Mierenplaag

Discussion in 'De lounge' started by brownielover, May 31, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. brownielover

    brownielover VIP lid

    Mar 9, 2009
    8,148
    3,026
    113
    Nederland
    Help, wij hebben een mierenplaag:eek:

    Het begon een paar weken geleden met mieren in huis. Ik heb gif gespoten bij de deurpost, goed gestofzogen en gedweild. Fruit etc weggelegd. In huis waren ze na een week zo goed als weg.

    Maar nu, zitten ze overal in de tuin en in de garage :eek: ons zwembad die sinds gister op staat daar krioelt het van de mieren, bij ons terras, in de garage bij de vriezer. Ze zitten overal:cry:

    Ik heb rondom het huis weer gif gespoten maar voor rondom het zwembad weet ik niet wat ik kan gebruiken. De kinderen lopen en zwemmen daar ook gewoon. Iemand tips? Ik zie trouwens nergens een nest, behalve bij het huis daar komen ze onder de stenen vandaan maar bij het gazon en zwembad, geen idee:confused:
     

    Attached Files:

  2. Adje

    Adje VIP lid

    Aug 21, 2015
    16,264
    25,719
    113
    Ik strooi altijd met poedergif (vapona geloof ik). Dat nemen ze mee naar hun nest en verspreid zich zo ook. Werkt hier altijd goed.
     
  3. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,501
    13,794
    113
    Female
    Noord- Holland
    Kruidnagel in het hol!
    Grootmoeders tip en ze blijven ècht weg :thumup:
     
  4. brownielover

    brownielover VIP lid

    Mar 9, 2009
    8,148
    3,026
    113
    Nederland
    Dat klinkt handig! Maar kan dat geen kwaad voor de kinderen dat ze het onder hun voeten mee het water innemen?
     
  5. brownielover

    brownielover VIP lid

    Mar 9, 2009
    8,148
    3,026
    113
    Nederland
    Kruidnagel heb ik wel liggen. Ik zie alleen geen nest bij het gazono_O of helpt het rondstrooien ervan ook:)
     
  6. Adje

    Adje VIP lid

    Aug 21, 2015
    16,264
    25,719
    113
    Daar moet je inderdaad wel mee oppassen. Ik strooi het meestal alleen langs randen van de tuin, waar nesten zitten, bv langs de schuur. Daar lopen ze dan niet door heen. En er is ook maar heel weinig nodig.

    En soms, als er wel een duidelijk nest midden op het terras zit, dan strooi ik als mijn jongste kinderen op school zijn en veeg ik het op tijd ook weer weg. Dan heeft het misschien nog niet genoeg gedaan in dat nest, maar in ieder geval al iets.

    En anders zijn mierenlokdoosjes ook nog wel een optie. Die heb ik ook weleens gebruikt en plaatste ik daar waar mijn kinderen er niet aan konden komen, bv onder de loungebank.
     
  7. Beausecret

    Beausecret VIP lid

    Apr 26, 2016
    5,474
    6,089
    113
    Female
    Ik gooi mn dochter wel af, zat laatst met d’r neus in een mierendoos. Incl mier kruipend over lip en in mond toen ik haar betrapte.

    Hilarisch , dat wel.. geen tips verder.
     
  8. LetiziaBeijer

    Mar 16, 2021
    5
    7
    3
    Female
    Kaneel strooien, en oude tip: stuivers neerleggen.

    succes! Hier werkte bovenstaande!
     
  9. meis1987

    meis1987 Fanatiek lid

    Dec 13, 2011
    2,439
    372
    83
    in een huis
    Zeker HG mierenlokdoosjes!!!!! Sterkte!
     
  10. jojo85

    jojo85 Fanatiek lid

    Oct 14, 2012
    1,160
    497
    83
    Ik lees mee. Hier ook een flink nierenprobleem. Ik strooi mierenpoed op de plekken dichtbij huis en niet verder regelmatig kokend water op de plekken waar ik ingangen zie. Daarmee hou ik het nu redelijk onder controle, maar ze blijven wel steeds terug komen.
     
  11. Oilell

    Oilell Fanatiek lid

    Oct 8, 2018
    3,224
    4,456
    113
    Female
    Heb je veel bladluis in de tuin? Daar worden mieren heel blij van en dat is makkelijk te verhelpen. Je zou eventueel lavendel kunnen planten tegen het huis aan, die geur vinden ze niet prettig.

    En verder mieren lokdozen, daar zit gif in wat ze meenemen naar hun nest. En bij de drempels inderdaad spuiten zodat ze niet naar binnen komen. Eventueel een professional laten komen.
     
  12. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,289
    10,260
    113
    Ik zie ze ook in eens binnen. Ik zuig elke dag en dweil maar elke keer zie wat mieren.

    Vorig jaar mieren lokdoosjes neergezet en dat leek wel te helpen.

    Ergens had iemand nog een tip iets met citroen?
     
  13. nicole18

    nicole18 Fanatiek lid

    Nov 20, 2013
    4,613
    1,155
    113
    Gist uitstrooien, ik heb dus altijd die kleine zakjes op voorraad thuis... Of kokend water t nest in, maar dan moet je dat dus wel weten te zitten.
    Allebei niet heel dier vriendelijk maarja ik vind mieren die dan uiteindelijk binnen zitten ook niet heel fris
     
  14. Celika

    Celika Fanatiek lid

    Jul 15, 2013
    1,893
    381
    83
    Female
    Dicht bij de zee
    Ik heb altijd hg lokdoosjes in huis.
    Vorig jaar binnen een plaag gehad en van alles geprobeerd oa krijt, stuivers, kaneel en gist maar niks leek te helpen.
    Lokdoosjes neergezet en na een kleine week waren ze nergens meer te vinden.
    Nu op het terras een plaag en weer de lokdoosjes sinds gisteren neergezet en ze eten er al goed van.
    Kan het nest nooit vinden dus daarom doe ik lokdoosjes.
    Poeder gif werkt ook goed alleen vanwege onze 2,5 jarige maar overgegaan op lokdoosjes.
     
  15. brownielover

    brownielover VIP lid

    Mar 9, 2009
    8,148
    3,026
    113
    Nederland
    Bedankt voor alle tips!

    Ik heb zojuist lokdoosjes opgehaald en poeder om te strooien. Ga daar vanavond als de kinderen slapen mee aan de slag.

    Bladluis hebben we volgens mij niet. Lavendel kan ik inderdaad ook nog wel neerzetten. Dat ruikt ook nog eens lekker:)
     

Share This Page