Hoi meiden, Wij hebben een erg warm huis en de kamer van mijn dochter ligt pal op het zuiden, dus de hele dag zon! We hebben daar al rolluiken laten maken. Vanmorgen heb ik daar de raam opengezet, toen is het 1 graad gedaald, nu ligt ze in bed en is het nog 21 graden. Ze heeft nu een romper met korte mouwen en een truitje aan. En ze ligt onder een deken en laken. Hoe doen jullie dit van de zomer? Wat moeten ze dan aan en waar liggen ze in en onder? Ik ben daar wel een beetje bang voor omdat het zo'n warme kamer is! De hele dag de rolluiken dicht houden dan maar, maar ik moet toch ook een keertje luchten? Ze is nu bijna 8 maanden. Dus ik heb nog niet echt zo'n warme zomer met haar meegemaakt.
Hier is het boven ook nu al warm. Zeg maar gerust vies benauwd. Heel de dag de ramen open om de boel door te laten waaien, maar het helpt geen zier. Wordt nog wat in de zomer. Word denk ik een ventilator
Wij hebben vorige zomer een mobiele aico gekocht. Die staat dan op de andere kamer met de deur open zodat hij de gang op blaast. Dan waait het niet Jelles kamer op, maar het koelt wel flink af. Als Jelle 's avonds naar bed gaat zetten we hem uit, dan is de zon ook weg van zijn raam. En dan is het toch lekker koel. Ik weet niet wat het gaat doen als het de hele dag 30 gr is, want dat hebben we vorig jaar ook niet echt gehad.. . Het is een best even een investering, maar ik vind het zeker de moeite waard.
Wat wij bij onze eigen kamer altijd doen: 's Nachts rolluik open en raam open, zodat het kan afkoelen en luchten. Zodra de zon opkomt, rolluik dicht en raam dicht. Beetje omgekeerde wereld dus , maar het werkt wel. Aangezien je dochter gaat slapen als het nog licht is (neem ik aan ), zou ik het rolluik open doen zodra het donker is. En het raam alvast wel een stukje open (als dat kan). Mocht het nou erg warm worden van de zomer, dan is zo'n mobiele airco wel een goede oplossing. Aan de andere kant, is het heel erg als ze in een warme kamer slapen? Gewoon alleen een romper aan met een dun lakentje, of alleen een dunne slaapzak (en dan zou ik zelf geen romper aandoen).
je kunt haar straks onder alleen een lakentje laten slapen, of een dunne slaapzak. gordijnen en ramen dichthouden is het beste als het warm is. Ik heb van die verduitseringsrolgordijnen van de ikea en die houden de warmte ook een beetje buiten. Mijn zoon slaapt ook pal op het zuiden, ik moet ook nog een oplossing zien te bedenken.
Onze raam kan niet op kiep, dus zou het helemaal open staan, of op een kiertje maar dan waait hij misschien open. Maar als ze alleen in een slaapzak slapen moeten ze toch nog onder een dekentje liggen of niet?
Nee hoor, als je een slaapzak gebruikt hoeven ze geen dekentje, alleen als het te koud is met alleen slaapzak of als je je kindje strak wil instoppen. Kan je het raam misschien met een touwtje ofzo vastmaken dat het niet verder openkan? Wij hebben in de slaapkamer het raam altijd op een kier staan, met het rolluik dicht, dan kan er nog wt frisse lucht naar binnen. Alleen klepperde het raam wel eens dicht, of tegen het rolluik, dus nu zit er een handdoek tussen aan de onderkant.
Hier is het ook al 21-22 graden op het kamertje van Sanne. Ik heb haar nu in haar pyjama en een zomerslaapzak. De winterslaapzak is nu wel te warm. Ik denk als het nog warmer wordt dat ik haar alleen dan in een romper in de slaapzak in bed leg.
Hier ook nu al een warme baby-kamer. Als ie overdag een slaapje doet gaat ie gewoon onder een lakentje/dekentje en in de middag (als de zon er op staan), gaat het raam open (wel ff checken of het niet naar binnen waait/tocht). En met dit heel mooie weer ligt ie overdag lekker in de reiswieg van de kinderwagen in de tuin (kap omhoog, dekentje en lakentje: prima!) 's avonds en 's nacht gaat hij in de combi-sleeper. Met dit weer in de buitenzak met mouwtjes en dan kijken we of ie rompertje+truitje aankijgt, of ook nog een broekje. Als t nog warmer wordt kunnen er nog kleertjes uit, kunnen de mouwen nog van de combi-sleeper afgeritst en als t dan nog warmer wordt kan ie in de buitenzak van de combisleeper.... Dus hoop dat t dan goed komt.
En hier tzelfde probleem..ook al 23 graden.. We laten nu een rolluik over t dakraam plaatsen..tenminste dat moeten we nog bestellen.. En als t dan niet koel genoeg is dan nemen we een mobiele airco..
Hier ook erg warm ! Maar mag je wel een airco op het kamertje aan doen ? Ik snap dat ze niet recht in de lucht van de airco moet liggen.
ik zou m dan ook niet op t kamertje zelf zetten..maar meer op de overloop bijv of op een ander kamertje..maar dat trekt toch wel de warmte weg dan..
Wij zetten idd ook de airco op de andere kamer met de deur open zodat hij de koude lucht de overloop opblaast... De luchtstroom zuigt dan de warme lucht mee uit Jelles kamer... En als het echt heel warm is zetten we de airco bij Jelle op de kamer als hij wakker is, en halen we hem weg als hij naar bed gaat... Doordat je de kamer niet rechtstreeks koelt duurt het meestal wel even voor het echt koeler is daar.