Tot wanneer in de box?

Discussion in 'Baby en dreumes' started by PippiMoustache, Aug 12, 2021.

Tags:
Thread Status:
Not open for further replies.
?

Wanneer gaat de box eruit?

  1. 1 jaar

    30 vote(s)
    63.8%
  2. 1,5 jaar

    9 vote(s)
    19.1%
  3. 2 jaar

    8 vote(s)
    17.0%
  1. Mammavantwee

    Mammavantwee Niet meer actief

    Zolang jullie dochter het nog prima vind zou ik de box lekker laten staan! Ideaal toch dat ze dan even haar handen vrij heeft.

    Hier was de box elke keer rond het jaar weg, maar dat was omdat ze de box echt niet fijn vonden.
     
    PippiMoustache likes this.
  2. Riverdale87

    Riverdale87 Fanatiek lid

    Oct 15, 2017
    4,151
    4,681
    113
    Female
    Met een paar maanden weggehaald, alle drie begonnen ze moord en brand te krijsen er in. Het lijkt me wel fijn, zoals jouw partner dat doet. Even heerlijk rustig;)
    Ik zou daarin ook echt kijken naar jullie kind, en je gevoel volgen. Zolang het goed gaat, waarom niet?
     
    PippiMoustache likes this.
  3. emmen88

    emmen88 Actief lid

    Sep 1, 2014
    364
    469
    63
    Bij de eerste na anderhalf, bij de tweede is ie niet weggegaan omdat nr 3 in aantocht was. Bij nr 3 een kleine anderhalf jaar, we gaan ons huis verkopen en doe box wilde ik niet op de foto's;) vooral de jongste 2 vonden de box echt heerlijk. Even een eigen plekje, afgebakend van grotere broer/zus. De jongste zit nog steeds graag in een grote mand of klimt in de bakfiets en gaat daar een poosje rustig spelen. Vond _3 box altijd ideaal!
     
    PippiMoustache likes this.
  4. Amaranthas

    Amaranthas Fanatiek lid

    Nov 29, 2013
    3,534
    3,869
    113
    Ik heb toevallig de box weggedaan toen onze dochter 14 maanden was. Ze lag eigenlijk sowieso de laatste weken alleen maar op een kleed op de grond en toen ze eenmaal begon te kruipen was het helemaal klaar. In de box was een drama want ze had heel goed door dat ze geen kant op kon dus dat werd gillen en krijsen en de box werd een opslagplaats.
    Dus dat ding maar weg gedaan. Ze is nu 16 maanden en eigenlijk mis ik hem niet. (Hij staat wel opgeslagen voor het geval dat.)
     
    PippiMoustache likes this.
  5. Lies1611

    Lies1611 VIP lid

    Jun 3, 2013
    7,147
    3,174
    113
    Ik zou 'm ook lekker laten staan dan hoor.
    De oudste heeft er niet zo lang in gezeten, de middelste zeker tot 1.5. Ideaal! Voor de jongste staat hij nog en zal 'm voorlopig ook niet weghalen.
     
    PippiMoustache likes this.
  6. Liana84

    Liana84 VIP lid

    Jun 11, 2014
    6,243
    1,767
    113
    Female
    Zwolle
    Hier de box net een maand geleden weg gedaan. Ding stond ontiegelijk in de weg. Als ik even wat moet doen, waar ik zijn ‘hulp’ niet bij kan gebruiken, zet ik ‘m in de Tripp Trapp
     
    PippiMoustache likes this.
  7. toch3

    toch3 VIP lid

    Dec 28, 2013
    18,273
    17,149
    113
    Hier staat hij nog. Ze speelt er bijna dagelijks nog in.

    Beter gezegt: ik heb 3 boxen staan (+1 grote buiten) :D De eerste die weg gaat is in de stuurhut, daar zit ze eigenlijk nooit meer in. Maar de 2 in de woonkamers wel.
    De buitenbox staat er nog wel een jaar of 5 minimaal verwacht ik. Maar die is 4x5 ofzo, kan ook zwembad etc in. De noodzaak van veilig buiten spelen op een schip :thumup:
     
  8. Suuzan

    Suuzan Fanatiek lid

    Dec 21, 2013
    1,805
    655
    113
    Bij de oudste bijna nooit gebruikt en bij de 2e langer dan 1,5 jaar, omdat ik dan even snel de wasmachine kon uitzetten of kon poepen, zonder dat hij kattekwaad kon uithalen. En hij vond het best om daar in te spelen.
     
    PippiMoustache likes this.
  9. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,501
    13,794
    113
    Female
    Noord- Holland
    Oef, ik weet niet meer precies hoe oud ze waren.
    Maar sluit me aan bij de allereerste reactie.
    Kan me iig. nog wel herinneren dat vriendinnen met oudere kinderen weleens zeiden 'o hebben jullie dat ding nogstééds staan?'.
    Maar ja, of zij m nou heel vroeg weg hadden gehaald of wij nou heel laat, weet niemand natuurlijk ;)
    Echt iets wat je "op gevoel" doet: de één heeft 'm met 1,5 jaar nogsteeds, soms puur praktisch om hun kind veilig te kunnen laten staan als ze zelf even moeten plassen ofzo, maar soms ook vanwege het kind zelf: sommige kinderen vinden het fijn om in de box even te ontprikkelen.
    De ander doet m vóór de eerste verjaardag al weg, vanwege ruimtegebrek of vanwege de kleine die behoefte heeft aan bewegingsruimte en/of meer prikkels bijv.
    En zo zijn er nog wel meer redenen.
    Gewoon doen wat goed voelt dus!
    Er is geen goed of fout in deze.
     
    PippiMoustache likes this.
  10. Suzie01

    Suzie01 Niet meer actief

    Dat ging hier ook goed, nu ( 3 ) gaat hij even me boven spelen voor de was Even snel poepen was dat maar waar, nee dan speelt hij even in de gang met de kamerdeur dicht zodat mama even rustig kan zitten.
     
    PippiMoustache likes this.
  11. Kache

    Kache VIP lid

    Jan 11, 2012
    6,257
    1,165
    113
    Zolang je er nog zinnig gebruik van maakt, waarom dan niet laten staan?
    Hangt ook erg af van je kind en de situatie. Mijn oudste vond het niks, die heeft er weinig ingezeten, maar ik heb er wel gebruik van gemaakt om hem even veilig neer te kunnen zetten als ik moest plassen ed. Middelste had er ook niets mee.
    De jongste heeft meest gebruikt. Zij vond het wel lekker, een 'veilige' bubbel waar ze haar eigen dingen in kon doen, terwijl de grotere kids in de kamer raasden. En andersom werd hij ook gebruikt. Dan ging de oudste of middelste in box zitten met hun speelgoed, zodat ze geen last hadden van ondernemende jongste :roflmao:...
     
    PippiMoustache likes this.
  12. Mississippi

    Mississippi VIP lid

    Feb 10, 2012
    10,511
    4,635
    113
    Hier is de jongste nu bijna 16 maanden en ik vind het wel prettig dat ik haar even in de box kan zetten als ik even naar de de garage moet of naar boven oid. Zodra ze me weer ziet dan gilt ze moord en brand en wil ze eruit, maar als ik uit het zicht blijf vindt ze het wel best :) Hij blijft hier dan ook nog even staan (staat ook niet in de weg, dat scheelt!)
     
    PippiMoustache likes this.
  13. cherrytomaatjes

    cherrytomaatjes Fanatiek lid

    Mar 30, 2018
    1,807
    1,786
    113
    Female
    Wij hebben hem laten staan tot ruim 1,5 geloof ik. Onze zoon was soms niet af te remmen terwijl hij wel even toe was aan rust. Dat vond hij in de box, daar kon hij (na 2 min boos krijsen) heerlijk spelen. Op een gegeven moment was het wel echt klaar met de box, maar toen ging hij ook meer dingen begrijpen.

    Ik vind het niet gek als jullie m nog even laten staan, maar ook niet als je m weg zou halen. Kan allebei, kind krijgt er niks van denk ik:thumup:
     
    PippiMoustache likes this.
  14. 3musketierseneengirl

    3musketierseneengirl Fanatiek lid

    Jan 6, 2021
    2,369
    1,760
    113
    Female
    Pas als ze er uit klimmen. Dus rond 2 jaar. Heerlijk eigen plekje. En mama kan even goed poetsen of iets dergelijks dat lukte niet met handjes in de beurt.
     
    Marleen1432 and PippiMoustache like this.
  15. PippiMoustache

    PippiMoustache Fanatiek lid

    Jul 16, 2018
    1,819
    1,710
    113
    Female
    Bedankt voor al jullie reacties dames!
    We hebben hier nu afgesproken dat de box over een paar weken weggaat, wanneer er foto's worden gemaakt voor de verkoop van ons huis. Prima compromis :D
     
    Isabella2020 and hummeltje5 like this.
  16. Emm27

    Emm27 Fanatiek lid

    Mar 24, 2013
    1,906
    386
    83
    Dochter hier is ruim 14 maanden en nog de box.

    Het is wel de jongste van 3, dat maakt hier wel uit ik heb het gewoon ook soms druk met de andere 2 en dan kan ze veilig in de box spelen. Ze vind het nog prima (mits niet te lang max 15 min maar langer is ook niet nodig)

    Bij de andere 2 weggedaan toen net na een jaar oud. Bij mijn dochtertje nu verwacht ik dat hij over 1 a 2 maanden wel weg is.
     
    PippiMoustache likes this.
  17. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,819
    18,533
    113
    Female
    Hahaha same. Kan echt niet constant erbij blijven, alhoewel ze het op de grond fijner vindt (duh, de wereld gaat voor haar open daar :D) het is af en toe gewoon even nodig in de box. Soms wordt ze dan wel even boos, maar vaak geeft ze er aan toe en vindt wel wat om zich mee te vermaken.. dus hier staat hij ook zo lang mogelijk. Alleen als het echt enkel krijsen is wanneer ze er in moet, dan haal ik hem weg. Voor nu werkt het nog prima.
     
    PippiMoustache and julia80 like this.
  18. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,943
    14,996
    113
    Die hier was de 3 net gepasseerd, vond t wel best als ik er maar wat boeiends bij legde dan kon ze dat op dr dooie akkertje uitzoeken. Ook een erg ondernemend kind én razendsnel, dus voor dat impulsiviteits gebeuren was t wel zo prettig nog een "begrenzing" te hebben.

    Aangezien die box toch weg ging ivm bijtsporen uiteindelijk nog een paar spijlen uitgedraaid en hydrofieldoek over gespannen, wat extra kussens er in en madam had dr eigen plekkie. Maakte dr maar gewoon een hut van, zo stond hij zeker nog een half jaar. Groot protest toen die wegging, maar de mega kerstboom maakte veel goed.
     
    PippiMoustache likes this.
  19. Marleen1432

    Jul 24, 2016
    70
    24
    8
    NULL
    NULL
    Mijn zoontje had tot hij ruim 2 jaar was iedere ochtend na het ontbijt een boxmomentje. Ik deed dan een kindermuziekje aan en zorgde dat er om de paar dagen weer ander speelgoed in lag. Ik had dan even mijn handen vrij om dingen te doen waar ik hem niet bij kon hebben, strijken, stofzuigen etc. Ik moest me dan niet laten zien want dan stopte hij met geconcentreerd spelen. Door de kier van de deur hield ik hem wel in de gaten hoor. Hij was het gewend en het zat in de structuur van de dag. En hij kon zich dan prima vermaken, had hele verhalen tegen zijn speelgoed, het was voor hem een veilig plekje. De rest van de dag mocht hij vrij rondkruipen of lopen of gingen we naar buiten. Misschien ben ik van de oude stempel, maar gejengel in de box is voor mij geen reden om hem weg te doen. Tenzij een goed medische reden natuurlijk. Elke ochtend een boxmoment, ze mogen dan zelf kiezen hoe ze dat invullen, jengelend of lekker spelen.
     
    PippiMoustache likes this.
  20. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    Sep 13, 2014
    9,446
    4,241
    113
    Hier staat bikini als speelgoed dump plek. We moeten nog een kast kopen voor het speelgoed en dan gaat de box weg. Zoontje zit er nooit meer in.
     
    PippiMoustache likes this.

Share This Page