Corona nieuws deel 9

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Liekje81, 23 jun 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Snoopy1983

    Snoopy1983 VIP lid

    11 feb 2008
    9.543
    4.729
    113
    Vrouw
    Ten eerste is de kans dat dertigers in het ziekenhuis belanden nog steeds vrij klein. Je moet kijken naar het percentage. Tuurlijk liggen er op een gegeven moment in verhouding meer dertigers op de IC, logisch als alle ouderen zijn gevaccineerd....
    Ik vind het zo erg dat dit iedere keer weer wordt aangehaald om de vaccinatiegraad omhoog te krijgen. Ja maar ook als je jong bent kan je op de IC belanden, tuurlijk kan dat maar de kans is gewoon vele malen kleiner. En toen corona er net was is er ook altijd gezegd, het is vooral gevaarlijk voor ouderen en kwetsbare mensen. Maar nu zijn die gevaccineerd en moeten ze toch iets verzinnen om de vaccinatiegraad zo hoog mogelijk te krijgen. Net zoals 'long covid' nu bijna het woord van 2021 wordt. Ja het is er en is heel vervelend maar ook de kans daarop is klein. Van een flinke griep of longontsteking kan je nog maanden restklachten hebben, daar hoor je niemand over. Gisteren zat er een jongen aan tafel bij Humberto met dus long covid klachten na corona. Wordt er eerst over gesproken hoe ernstig het allemaal is. Sluit die jongen zelf af met: 'Ja ik wil nog wel even zeggen dat het meestal meevalt hoor voordat iedereen nu angstig wordt, al mijn vrienden hebben alleen wat gehoest en meer niet'. Kortom alles wordt via de media lekker aangedikt.
     
    Nikki23 vindt dit leuk.
  2. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.277
    23.396
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Op de IC's is vooralsnog geen enkel teken van forse toename. Maar dat gebeurt ook niet meteen. Duurt even voor besmettingen bij jongeren evt overgaan op niet of niet volledig gevaccineerde mensen. En dan moeten ze eerst nog ziek worden en dan nog zo ziek dat opname op IC nodig is. Je ziet meestal eerst toename besmettingen, dan na een week toename ziekenhuizen en weer wat later toename IC. Dus het is voor nu even afwachten. De afname van aantal opnames stokt inmiddels wel en in de afgelopen 7 dagen zijn er op de verpleegafdelingen meer mensen opgenomen dan de 7 dagen ervoor. Maar dat is komende dagen tot eind deze week afwachten hoe het zich ontwikkelt. Ze hebben ook altijd wel ingecalculeerd dat ziekenhuisopnames wat zouden stijgen.
     
    bulakgirl en Sado vinden dit leuk.
  3. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    6 dec 2018
    3.970
    6.039
    113
    Vrouw
    Dat begrijp ik hoor. Maar er is echt al een groot deel ingeënt en er is ook echt een groot deel van de mensen die helemaal niet zo ziek worden dat ze naar de ic moeten.
     
  4. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Maar als je met de huidige cijfers niks doet en over 2-3 weken lopen de ziekenhuizen weer vol, dan heb je echt de poppen aan het dansen. Als nou de cijfers weer iets dalen en de ziekenhuizen nauwelijks voller worden, dan kun je weer losser worden. Maar tot nu toe heeft de Nederlandse overheid telkens te laat gereageerd, dus ik ben wel een beetje blij dat ze nu iets voorzichtiger zijn geworden. Hoewel ik blijf vinden dat ze gewoon al niet zo snel hadden moeten versoepelen, dan was dit jojo gedoe ook niet nodig geweest.
     
    Lizoe, Athina, bulakgirl en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  5. Kukido

    Kukido Fanatiek lid

    16 jun 2016
    2.367
    2.965
    113
  6. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    6 dec 2018
    3.970
    6.039
    113
    Vrouw
    Ik ben het er mee eens dat ze niet zo vroeg hadden moeten versoepelen en ook dat ze nu weer maatregelen nemen maar het ging mij er om dat ze hopelijk niet zo ver gaan als nu in Frankrijk
     
    Mapje en Butchke vinden dit leuk.
  7. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.277
    23.396
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
  8. Mapje

    Mapje Niet meer actief

    Misschien een kleine kans maar wel een aanwezig. Want wie lagen er anders de afgelopen periode nog in het ziekenhuis dan toen de 80 plussers al gevaccineerd waren? En dat met maatregelen.

    Ik wil graag dat andere zorg doorgaat. En die mensen kunnen we niet vinden die in de zorg gaan werken. Dan moeten we ook gaan zeggen dat niet gevaccineerden die wel Corona krijgen ook al is het een kleine kans niet voorgaan op andere zorg. Maar dat kan ook niet toch?
     
    femkes en Baloei vinden dit leuk.
  9. Do1981

    Do1981 VIP lid

    9 dec 2016
    5.483
    3.341
    113
    Wat je ook mee moet nemen is dat als je het virus vrij spel heeft, dat zich nieuwe varianten ontwikkelen. Dag zie je nu met de delta variant
    De vrees is dat er een variant ontwikkelt waar de vaccinaties niet tegen bestand zijn. AstraZeneca lijkt bijvoorbeeld als iets minder effectief tegen de delta variant
    Het is dus geen optie om het virus maar rond te laten gaan onder niet gevaccineerden.
    Als land moet je, je volksgezondheid beschermen. Dat staat nu op gespannen voet met het beschikkingsrecht van individuen. De ontwikkeling is dat overheden nu besluiten nemen die goed zijn voor het collectief, maar wel impact hebben voor (sommige) individuen.
    Als overheid ben je dat ook verplicht naar je burgers

    je kunt namelijk de keuze van de een om zich niet in te laten enten niet los zien van de bewegingsvrijheid en toegang tot zorg van de ander.
     
    Miekje86, Trirani, Beausecret en 2 anderen vinden dit leuk.
  10. Snoopy1983

    Snoopy1983 VIP lid

    11 feb 2008
    9.543
    4.729
    113
    Vrouw
    Volgens mij heb je totaal niet gelezen wat ik net schreef? Er hebben namelijk altijd al dertigers gelegen maar in verhouding de laatste tijd meer omdat het aantal ouderen af nam. Maar daardoor kwamen er niet ineens meer jongeren in het ziekenhuis. Nog net zoveel of dus weinig als het begin. Dus is er geen reden tot paniek want de kans blijft klein en daarmee wordt de druk op de zorg ook niet groter.
     
    Nikki23, Loufoque, Liekje81 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  11. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    6 dec 2018
    3.970
    6.039
    113
    Vrouw
    Maar gevaccineerden kunnen nog steeds Corona krijgen, minder snel maar het kan wel (in mijn familie al 4 personen) dus dan kan het nog steeds muteren.

    ik ben niet tegen vaccineren, ik ben tegen verdeeldheid
     
  12. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.277
    23.396
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    De Jonge: geen plannen om vaccinatie te verplichten
    Het kabinet is niet van plan om vaccinatie tegen corona verplicht te stellen voor bepaalde bevolkingsgroepen. Dat zei demissionair minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge vandaag in de Eerste Kamer. In landen als Griekenland en Frankrijk moeten sommige ziekenhuismedewerkers zich laten vaccineren, anders kunnen zij worden geschorst. In Nederland worden zulke maatregelen niet overwogen, aldus De Jonge.

    Ondanks het snel oplopende aantal besmettingen is De Jonge ‘redelijk tevreden’ over de vaccinatiegraad in Nederland. ‘Die is de afgelopen tijd flink opgelopen. Maar of ook daadwerkelijk zoveel mensen die prik halen, moet nog blijken.’ De noodzaak voor een hoge vaccinatiegraad is ‘heel groot’, aldus De Jonge. ‘Maar laten we dat alsjeblieft op vrijwillige basis doen.’
     
    femkes, Bloempjelief, Hanneke en 2 anderen vinden dit leuk.
  13. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.536
    14.054
    113
    Vrouw
    Precies, en gevaccineerde mensen die last krijgen van een allergische reactie of andere bijwerking van de vaccinatie laten we dan ook gewoon op straat liggen als het druk is in het ziekenhuis.
    Mensen met een vruchtbaarheidsproblemen door de vaccinatie mogen in de toekomst hun eigen ivf bekostigen, want dat spaart ook weer geld uit.
    En jongeren die de dag na hun vaccinatie gingen dansen met Jansen helpen we ook niet meer in het ziekenhuis.

    Zoiets? :thumup:
     
    sannever, Nikki23 en Hanneke vinden dit leuk.
  14. Sado

    Sado VIP lid

    16 mei 2016
    19.249
    17.273
    113
    Dat is goed nieuws en hopelijk houden ze zich daar later ook nog aan.

    Ik ben helemaal voorstander van vaccineren (zelf ook de 1e prik al zitten), maar een nog grotere voorstander van zelf mogen beslissen over je lijf. Een vaccinatieplicht zou niet moeten kunnen…
     
    Saartje33, Liekje81 en Mapje vinden dit leuk.
  15. Mapje

    Mapje Niet meer actief

    Ik heb wel gelezen wat je schreef maar ik was het er niet mee eens omdat de druk op de zorg toen nog wel hoog was (nu met vaccineren steeds minder gelukkig) dus dat laat wel zien dat vaccineren en een hoge dekkingsgraad wel nodig is.

    Maar ik stop met reageren want ik heb eigenlijk geen zin hierin. We komen er toch niet uit.

    En overigens ben ik niet eens pro vaccineren en zeker niet voor dwang vaccineren. Maar een hoge dekkingsgraad lijkt mij wel essentieel en dan het liefst vrijwillig.
     
    Athina vindt dit leuk.
  16. Loufoque

    Loufoque Fanatiek lid

    17 mrt 2021
    1.741
    4.915
    113
    Dat zei Macron ook altijd...
     
  17. Baloei

    Baloei Niet meer actief

    het grote verschil is dat mensen die de vaccinatie nemen daarmee het grote belang dienen, mensen die dat niet doen beschermen zichzelf. Die jongeren hebben niks fout gedaan, ze hebben zich aan de regels gehouden. Die paar mensen met een allergische reactie geven geen druk op de zorg.

    Zonder vaccinaties zouden we nog heel diep in de spreekwoordelijke berg zitten. Hoe zie je dat dan voor je?
     
    femkes vindt dit leuk.
  18. Paardenbloem

    Paardenbloem Niet meer actief

    Sorry maar ik denk dat wij te ver uit elkaar staan hierin om een fatsoenlijke discussie te kunnen voeren. Juist dat buitensluiten op basis van dat mensen (nog) niet voor een vaccin durven kiezen, vind ik zo kwalijk. Met je eerste zin benadruk je maar weer dat het door sommigen al min of meer geaccepteerd is om van ongevaccineerden een soort tweederangs burgers te maken, als de nieuwe heup van een gevaccineerde belangrijker is dan beademing en behandeling van een ongevaccineerde die onverhoopt erg ziek geworden is.
    Ik kan het blijven herhalen maar ik snap niet waarom de ziekenhuiscapaciteit niet gewoon flink uitgebreid wordt. Want wie zegt dat dit niet over 5 jaar nog een keer gebeurd met een ander virus.
     
  19. Paardenbloem

    Paardenbloem Niet meer actief

    Klopt, ik ben er zelf ook heel recent uitgestapt, uit de zorg. En weet je wat onder andere een belangrijke reden was? De druk die ik voelde om te vaccineren:o:
    En de slechte betaling, de veel te hoge werkdruk etc. En ja, ik vind het ook de schuld van de politiek. Ga dat soort beroepen weer belangrijk en goedbetalend maken!
     
  20. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.536
    14.054
    113
    Vrouw
    Wie zegt dat zij het grote belang dienen? En wat versta jij onder het grote belang?
    Hoe bedoel je dat mensen die zich niet vaccineren zichzelf beschermen?
    Even een paar aannames waarvan ik graag zou willen weten hoe je erbij komt.

    Wat betreft die jongeren, die betreft geen blaam. Die zijn er gewoon met open ogen ingetrapt.

    Zonder vaccinaties zou de lijn met besmettingen het zelfde zijn, net als vorige zomer en volgende zomer. Ik kan je nu al op een briefje geven dat golf nummer zoveel halverwege/ eind september zal beginnen.
     
    3rdwish, Duma, Nikki23 en 2 anderen vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina