Ze gebruiken dat al jaren. Bv het ebolavaccin werkt ook zo. Het zit wel ietsie anders in elkaar dan de ouderwetse vaccins. Die gebruiken verzwakt of dood virus, terwijl een vectorvaccin een verzwakt virus aanpast om zodoende materiaal van het virus, waarvan je wilt dat men immuun voor wordt, te transporteren. Hier wordt het goed uitgelegd. https://www.janssen.com/netherlands/nl/janssen-vaccin-technologie#:~:text=De AdVac®-vectoren van,groep virussen die verkoudheid veroorzaakt.
Verkoudheid en griep waren er veel minder omdat iedereen met klachten direct thuis blijft en omdat mensen verl meer afstand houden. En ja.. hoed voor de weerstand. Maarvik heb heg gesnotter en gehoest de afgelopen winter echt niet gemist hoor. Wat dat betreft mogen mensen met klachten van mij nog steeds lekker afstand blijven houden. Helemaal thuis blijven en heel de tijd testen mag er wel af van mij. Maar met griep of zware verkoudheid eerst gezellig alle collega's aansteken heb ik echt geen behoefte meer aan. Werk maar lekker thuis dan.
Uiteraard moet iedereen doen waar hij zich goed bij voelt, bedoelde het ook niet verkeerd. Maar je schreef dat het Janssen vaccin op de ouderwetse manier gemaakt is en dat klopt niet. Ook dit vectorvaccin is gemaakt op basis van nieuwe technieken, niet te vergelijken met klassieke vaccinaties uit bijvoorbeeld het rvp.
Maar 6 IC-opnames afgelopen 24 uur! In ziekenhuis: 1240. -87 tov gisteren Kliniek 793. -57 IC 447. -30. Opnames: kliniek 77 ic 6.
Dat laatste ben ik wel helemaal met je eens hoor. Maar ging mij meer om.de kinderen. Die zijn nu eenmaal.vaak verkouden. Ik zou nu zelf ook eerder thuisblijven, dan half ziek op.kantoor.
ja ze hebben een groter risico, maar als ze daar zo bang voor zijn hadden ze AstraZeneca moeten nemen. De enkeling met risico op trombose daargelaten. Mijn omgeving veelal 86-89 idd, dus ik verwachtte eind Vd week aan de beurt te zijn. Maar door dit soort voordringers vrees ik pas volgende week ergens.
Ik zat het net te lezen ja. Ik vind het ook wel een wat vreemde keuze. Aan de ene kant snap ik wel dat ze graag deze groep mensen zo snel mogelijk willen vaccineren, want zij vallen in de categorie die relatief vaak ik in het ziekenhuis komen. Dat voorkom je met vaccinatie wel. Maar als hierdoor de jongste mensen nog langer moeten wachten voelt dat niet eerlijk.
Ik begrijp het ergens wel, maar ik ben zelf enorm aan het wachten op de vaccinatie.. Heb met aantal anderen zwangeren hier op forum contact gezocht met het RIVM en daarna het nieuws gekregen dat wij geen voorrang krijgen omdat we toch bijna aan de beurt zijn.. en dan hoor je vertraging van Jansen en vervolgens dit weer Hopelijk hoeven we inderdaad niet hierdoor al te lang te wachten.. voor mij maakt vakantie dan niet zoveel uit, maar mijn zwangerschap vordert wel dus tempo erin houden graag
Ja met je zwangerschap snap ik, zeker in het laatste trimester is het een fijn gevoel als je beschermd bent door een vaccin. Gelukkig is het virus steeds minder actief dus het risico om besmet te raken wordt ook steeds kleiner. Maar inderdaad, het is gewoon niet eerlijk.
Ze proberen de vaccinatiegraad voor die leeftijdsgroep op te krikken. Dat is nl nog steeds een kwetsbare groep. Ik kan me voorstellen dat ze dan kiezen voor die groep ipv een laag risicogroep van rond de 30 jaar en jonger.
Vind het wel een lastige, natuurlijk is dat zo wat je noemt.maar aan de andere kant, het hele kleine risico van AZ zat hem in de jongere garde ... Hoop voor de 40 minners die bijna aan de beurt zijn dat de AZ weigeraars geen hele grote groep is. Juist de groep die bijna geprikt gaat worden is afhankelijk van schoolvakanties van de kinderen. Lekker dan, kunnen ze nog langer wachten!
De kans dat alle 18+-ers die willen, voor de zomervakantie volledig gevaccineerd zijn, is laag. Daarom hebben ze vermoedelijk er niet voor gekozen om iedereen die vanwege vakantie gevaccineerd wil worden, op te roepen, maar voor de groep met het grootste risico. Voor de groep die op vakantie wil, komen er zeer waarschijnlijk gratis testen, waarna je ook mag reizen. De jongere groep profiteert sowieso mee van alle goede getallen, dus verdere versoepelingen hangen er niet vanaf.
De belofte dat iedereen voor 1 juli z’n eerste prik kan hebben gehad is ook voor de jongere groep gedaan. Dat wordt nu al twee weken uitgesteld. Natuurlijk zullen de meeste jongeren tussen de 18-25 het niet heel erg vinden. Ik denk dat de vaccinatiegraad onder hen het laagste zal zijn. Neemt niet weg dat veel twintigers en dertigers ook geen covid willen krijgen op de valreep. Juist AstraZeneca was geschikt voor 60-65. Als wij als jonge mensen die niet mogen worden wij dus de dupe van die eigenwijze groep.
Zit ergens een punt, maar in principe hoeven de 60+ers ook niet lang meer te wachten. Er werd eerst aangegeven, als je weigert dan moet je wachten tot iedereen de kans heeft gehad om een eerste/tweede vaccinatie te krijgen voordat je weer kans maakt. Gewoon een duidelijke afspraak. Zwangeren worden ook gezien als meer risico, maar wij hebben deze week te horen gekregen dat het niet nodig is om voorrang te geven omdat wij bijna aan de beurt zijn. Terwijl als ik alles moet geloven de kans in eerste instantie groot was dat wij voorrang zouden krijgen vanwege het risico maar door het tempo van vaccineren toch niet nodig. Dan vind ik het krom als in diezelfde week ineens een andere groep wel met voorrang gevaccineerd kan worden terwijl hun dan dus ook bijna weer aan de beurt zijn.
Mijn zoon wil graag met zijn vrienden op vakantie. 2 hele rare schooljaren gehad, examen gedaan. Steeds rekening moeten houden met alle beperkingen. Vanwege die ouderen. Hij wil graag die vaccinatie, want hij wil weer gewoon lol kunnen hebben met zijn vrienden. Zonder beperkingen. Natuurlijk kun je met een negatieve test alsnog op vakantie, maar met een vaccin heb je toch iets meer zekerheid. Zo'n verplichte test kan toch onverhoopt positief zijn voor hem of een van zijn vrienden. En dan valt alsnog zijn vakantie in duigen. Egoïstisch? Misschien wel, maar ik snap hem wel.
Ik heb het beleid niet gemaakt, maar zou wel kunnen bedenken wat de overwegingen zijn. Er wordt steeds uitgegaan van waar het grootste risico zit en dan is het blijkbaar toch belangrijk genoeg om die 60-65 groep te vaccineren. Bij elke keuze is het zo dat er individuelen er nadeel van ondervinden. Daar zou ik ook van balen, als het mij zou overkomen. Maar doordat die 60-65 jarigen gevaccineerd worden, kunnen bijvoorbeeld wel de cafés wellicht weer eerder open met minder beperkingen.
Heel herkenbaar. Dit had ik zo ook geschreven kunnen hebben. Hier drie in de leeftijd 18-25 die ook zitten te wachten op de vaccinatie. De een voor vakantie, de ander om een andere reden. Maar zij hebben zolang veel dingen niet kunnen doen voor de ouderen, dat ik echt hoop dat ze snel mogen. Eindelijk weer een groep vrienden kunnen zien, wat zo belangrijk is op deze leeftijd.
Ja klopt. Maar afgelopen jaar zijn mijn kinderen dus ook bijna niet verkouden geweest. Dus daar zie je wel effect van thuisblijven. Ik vind alleen niet dat kinderen dan maar altijd thuis moeten blijven met verkoudheid hoor!
Hier helaas wel. Dochter is verkouden zodra ze een week school heeft gehad. Pas nog bij de dokter geweest en ze moet nu meer rundvlees en volle melkproducten eten/drinken. Tis ook een spinnetje om te zien. Ze is gelukkig ook alleen neusverkouden, met afentoe hoesten. Geen koorts, niet extreem moe enzo. En dan geven we der ook nog vitaminepillen. Maar hoor het van meer hoor dat hun kind minder vaak verkouden is geweest en dat is alleen maar fijn. Qua 60+. Ja ik vind het aan de ene kant prima, aan de andere kant denk ik ook: nee he niet nog meer uitstel. Ik hoop zo dat 1984 voor vrijdag een afspraak kan maken. Dan kan mijn man tenminste nog snel die afspraak plannen. Maar snap jongeren erg goed. Denk dat mn neefjes en nichtjes hier ook niet blij mee zijn. Al hoor ik in mijn omgeving weinig 60-65 die AZ niet willen.