Wij zijn net terug vanuit Frankrijk. Was heerlijk en goed te doen. Ik heb wel controles gezien bij tolpoortjes, dus zou wel alles netjes in orde hebben.
Man is bij de apotheek getest middels een antigeentest en had binnen het uur de uitslag: negatief was goed geregeld via de mail een QR-code. As zondag vertrekken we naar de tweede camping, helemaal opgelucht
heb je nog iets gevonden? Ik ben net zelf even aan het kijken geweest voor een mogelijk alternatief voor duitsland in Frankrijk- en familie heeft gelijk gebeld - die franse camping zat maar voor 1/3 vol nu... sneu voor de eigenaren . Als er voor ons niet snel duidelijkheid is over duitsland - cancelen we die en accepteren we de voucher voor het bedrag en gaan we naar deze camping: https://www.camping-champ-dete.com/?utm_source=www.campingfrankrijk.eu&utm_medium=subscription&utm_content=button&utm_campaign=reiscompany
Wij zijn al een week in Frankrijk. Nu zitten we in een huis van bekenden. Maar we willen daarna nog een week kamperen. Mijn man en ik zijn gevaccineerd en hebben een QR code. De kinderen (beide boven de 12) hebben die niet. En hun PCR test is al van ruim een week geleden. Kunnen wij nu wel naar een camping gaan? Omdat wij niet vanuit Nederland reizen zeg maar. Of moeten de kinderen een PCR test doen?
Even een kleine note bij je mogelijke camping in Frankrijk: Macon is een ontzettende doorstroom locatie ivm route naar de middellandse zee. Wij hebben daar geen fijne ervaring mee. Macon stroomt eind van de middag/avond vol en in de ochtend verdwijnt bijna iedereen weer! De sfeer is anders.
Oh wat sneu zeg voor de eigenaren van die camping. Wij hebben gisterenavond te horen gekregen in aanraking te zijn geweest met iemand die Corona heeft. Dus vanmiddag getest en nog even wachten op de uitslag. Het gaat dus niet echt soepel bij ons. Ivm het weer willen we dan wel naar zuid Frankrijk. Heb een paar beschikbare met Nederlands sprekende receptie gevonden. Maar eerst hopelijk negatieve uitslag en dan zondag de reis test.
Wat ik begrepen heb is dat de pass sanitaire voor jongeren onder de 18 is uitgesteld tot eind augustus. Zowel voor buitenlanders als de Fransen zelf. Jullie zijn volledig gevaccineerd dus dat is geen probleem (geen testen meer nodig na beide vaccinaties en 7 dagen). Iedere accomodatie moet opnieuw om je vaccinatiebewijs of pcr vragen. Alleen kleine campings zijn tot 1 augustus vrijgesteld maar kunnen andere regels hanteren. Het staat dan op de website. Kijk op wijs op reis, de website van de camping en de anwb.
De camping krijg ik telefonisch niet te pakken en via de mail hoor ik ook niks meer. De ANWB kan ook geen duidelijkheid geven. Schiet niet op zo!!
En de website van de Franse ambassade in Nederland? Daar staat heel veel informatie die direct afkomstig is van de Franse overheid.
Hier vandaag op tweede camping aangekomen en er werd daadwerkelijk gecontroleerd of de Corona app in orde was. Had ik eerlijk gezegd niet verwacht.
https://www.frankrijk.nl/2021/07/corona-virus-status-frankrijk-nieuws-reisadvies/ Ergens staat dat kinderen vrijgesteld zijn....
Klopt, is meerdere malen in het nieuws geweest en is tijdens een persconferentie gezegd. Volgens mij nu zelfs tm eind september.
Gister naar de kermis geweest. Je kon bij de kermis testen,we zijn gevaccineerd maar had geen telefoon bij me,wel gele boekje en kwamen daarmee binnen. Waren onverwachts gegaan,eerst naar het strand,eten en kermis.
Wij hebben vanmiddag met de camping gebeld om te vragen of de kinderen toegang krijgen zonder test. Ja, dat mag gewoon. Wij als volwassenen moeten wel de QR laten zien. Gelijk maar geboekt. Morgen gaan we verder naar het zuiden!
Wij zijn gisteren aangekomen in Frankrijk. We zijn nergens gecontroleerd (ik heb alles op orde, daar niet van, twee vaccinaties en een negatieve test).
Wij zijn vandaag op de tweede (huttopja)camping aangekomen en ook voor de tweede keer is onze Checkapp gescand. Ik heb niets gezien hij tolpoortjes, maar ook bij andere activiteiten scannen ze je qr-code.