Mijn moeder: van stroop gaat je poeperdje oop’ en dat zeg ik nu ook altijd tijdens pannenkoeken eten.
Mijn moeder (overleden 2015) zei altijd “Zuinigheid met vlijt bouwt huizen als kastelen, maar als je een week je hemd aan houdt heb je luizen als kamelen” “ het staat geschreven en gedrukt dat je moet krabbelen waar t jukt, maar juk ‘t op een rare plaats, dan krabbel je er maar naast” Bij ieder muntje wat we op straat vonden “Dat is het begin van een miljoen!”
Hahah mijn moeder zegt altijd als ik dus zeg: een klap is geen kus en een olifant past niet door de brievenbus.
Deze ga ik onthouden... Kan ik vaak toepassen op mijn ocd. Mijn moeder zegt ook vaak iets in die trant als ik weer struggle met de ocd: als het echt zou helpen/werken zou iedereen wel 'dwangen'.
Mijn vader is altijd de lolbroek: als hij had gekookt en ging eten zegt hij: hmmmm het is alsof ik het zelf heb gemaakt!, zo lekker!
Alleen kalmte kan je redden. Kan niet ligt op 't kerkhof en wil niet ligt er naast Als de stoep droogt, droogt de was ook.
'Als het niet gaat zoals het moet, dan moet het maar zoals het gaat' 'Gaat het door de roeperd, dan komt het ook uit de poeperd' 'Lekker is maar 1 vinger lang' 'Als het is zoals het hoort, staat de rouwkoets voor de poort' En nog veel meer West Friese wijsheden die ik niet meer allemaal kan opnoemen
Het is veel als het niet op kan en weinig als het niet gedeeld kan worden. Zei haar oma ook al, en ik zeg het zelf ook geregeld als 1 van de kinderen vind dat er te weinig van iets is om te delen met een ander. Ik vind kunnen delen erg belangrijk.
Mijn omaatje (een echte Amsterdams Jordanese) altijd als ze 5 gooide tijdens een spelletje ganzenbord: "Vijf. De bakker sloeg z'n wijf." Oh, wat mis ik dat lieve vrouwtje