Ervaringen chiropractor(pijn heup/been/rug)

Discussie in 'De lounge' gestart door Miracle79, 4 mei 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Miracle79

    Miracle79 Bekend lid

    11 jul 2012
    781
    251
    63
    Ik heb al zolang als ik mij kan herinneren last van mijn linker heup en been. De pijn komt vanuit mijn heup en straalt uit. Ik gok ichias maar er is nog nooit wat gevonden behalve dat een neuroloog zo’n 20+ jaar zei dat ik scheef sta. Nu heb ik sinds een jaar of 2 ook heel erg last van mijn rug, ook links onderaan mijn ribben, alsof er een zwevende rib constant mijn spier aantikt, echt een misselijkmakende pijn.
    Ik heb nogal veel op mijn bordje gehad de afgelopen 10 jaar en mezelf op de 1e plek zetten vind ik lastig, ik ben constant bezig om voor anderen te zorgen.
    Half jaar terug toch naar de fysio gegaan maar dit lost ook niets op. Zij dacht dat de pijn van een oude ribfractuur kwam en vanuit mijn baarmoeder. Xray laten maken, allemaal goed. Spiraaltje genomen, 1 groot drama met non stop migraine, ook geen succes.
    En nu is de pijn zo ontzettend heftig dat ik het gewoon niet meer weet. Ik ben doodmoe omdat ik constant pijn heb maar liggen/zitten/staan, alles doet pijn dus krijg niet echt rust.

    Lang verhaal maar kwam op idee om naar chiropractor te gaan in de hoop dat dit misschien iets doet want ik raak een beetje door mijn opties heen. Iemand ervaring of eventueel suggesties?
     
  2. nicole18

    nicole18 Fanatiek lid

    20 nov 2013
    4.613
    1.155
    113
    Ik ging wij maart door mijn rug, kon niet meer recht staan of lopen, ontzettend veel pijn. 2 dagen later kon ik al terecht bij een chiropractor. Hij mag aan mijn manier van zitten en lopen al veel haha
    Ik ging toen 2 x per week naar de chiropractor, het heeft bij mij veel geholpen. Nu doe ik nog af en toe wat oefeningen en over een paar maanden weer een afspraak om t bij te houden zeg maar.
    Kost wat, heb je ook wat vond ik
     
    Miracle79 vindt dit leuk.
  3. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.133
    8.867
    113
    Zou het op z’n minst proberen. Of een osteopaat, dat is wat ‘vriendelijker’ (al vond/vind ik kraken zelf niet vervelend, maar sommige mensen vinden het ‘eng’ oid). Bij scheef staan sowieso aan te raden.

    Qua ervaring: ik ben bij verschillende chiropractors geweest. De eerste was fantastisch, de andere (3 of 4) hielpen minder (maar zeker niet niet). Osteopaat heb ik maar met één ervaring, dat werkte op zich ook wel, maar relatief kort en ik vond het erg duur voor een leven lang naar toe gaan. Naast dat ik het eigenlijk net wat te zweverig vond, chiropractie is wat meer ‘down to earth’.
     
    Miracle79 vindt dit leuk.
  4. Miracle79

    Miracle79 Bekend lid

    11 jul 2012
    781
    251
    63
    Ja daar ben ik bij een osteopaat ook een beetje bang voor, dat die iets te zweverig is voor mij
     
  5. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.133
    8.867
    113
    Het viel op zich wel mee en de behandeling verlichtte ook wel en daar gaat het uiteindelijk om. Maar chiropractie past toch meer bij me en hielp ook veel beter (minder last en ook langer minder last). Eigenlijk zou ik nog steeds af en toe moeten gaan, maar geen zin in. :oops: (Als die eerste weer in Nederland zou zijn, dan zou ik het zeker wel doen!)
     
    Miracle79 vindt dit leuk.
  6. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    6 nov 2013
    5.018
    5.227
    113
    Een Ostheopaat is een stuk milder en vaak zweverig. Daar zou ik voor zwaardere klachten niet snel heengaan.

    Een chiropractor is net als een fysiotherapeut veel fysieker. Maar met het verschil dat ze echt naar je hele lijf kijken. De fysiotherapeut die ik ken kijken alleen naar die ene klacht. Die behandelen ze en vaak kijken ze niet verder dan dat.

    Een chiropractor mag daarnaast ook nek en hoofd behandelen (niet allemaal het is een specialisme) en het is een jarenlange universitaire studie (ik dacht in het buitenland).

    Ik zou het zeker proberen.
     
    Miracle79 vindt dit leuk.
  7. Miracle79

    Miracle79 Bekend lid

    11 jul 2012
    781
    251
    63
    Zwaardere krachten heb ik wel nodig inmiddels.
    Dat is mijn ervaring inderdaad ook met de fysio, het uiteindelijk zijn mijn klachten alleen maar erger geworden.
    Ik ga morgen maar eens bellen.
     
  8. Madelie

    Madelie VIP lid

    14 jun 2014
    11.473
    8.734
    113
    Ik zat aan de morfine. Na 1 behandeling kon ik met de morfine stoppen en was de pijn te doen. Na een paar behandelingen pijnvrij. Ik sta ook scheef, al mijn leven lang. En ineens kon ik niets meer. Niet gaan staan, niet gaan zitten, niet lopen. Ik moest er echt bij geholpen worden en dan nog ging dit gepaard met gillen, schreeuwen en huilen. Echt heb het er nog steeds over dat die chiropractor mijn leven terug heeft gegeven.
     
    Amberxx en Miracle79 vinden dit leuk.
  9. Miracle79

    Miracle79 Bekend lid

    11 jul 2012
    781
    251
    63
    Oh wow wat fijn dat hij je zo snel zo hoed heeft geholpen! En wat gek eigenlijk dat een huisarts meestal standaard naar een fysio doorverwijst dan terwijl de meeste meer lijken te hebben aan een chiropractor.
     
  10. Frubbel

    Frubbel Actief lid

    28 sep 2013
    435
    159
    43
    Ik zou het zeker proberen, het zou wel kunnen dat het wat tijd nodig heeft en misschien worden de klachten eerst wat erger.
    Ik heb behoorlijke bekken/rug klachten gehad tijdens en na de zwangerschap. Ben ongeveer een half jaar na de geboorte van mijn dochter begonnen bij de chiropractor. Ik was er erg slecht aan toe, eigenlijk kon ik niks meer en slikte ik al maanden behoorlijk morfine. Na een lange intensieve behandeling begon ik echt op te knappen. Ik durf echt te zeggen dat ik mijn kwaliteit van leven aan haar de danken heb. Ik zou afgekeurd worden, en nu werk ik 36 uur op kantoor, studeer, sport en maak weer muziek. Het was wel een lange(en kostbare) weg, deze zomer ben ik 4 jaar morfine vrij en ga nog 1 keer in de 3 maand naar haar toe om het bij te houden.
     
    Miracle79 vindt dit leuk.
  11. Muisje2016

    Muisje2016 Fanatiek lid

    18 jan 2016
    3.025
    5.138
    113
    Ik heb ook hele goede ervaringen met een chiropractor bij rug- en bekkenpijn, zowel in de zwangerschap als daarna.

    Wat ik echt bizar vind is dat chiropractie in Nederland onder de alternatieve geneeskunde valt. Terwijl het in België gelijk staat met een fysiotherapeut en je er inderdaad een academische opleiding voor nodig hebt. Laat je daardoor dus niet afschrikken, er is werkelijk niets zweverigs aan. (Met ostheopatie heb ik trouwens geen ervaring dus weet het verschil daarmee niet.)
     
  12. Sophy

    Sophy VIP lid

    28 aug 2011
    5.875
    2.875
    113
    Noord-Holland
    Je kunt ook acupunctuur proberen. Dat is een stuk minder invasief en wij kijken naar het totaalplaatje van je hele lichaam en geest. In het midden van het land zit ook een specialist in pijnklachten.
     
  13. Miracle79

    Miracle79 Bekend lid

    11 jul 2012
    781
    251
    63
    Nou dat lag ik vannacht dus ook te denken! Ik zocht de vergoeding op bij mijn verzekeraar en zag dat het onder alternatieve geneeswijze valt. Heel gek.
     
  14. Miracle79

    Miracle79 Bekend lid

    11 jul 2012
    781
    251
    63
    Dit heb ik ook een paar maanden gedaan en hoewel mijn moeder hierdoor volledig van haar migraine af is gekomen deed het bij mij weinig helaas :(
     
  15. Miracle79

    Miracle79 Bekend lid

    11 jul 2012
    781
    251
    63
    Ik vrees dat ze voor mij ook wel wat tijd nodig gaan hebben. Iets wat al 20+ jaren problemen geeft los je denk ik niet in 1 sessie op. Goed dat ze jou je kwaliteit van leven weer terug hebben gegeven zeg, echt heftig om te lezen dat je afgekeurd zou worden!
     
  16. Juffrouwminoes

    Juffrouwminoes Fanatiek lid

    21 jan 2016
    1.409
    764
    113
    Zou het zeker aanraden.
    Ben nu voor de 2e keer geweest.
    Op de dag zelf voelt het alsof ik onder een trein gekomen ben. Maar met een pcm en een middagdutje voelt het enorm fijn
     
    cosdy en Miracle79 vinden dit leuk.
  17. Miracle79

    Miracle79 Bekend lid

    11 jul 2012
    781
    251
    63
    Ik heb net gebeld en heb zaterdag een afspraak! Ben echt heel benieuwd en hoopvol dankzij jullie positieve ervaringen
     
    Muisje2016 vindt dit leuk.
  18. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    6 nov 2013
    5.018
    5.227
    113
    Fysiotherapie is veel bekender en goedkoper. Het valt onder de reguliere geneeskunde en is een bekende hbo opleiding. In Duitsland is het zelfs maar mbo niveau. Daardoor verwijzen ze bijna standaard door (hoewel je niet eens een verwijzing nodig hebt).

    Chiropractie valt onder alternatief in Nederland (in het buitenland niet). Maar er is echt niets alternatiefs aan. De behandelingen kunnen behoorlijk heftig zijn. Het is geen geaai met een kopje thee zeg maar. Het is niet voor niets een universitaire studie.
     
    Miracle79 vindt dit leuk.
  19. Lola1982

    Lola1982 VIP lid

    16 jul 2007
    18.000
    1.841
    113
    Super ervaring mee. Sinds 2014 rug en bekken klachten. Na een val ook blijvende schade aan staartbeen en slijtage tussen onderste wervels.
    Samen met de informatie uit mijn medisch dossier en een scan die gemaakt werd door de praktijk ben ik fantastisch geholpen. Het is dat ik ging emigreren anders kwam ik er vast nog zo nu en dan.
     
    Miracle79 vindt dit leuk.
  20. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Mijn man had pijn vanuit zijn heup naar zijn bovenbeen, echt extreem pijnlijk, hij heeft weken alleen maar in bed kunnen liggen. Lopen naar de wc (4meter) was al zó gruwelijk pijnlijk, dat hij kermend op de grond moest liggen tot het weer een beetje dragelijk was. Zware pijnstillers, spierontspanners, rontgenfoto van heup, maar er werd geen duidelijke oorzaak gevonden en de pijn bleef (met die pijnstillers kon hij in ieder geval een beetje slapen). Ik heb hem in een rolstoel naar de chiropractor gebracht en ophalen was niet nodig; hij kwam zelf aangelopen :) Echt na 1 behandeling al zo’n énorme verbetering! Daarna is hij nog vaker geweest, eerst wekelijks, toen 1x in de twee weken en nu gaat hij nog 4x per jaar.
    Chiropractor heeft de eerste keer op een bepaalde manier due heup kunnen ‘kraken’ (meer een soort ‘ploppen’), en dat was gewoon echt een soort instant verlichting - daarna meteen goed de pijnstilling af kunnen bouwen. Wij waren een beetje sceptisch vooraf, maar nu dus laaiend enthousiast! Zou het zéker proberen.
     
    Miracle79 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina