeeld krieltjes/schijfjes. Vandaag eten wij gehaktballetjes gekruid met satékruiden, snijbonen en pandanrijst.
Quiche Bolognese https://uitpaulineskeuken.nl/recept/quiche-bolognese?fbclid=IwAR3FDe-GR35ZAzMlmpVHb3FfKwdwhwOR7Dj3lH2reYWmQCiYZATFbGX0SI0
Bietencarpaccio, vegetarisch ravioli en sorbetijs met vruchten op de hotelkamer. Oja, met een alcoholvrije Mojito! ♡ Manlief: ribeye, eendenborst en chocolademouse met een speciaal biertje. Dat wordt smullen!
Vandaag zelf gekochte tomatensoep maar wel met zelfgemaakt stokbrood. We hadden nog stokbrood over dus een makkelijke maaltijd. We hadden Caribian spice kruiden bij neutrale roomkaas gedaan.
Makkelijk vandaag, nog rijst over van gisteren. Maak een pot hak Mexicaanse bonenschotel warm en wat geruld gehakt en we hebben weer eten.
Chili con carne met rijst. De Chili con carne komt uit de diepvries dus even opwarmen en rijst koken en klaar! Moeten allebei werken dus ideaal voor de werkdagen.
Nasi kuning, telor boemboe bali, rendang en sajoer bonen. En daarbij nog lekker atjar, kroepoek en seroendeng.
Asperges op Vlaamse wijze met krielaardappelen en breydelham. Voor de kinderen een hamburger die je in de microgolf moet stoppen met ovenfrietjes en komkommer frietjes