Hallo dames, Wij zijn 19 weken zwanger van ons 1e kindje en hebben inmiddels al het e.e.a. aan kleding aangeschaft en gekregen. Op iedere site staat iets anders vermeld bij de uitzetlijst qua hoeveelheid kleding en andere zaken welke je nodig hebt, dus ik vraag me af, hoeveel heb je nou van welke maat ongeveer benodigd? Heb nu in zowel maat 50, 3 setjes keding als in maat 56 ook 3 setjes. Ook al wat in maat 62 maar dat koop je later bij natuurlijk. Heb nu 8 rompers in maat 50/56. Wij zijn redelijk gemiddelde mensen (ik ben 1,63 en man is 1,89) en de VK denkt dat we een gemiddeld kindje qua grootte zullen krijgen. Hoeveel pakjes/setjes raden jullie aan in maat 50 en maat 56?
mij was wijs gemaakt dat je van maat 50 niet veel nodig hebt enz. Ik vond zelf dat ik er te weinig van had 5 setjes en wat los te combineren broekjes en shirtjes. J was 51 cm en 3720 dus geen mini baby maar heeft toch makkelijk 6 weken in maat 50 gepast.
Ik heb in maat 50 5 setjes en wat rompers (lange en korte mouwen). Als ze echt klein is dan is er zo wat bijgehaald. In 56 heb ik een stuk meer (10 sets? Maillots, en flink wat meer rompers). In maat 62 heb ik nog niet zoveel gehaald (3 setjes, 4 rompers en 2 vesten/jasjes). Ik denk dat we daar best wat voor krijgen namelijk als kraamcadeau + ze past daar toch niet meteen in. Dan kan ik na de bevalling nog lekker (online) shoppen.
Ja precies, ze kunnen er met 2 weken uit zijn, maar ook weken in zitten. Kennis van mij haar kindje is geboren met een normaal gewicht en lengte en zit al 7 weken in maat 50. Nu is het ook wel zo bijgekocht allemaal, maar vindt dan 3 pakjes wel wat weinig.
ja precies zo dacht ik ook (met maatje 62). Zat zelf voor maat 50 tussen de 5-7 setjes/pakjes te denken en maat 56 wat meer, ook zo richting de 10 ongeveer. Ik verbaas me nog steeds als ik weer iets binnen krijg dat daar straks een baby in kan.... zo klein dat het is... hahaha
Ik vind 3 setjes heel erg weinig. Met een beetje pech moet je de baby 2-3 keer per dag omkleden Ik had zeker wel 12-15 rompers in zowel maat 50 als 56 en ongeveer evenveel setjes. Grotere maten ben ik pas later gaan kopen. In mijn ervaring kan het erg per kind verschillen hoe lang een bepaalde maat goed blijft. Ze zijn bij mij alle drie met (vrijwel) hetzelfde gewicht (3550gr, 3550gr en 3515gr) en lengte (50cm, 49cm, 50cm) geboren en toch was de oudste met een week of 2 uit maat 50, de middelste en jongste met een week of 6.
3 is ook(te) weinig, maar ben pas 19 weken dus nog lang niet klaar met kopen Maar voordat ik straks 20 pakjes heb in maatje 50 heb en het kind binnen 2 weken eruit is... heb ik liever een maatje groter. Maar zat zelf vooralsnog aan een pakje of 7 te denken voor maat 50 en dan verder even af te wachten hoe groot hij geboren wordt. Winkels zitten op loopafstand, dus het e.e.a. bijkopen is zo gedaan.
Dat weet je natuurlijk nooit van te voren Je baby kan erg klein of te vroeg geboren worden en zelfs lang in maat 44 zitten, of met 4,5kg geboren worden en direct in maat 56 zitten Een outfit of 7 lijkt me inderdaad een mooi begin, zeker als je gemakkelijk bijkopen kan.
Ja sommige dingen vallen volgens mij ook heel klein! Ik heb wat 56 wat er meer uit ziet als 50, dus we kijken het even aan. Het is zo bijgekocht allemaal Of je stuurt je man er even op uit
Ja precies. Vindt het ook zonde om 20 pakjes/setjes te hebben en ze hebben de helft maar aan. Koop liever wat bij, maar wil wel een basis hebben dat het er is zeg maar.
Nee zeker niet, dat blijft altijd afwachten. Maar een basis hebben is fijn en als we meer nodig hebben, is het zo bijgekocht
Ja dit is ook nog wel een goede… Ik vind bijv Noppies héél klein vallen, daarvan was maat 50 vrijwel direct te klein. Prenatal en H&M vind dan weer erg groot vallen.
Hier had ik in maat 50 zo'n 6 setjes en in maat 56 denk 3 of 4. Wij wisten het geslacht pas na de bevalling, dus wilde niet te lang en teveel neutrale kleding aan doen na de geboorte. Hier droegen ze allebei 2-3 weken maat 50, geboren met 7,5 pond allebei en 51cm. Van de kraamvisite 56 en 62 gevraagd en zelf aangevuld. Had al een lijstje gemaakt voor de bevalling met items per geslacht wat ik graag zou willen hebben, kon ik het zo vanuit mn bed bestellen.
Oh en rompers had ik er denk wel een stuk of 15-20 in maat 50/56. Maar inderdaad maten kunnen heel erg wisselen. Rompers van babydump waren fijn voor de eerste week, vielen klein. Hema rompers bijv hebben ze echt tot 10 weken aan gehad. Ik vond de stretch en overslag rompers van Hema en noppies heel fijn de eerste weken.
Kijk niet alleen naar de maat maar vergelijk ze met elkaar! Wat @Sado ook zegt, Noppies 50 hebben ze hier nooit gepast, terwijl Prénatal maar 50 , hebben ze zeker een week of 6 aangehad. Ik heb in 50 een stuk of 6 setjes. In 56 wel veel meer . En heb rompers in 50/56 en die heb ik zeker wel 20. Als.je pech hebt en je hebt een spugertje dan zit je zo aan 2/3x omkleden per dag.of poepongelukjes , plasongelukjes bij verschonen. Naja, wij versleten de rompers hard. Heb trouwens alleen zonder en met korte mouw, vind lange mouw gepruts en ze krijgen er toch een shirt over heen en dan een vestje/wikkeldoek/deken etc.
Ik had 14 complete setjes in maat 56. Dan had ik niet extreem veel in het geval er nog wat van het kraambezoek kwam. En zo kon ik toch een week volhouden met elke dag een ongelukje en tijd om te wassen had. Daarna kocht ik vaak weer wat bij. Ook had ik een stuk of 5 setjes in 62 en 68 zodat ik alvast iets had liggen mochten ze er ineens uitgegroeid zijn en had ik tijd om nieuwe te kopen haha. Onze babies werden groot geschat en dat waren ze ook. Oudste dame (51 cm en 3480 gram heeft door groeiproblemen iets langer in 56 gezeten denk 6 of 8 weken. Daarna ging het veel sneller doordat we achter steeds meer 'probleempjes' kwamen die we konden oplossen. Jongste dame (53 cm en 3980) heeft denk ik 3 weken in maat 56 gezeten. Maar die groeide ook 1.5 kilo per maand Ik gaf trouwens borstvoeding! Daar zit ook nog verschil in qua groei. Borstvoeding kinderen groeien (normaliter) in het begin rustig een dikke kilo per maand. En dat de eerste 3 maanden. Daarna gaat het iets rustiger. Bij kunstvoeding kindjes is het juist andersom. Die groeien in de eerste maanden juist iets minder hard en pas later wat harder. Dus dat is ook nog iets om mee te nemen in de overweging.
Mijn zoontje was erg groot, dus zat gelijk in 56. Heb toen ook niets in maat 50 gekocht, want hij werd de hele zwangerschap al wat groter geschat. In 56 had ik echt heel veel. Denk 25 setjes ongeveer, en nog wat losse boxpakjes. De kraamverzorgster was helemaal in haar nopjes ik liet haar ook zelf kiezen wat ze hem aan mocht trekken haha.
Maat 50 had ik een 6 tal setjes en nog een hoopje in het winkelmandje van de winkel waar onze geboortelijst lag . Als het dan nodig was, was het maar klik en ophalen.
Mischien voor jou geen fijne optie, Maar wat je ook kan doen is 5 leuke setjes per maat en dan de rest aanvullen met super goedkope zeeman uitverkoop of 2dehands setjes. Ik zelf heb naast wat ik echt leuk vind leggings van 1,50 gehaald bijvoorbeeld.
Zou sowieso meer rompers halen. Fijnste zijn met korte mouwen,vooral als je een longsleeve of een trui nog moet aantrekken. Mn zoontje zat zeker 3 maanden in maat 56 en had reflux dus volgens mij had ie wel 10 broekjes en 20 longsleeves en nog shirts met korte mouwen en boxpakjes want hij is in de zomer geboren. Hij was 51 cm en 4080 gram bij geboorte, de noppies maat 50 kreeg ik niet over zijn vuistje, die mouwen hebben een randje. Hij zit sowieso 3 a 4 maanden in 1 maat. En heeft nog steeds heel veel kleding. Hij zit sinds deze week in Maat 80 bij zn bovenlichaam en heeft zeker 20 tshirts, 6 longsleeves, een paar truien, 10 jeans, 2 blousjes. En 15 rompers. Broekjes draagt ie nog maat 74. Zelf houd ik ook erg van basic broekjes,waarop veel truitjes/shirtjes te combineren zijn. Dus gewoon broeken zonder een printje oid. Vind zelf de z8 dodo zwart echt heel fijn. Lekker zacht stofje en echt alles staat hierop. Wij hebben een 10kg wasmachine en wassen kleding 2x per week,anders is de trommel gewoon te leeg. Trek hem ook elke dag schone kleding aan. Noppies valt heel klein/smal uit. H&M, hema en prénatal heel ruim en groot. Dus zou zelf ook voorzichtig zijn met deze merken. Vind het zelf niet mooi uit zien,als iets echt ruim en breed zit,maar dat is mijn persoonlijke mening.