Vanaf morgen gaan wij (middelbare school) ook weer volledig open. Veel leerkrachten zijn hier op tegen want het betreft nog maar een paar weken voor het einde van het schooljaar. Alles werkt momenteel goed dus waarom voor die paar weken weer alles omgooien? Zelf ben ik er ook niet blij mee. Ik ben na een jaar wel toe aan vakantie, ik moet er toch niet aan denken dat m'n pcr test vlak voor de vakantie hierdoor positief gaat uitslaan? Dat geldt overigens ook voor de leerlingen. Is het straks eindelijk vakantie, moet iedereen weer in quarantaine als er vlak voor de vakantie een besmette leerling is. We duimen maar voor het beste. Mijn man heeft overigens al de vaccinatie gehad wegens hooikoorts, ik had er met mijn astma geen recht op.
Hebben de leerlingen tot de laatste dag voor de vakantie les bij jullie dan? Dat stopt toch altijd al iets eerder?
Ik denk dat eigenlijk iedere middelbare school de laatste week voor de zomervakantie weinig activiteiten meer hebben. Hier is het alleen boeken inleveren, overgangsvergaderingen en diploma uitreiking. Maar als er een iemand binnen het gezin corona krijgt ben je soms zo een paar weken verder voor de laatste uit quarantaine mag. Dus ja, je vakantie kan er door in het water vallen.
Dat klopt, maar dat kan ook nu alleen de halve week gaan natuurlijk. Dan zou je volledig online moeten gaan.
Dat is waar. Maar de kans is, nu de leerlingen ook nog eens onderling geen afstand meer hoeven te houden en ze met 1600 tegelijk door de school banjeren, wel groter.
Ja ik snap het wel hoor. Wij gaan ook de eerste week op vakantie en zou flink balen als dat niet door zou kunnen gaan, maar alleen daarom zo doorgaan zou ik wel raar vinden. Heb ook 2 op de basisschool en je maakt mij niet wijs dat mijn dochter in groep 8 minder besmettelijk zal zijn dan mijn zoon in de brugklas en zij hoeven sowieso al geen afstand te houden.
Wij gaan wel tot laat door ja. Niet helemaal tot einde schooljaar maar ik ga gelijk op de eerste vakantiedag op vakantie. Ik duim nog maar even voor het Janssen vaccin.
En daarbij zijn er echt leerkrachten/ouders die werkelijk geloven dat kindlief 1,5 m afstand aanhoudt? Ja op papier wel.
We zijn bijna aan de beurt toch (gezien je forumnaam zijn we even oud iig). Volgens mij is 81 al bijna aan de beurt, dus kan toch nooit lang meer duren. Edit: geen janssen denk ik
klopt - ik hoor die verschillen ook enorm om me heen.. de ene huisarts nodigde de 70% van zijn praktijk uit en de andere nog geen 5% omdat die véél strenger selecteerde... tja.. Als je 'm dan kan krijgen, zou ik ook 'graag dank je!' zeggen.. en echt niet weigeren.
Wat ik echt heel vreemd blijf vinden, want er is gewoon een duidelijke lijst met indicaties. Die door de NHG (nationaal huisartsen genootschap) gemaakt is en ook bij de griepprikken gebruikt wordt.
Inderdaad, misschien in de klas dan wel in de afgelopen weken omdat ze toen niet direct naast elkaar mochten zitten. Maar zodra ze die klas uitstapten, was het over met de 1,5 meter hoor.
Hier liggen ze in de aula en worden ze niet uitgedeeld. Kinderen mogen ze zelf pakken en er is dus ook geen controle wie wel en niet pakt want avg.
Nee, helaas geen Janssen. 81 was gisteren dus we zijn bijna aan de beurt inderdaad als ze nu niet te lang wachten. Maar met 1 vaccin moet je nog steeds de pcr test doen vooralsnog en die kan dus nog steeds zomaar positief uitvallen..
Als je naar het buitenland gaat wel denk ik? Wij blijven in Nederland, dus mij verder niet echt in verdiept.
Hier gisteren brief van school gehad. Door bepaalde omstandigheden (oa verbouwing) is het niet mogelijk om te voldoen aan de eisen die opgelegd worden mbt het volledig openen van school. Er is overleg geweest en met wat kleine aanpassingen blijft de situatie dus zoals ie de afgelopen weken is geweest. Dochter heeft deze week SE’s dus is nu wel elke dag op school maar daarna dus weer ma-wo-vrij/ di-do. Het overgrote deel van de ouders/ leerlingen willen graag mee werken mbt zelftesten dus dat is ook top. Na de vakantie een verse start