Heb je ook het stuk van gommers geluisterd? Dat ik een stukje terug gepost heb? Heb je ook het Israëlische onderzoek gezien die stelt dat je na doorgemaakte infectie veel beter beschermd bent dan met vaccinatie? Waarom zou iemand na doorgemaakte infectie (nogwel gekregen door een patiënt) perse een vaccinatie moeten?
Ik kan alleen maar heel veel respect hebben voor de mensen in de zorg. Mensen die vorig jaar in de lockdown hebben moeten werken met minimale beschermingsmiddelen. Met een onbekend virus dat om zich heen greep en in de verpleeghuizen vele schrijnende situaties heeft veroorzaakt. Ik ken ook veel mensen die in de frontlinie werken (SEH) en collega’s die covid19 hebben gehad. En zij hebben ook allemaal een gezin thuis die zij ook wilden beschermen. Lijkt me echt vreselijk om mensen telkens te moeten intuberen, geen plek op de IC, SEH zelfs tijdelijk dicht. En ook mensen werkend in de thuiszorg die ontzettend veel werkdruk hebben en veel hebben meegemaakt. En dan nog de gehandicaptenzorg. Ik vergeet vast een hoop mensen te noemen, maar deze mensen zijn allemaal ontzettend waardevol. Eerst vond ik ook dat wanneer je werkt met kwetsbare mensen, je beter gevaccineerd zou kunnen zijn. Maar mijn mening is veranderd, want dit is verschillend per individu. In theorie werkt het altijd anders dan in de praktijk. Je weet nooit helemaal het verhaal achter een beslissing van iemand. Hoe iemand zijn / haar gedrag is, is misschien nog wel veel belangrijker.
Oké, mocht een vaccinatie er ook daadwerkelijk voor zorgen dat je geen corona meer krijgt en het dus door kan geven zou ik je reactie misschien nog een heel klein beetje begrijpen. Maar met de kennis van nu kan je dit toch niet meer menen? Even een simpel voorbeeld: Jantje is niet gevaccineerd. Houdt zich prima aan de regels. Wil graag met een vriend een drankje doen op het terras dus moet zich laten testen. Hij is negatief dus mag met een groen vinkje naar binnen. De volgende dag gaat hij naar zijn werk op de IC. Pietje is gevaccineerd en houdt zich ook netjes aan de regels. Maar mag met zijn groene vinkje zonder problemen een terrasje pakken om een drankje te doen met zijn vriend. Niet wetende dat hij corona heeft want hij wordt niet ziek en weet ook niet dat hij het virus bij zich draagt. En Pietje gaat de volgende dag aan het werk op de IC. Wie is er dan een groter gevaar voor de kwetsbare patiënt? Wie niet gevaccineerd is zal waarschijnlijk iets vaker getest worden. Uitzonderingen daar gelaten want wie weet doen veel gevaccineerden regelmatig een zelftest en natuurlijk gaat niet iedereen uit etc. Maar gemiddeld genomen worden ongevaccineerden straks vaker getest.
Precies, keuzevrijheid is in mijn ogen onbetaalbaar. Daarnaast mag je er vanuit gaan dat elke zorgverlener de juiste beschermingsmaatregelen neemt. Dat doen we trouwens al jaren, maar normaal horen en zien mensen dat niet. En juist nu blijkt dat vaccinaties schijnveiligheid zijn, is het extra belangrijk dat mensen de juiste voorzorgsmaatregelen nemen.
Dit dus. Dit was ook wat ik bedoelde in de discussie over de scholen. vaccinatie helpt tegen het overbrengen bij de originele variant, nauwelijks bij Delta.
Sowieso vind ik de getallen van de gevaccineerde / ongevaccineerde ziekenhuisopnames erg vreemd berekend: "In de regio Zuidwest-Nederland bleek van alle opgenomen patiënten 67 procent niet, 18 procent één keer en 15 procent volledig gevaccineerd tegen het coronavirus. Als volledig gevaccineerd telt iemand in deze telling pas twee weken na de tweede dosis. " Bron: https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/steekproef-circa-10-procent-van-ziekenhuispatienten-is-volledig-gevaccineerd~b1da4d3e/ Even advocaat van de duivel, maar zouden daar ook geen mensen tussen kunnen liggen die last hebben van bijwerkingen van de vaccinatie?
Met bijwerking vaccinatie test je nog niet positief op covid. Er zit geen virus in t vaccin. Ben alleen wel benieuwd of Janssen er ook tussen zit, want daar moet je 28 dagen voor rekenen, niet 2 weken (aldus de fabrikant en menig buitenland in een vinkjes discussie).
https://www.telegraaf.nl/nieuws/1606244803/corona-bij-zwangere-kan-leiden-tot-kapotte-placenta-onderzoekers-levensgevaarlijk-voor-de-baby
Ik werk met kwetsbare patiënten in een ziekenhuis en ik weet van 7 collega's dat zij ook niet gevaccineerd zijn, net als ik. Ieder heeft daar zo zijn of haar reden(en) voor. Wij werken ons uit de naad, ook voor covid maar nu helemaal, en nu wordt er gedreigd met dat wij ergens onder in de kelder van het ziekenhuis in een archief moeten werken omdat we niet gevaccineerd zijn en willen worden. Lekker dankbaar he? Ik heb nog nóóit de vraag gehad gehad een patiënt, verwant of familielid of ik gevaccineerd ben en ik denk echt dat het niemand iets boeit. Als de patiënt zelf gevaccineerd is is hij zelf al grotendeels beschermd en hij krijgt van mij de overige zorg dat nodig is. En daar heeft hij geluk mee want er zijn door werkdruk veel bedden gesloten omdat het anders niet te handelen is voor het personeel. Wekenlang wachten op thuiszorg, een revalidatieplek etc is geen uitzondering. Dus hoe moet het als wij van de werkvloer af worden geschopt en ergens onderin een kelder werkzaamheden moeten doen? Dan kan het bestuur van het ziekenhuis het halve ziekenhuis dichtgooien. Ik heb vanavond een knetterdrukke dienst gehad, meer dan 10.000 stappen gezet en ik heb iemand zien overlijden. Iedereen waardeert mijn werk, familie was dankbaar. Denk je nou echt dat iemand zich in die kamer heeft afgevraagd of ik gevaccineerd ben? Ze waren al lang blij dat die patiënt de juiste en liefdevolle zorg kreeg. Ik merk echt dat ik me opgefokt voel door dingen die ik hier lees. Veel mensen hebben gewoon geen idee hoe het gaat in de zorg. "Dan worden ze ingepland bij mensen die niet kwetsbaar zijn". Iedere patiënt in het ziekenhuis is kwetsbaar! Ze liggen daar toch niet voor hun zweetvoeten? Ik hoop echt dat die verplichting er niet komt en dat iedereen die, om wat voor reden dan ook, niet gevaccineerd is gewoon het werk mag doen waar hun hart ligt.
Respect voor jou. Het is in mijn ogen echt té triest dat jij en je collega's überhaupt het gevoel hebben je ook maar ergens voor te moeten verantwoorden. Wat een walgelijke samenleving zijn we aan het worden...
Het wordt hier letterlijk gezegd hè. Mensen zoals ik zijn onverantwoord en egoïstisch. Ik vind het echt te triest voor woorden. Ik ben niet alleen een verpleegkundige maar ook gewoon een mens met eigen normen en waarden, eigen grenzen. Maar dat boeit blijkbaar niet want ik werk met kwetsbare mensen. Het is echt bizar.
@Narcisje ik wil even melden dat ik het naar vind dat je je opgefokt voelt door wat je hier leest. Heeft ook ermee te maken dat sommige zaken heel erg aannemelijk worden gepresenteerd in de media en bij wat meer kijkend naar het individu, liggen zaken toch anders. Wat jij schrijft over kwetsbare mensen, die gedachte had ik ook meteen: iedereen in het ziekenhuis is in principe kwetsbaar. Klinkt echt als een beslissing vanuit beleid en hogerhand, niet vanuit de praktijk en zoals het op de werkvloer eraan toegaat.
Precies! Dat is solidair zijn en dit soort mensen vind ik erg dapper! precies dit. En de media loopt de boel alleen maar meer op te fokken en verdeeldheid te zaaien. @Narcisje respect voor jou en alle anderen in de zorg. Ik hoop dat jullie allemaal, gevaccineerd of niet, jullie werk mogen blijven doen. Want daar ligt jullie hart!
Ook ik krijg nooit de vraag of ik gevaccineerd ben van mijn cliënten of diens naasten, echter krijg ik wel vaak opmerkingen als: 'zet dat kapje maar af hoor', 'voor mij hoeft dat allemaal niet', 'zet eerst dat ding maar eens af' etc.... Nogmaals ik ben heel benieuwd hoe onze thuiszorg organisatie het op gaat lossen als alle ongevaccineerden van de werkvloer gehaald worden, met al wekelijks 60 openstaande diensten waar niemand voor te vinden is. Maar ik heb zo'n vermoeden: Lockdown of geen lockdown, voldoende beschermende middelen of niet, terwijl de halve wereld veilig thuis mag werken, in aanraking geweest met corona-patient of niet: handschoenen aan, mondkapje op en gaan... Met wsl de vraag erachter aan of ik het weekend extra kan werken omdat er nog 3 routes openstaan...
Dit is dus precies wat ik met mijn bovenstaande stuk ook probeerde te zeggen. Ik vind het vreselijk dat je dit zo ervaart maar weet dat er ook genoeg mensen zijn die wel respect voor jullie hebben waarbij het ze echt niet aan gaat of iemand wel of niet gevaccineerd is. Ik vind het walgelijk dat dit eigenlijk een punt ter discissie is op dit moment. Ik denk dat die mensen zelf echt totaal geen idee hebben hoe het is om in de zorg te werken, misschien moeten ze eens een dagje meelopen. De media dikt dit ook lekker aan zodat het net lijkt of iedereen zich hier nu ineens mee bezig houdt terwijl dat echt niet zo is. Wat mij vooral raakt is dat bij de eerste golf velen zo hard hebben gewerkt, vaak zonder de juiste beschermingsmiddelen dus met risico voor zichzelf. En nu zijn we dat ineens vergeten? Stel je voor dat we destijds toen er per IC bed soms maar één IC verpleegkundige was zouden zeggen tegen iemand die bijna stikt, 'Sorry mevrouw, ik ben niet gevaccineerd ik mag u niet helpen u zult nog even moeten wachten' Want zo is het wel hè? Denken we ineens dat we zelf de touwtjes in handen hebben en kunnen beslissen wie er aan ons bed staat? Ik heb daar echt geen woorden voor.
Maar iemand die geopereerd wordt aan zijn galblaas op 35-jarige leeftijd is over het algemeen minder kwetsbaar dan iemand die behandeld wordt voor kanker. Dus er is natuurlijk heus wel verschil. Ik ben helemaal geen fan van verplichting en registratie, ik denk ook dat het eerder schijnveiligheid creëert dan veiligheid, maar er zit wel wat meer nuance in dan nu telkens geroepen.
Respect hoor! En sta voor je principes! De gekkigheid in dit land neemt absurde vormen aan. Iedereen een grote mond dat niet gavccineerden niet zouden mogen werken. Moet je die zeikers eens zien als de enig beschikbare zorgmedewerker geen vaccin heeft gehad en ze dus geen zorg kunnen krijgen. Lekker laten stikken dan. Droeftoeters.. hou liefde voor je vak. Je bent hard nodig!
Ik vraag mij toch af waar jullie lezen dat velen verwachten dat er een gevaccineerde aan het bed staat. Dat is toch de persopnlijke mening van 1 iemand?