Corona nieuws, deel 10

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by Bloempjelief, Sep 5, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Liliane92

    Liliane92 Fanatiek lid

    Sep 7, 2020
    2,083
    3,164
    113
    Female
    En welkom terug @Amberxx ! :roflmao: Als jij je daar nou zo ontzettend goed bij voelt mag je mij best een wappie noemen hoor. Ik zal me gedragen als de grootste wappie die je kan vinden.

    Zullen we het dan nu eindelijk eens gaan hebben over de 5G palen en agenda 20-30? :D
     
    Bloempjelief, Anouk2005 and Amberxx like this.
  2. Justtasking

    Justtasking Actief lid

    Aug 21, 2021
    104
    100
    43
    Female
    #1362 Justtasking, Sep 15, 2021
    Last edited: Sep 15, 2021
    klopt !
    Maar die onduidelijkheid.. Ik geef de horeca geen ongelijk.
    Ik vind het zelf eigenlijk heel lastig om een mening te hebben omdat iedereen van alles roept en doet.
     
  3. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    Dec 6, 2018
    3,895
    5,845
    113
    Female
    Ik vermoed dat dat vooral jongeren zijn. Die groep wordt al 1,5 jaar behoorlijk vergeten bij het beleid dat de overheid maakt. Ik snap best dat zij nu alsnog overgaan tot vaccineren. Ze hebben lang genoeg stilgestaan.

    mijn 13 jarige valt er niet mee over te halen, trouwens. Hij gaat namelijk niet naar horeca. Theater staat niet op z’n wekelijkse to do lijst en over de bioscoop haalde hij z’n schouders op: de film komt vanzelf op dvd of Netflix, kreeg ik te horen
     
    Anouk2005 and Athina like this.
  4. Liliane92

    Liliane92 Fanatiek lid

    Sep 7, 2020
    2,083
    3,164
    113
    Female
    Waar is dat precies genoemd in dit topic? Volgens mij is er vooral genoemd dat er veel onduidelijk is over de bijwerkingen van de vaccinaties, maar ik kan het mis hebben. Ik denk dat je voor de milde / ernstige bijwerkingen en overlijdens na vaccinatie even moet kijken op de site van het Lareb: https://www.lareb.nl/coronameldingen
     
  5. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    Nov 6, 2013
    5,019
    5,230
    113
    Ach onkruid vergaat niet hè ;)

    Ik vind overigens zeker niet iedereen een wappie. En kan voor sommige redenen best begrip opbrengen. Maar voor (in mijn ogen) zeuren over de gevolgen van die keuze dan weer niet.
     
  6. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,182
    6,579
    113
    Let op hoe het genoemd wordt: larebMELDINGEN. Dat is wat de definitie is van bijwerkingen: dat wat gemeld wordt.

    Signaleringen onderzoekt Lareb (of andere EU-collega's) nader. Pas dan wordt het causaal verband onderzocht.
     
  7. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,182
    6,579
    113
    Maar als je bewust de regels overtreedt, dan heb je kans dat je je eigen ramen ingooit. Wie zijn billen brandt, moet op de blaren zitten. Dar heb ik dan weer geen medelijden mee.
     
    suus1983 and Athina like this.
  8. dreames

    dreames VIP lid

    Dec 9, 2007
    7,813
    4,057
    113
    Mijn 13 jarige is hier gelukkig ook niet mee over te halen. Ben eerlijk gezegd ontzettend trots dat zij haar besluit niet laat afhangen van dit soort maatregelen maar puur of zij voldoende vertrouwen heeft in het vaccin.

    Is er duidelijkheid over de schoolkantine? Afhalen mag wel maar vraag me af of ze daar ook mag zitten of met eten in de hal/aula moet gaan zitten in plaats van in de kantine (natuurlijk ook een soort horeca).
     
    SAARC, Spectre, Liliane92 and 3 others like this.
  9. Snoopy1983

    Snoopy1983 VIP lid

    Feb 11, 2008
    9,543
    4,729
    113
    Female
    Wat een nare vraag dit. Ik heb hier nergens gelezen dat er verwacht werd dat ziekenhuizen straks vol liggen met mensen die bijwerkingen hebben na een vaccin? Er zijn zeker bijwerkingen en dat is op zich logisch want vaccins of medicatie met 0 bijwerkingen bestaan niet. En dan zijn er bijwerkingen die veel voorkomen tot zelden.
    Ik geloof ook zeker dat het vaccin voor een kleine groep ernstige bijwerkingen heeft en volgens mij zou je deze cijfers ook gewoon kunnen zien.

    Wat ik veel vaker lees en hoor is dat men vooral terughoudend is vanwege eventuele bijwerkingen op de lange termijn. Denk aan bijwerkingen na bv 5 jaar. Om deze reden durf ik het ook niet zo goed. De afspraak stond maar ik heb deze destijds weer afgezegd omdat ik toch nog twijfelde En ik heb me heel goed ingelezen, ik weet dat de kans klein is maar zekerheid heb je niet. En die heb je nooit in het leven dat klopt, ik heb genoeg meegemaakt om te weten dat het zomaar voorbij kan zijn. Maar dat het iets nieuws is blijft knagen.

    Er zullen vast mensen zijn die uit gemak nog geen vaccinatie hebben genomen en dat nu misschien wel doen met de invoering van de coronapas. En dat is prima. Er zal ook een groep mensen zijn die geen vaccinatie hebben vanwege een goede reden (en er zijn geen foute want het is ieder zijn eigen keuze) en nu toch overstag gaan om hun vrijheid terug te krijgen. En dat vind ik wel heel erg, dat kan en mag niet de bedoeling zijn.
     
    Edr89, SAARC, Nikki23 and 7 others like this.
  10. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,182
    6,579
    113
    Zou een mooie vraag kunnen zijn in een van die RIVM enquetes: wat de reden is van niet laten vaccineren. DAn kun je kijken waar winst te behalen is. Als het inderdaad angst voor bijwerkingen is, waarom dan niet zo'n TV uitzending zoals we vorig jaar ook een paar keer gezien hebben?
     
  11. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Ik lees net dat de Horeca in Volendam gezamenlijk heeft besloten niet mee te werken aan de corona check app. Vind ik toch wel goed nieuws! Las dat Pathé bioscopen er wel aan mee gaan werken, die zeggen niet onder de regels uit te kunnen komen.
     
  12. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Dit, ik sprak een moeder op het schoolplein die echt moest huilen omdat ze de afspraak maar had gemaakt omdat ze denkt dat anders haar leven nog langer plat ligt. Maar eigenlijk wil ze helemaal niet en is ze super bang. Echt kwalijk vind ik dit. En ja het is haar eigen keuze maar ze voelt zich toch gedwongen op dit moment en dat zou geen beweegreden mogen zijn voor het nemen van een vaccinatie.
     
    Edr89, SAARC, Nikki23 and 7 others like this.
  13. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    Jan 20, 2014
    4,891
    4,387
    113
    #1373 HappyRabbits, Sep 15, 2021
    Last edited: Sep 15, 2021
    Deze bijvoorbeeld?
    https://www.zwangerschapspagina.nl/threads/corona-nieuws-deel-9.715457/page-168#post-23798758

    Of deze, over veel mensen met bijwerkingen in het zh.
    https://www.zwangerschapspagina.nl/threads/corona-nieuws-deel-9.715457/page-25#post-23736826

    Het is echt wel genoemd, meerdere malen.
     
    Mississippi likes this.
  14. Mississippi

    Mississippi VIP lid

    Feb 10, 2012
    10,511
    4,635
    113
    Ik vraag me bij dergelijke statements wel af hoe lang ze dat kunnen volhouden? Bedoel als je controle krijgt en jet is niet goed kun je grote boetes krijgen of wordt je zaak zelfs gesloten toch? Zoiets begreep ik uit de persco?
     
    Syane and Athina like this.
  15. Justtasking

    Justtasking Actief lid

    Aug 21, 2021
    104
    100
    43
    Female
    Ik heb over een paar dagen gelukkig mijn tweede vaccinatie dus zelf zal er niet veel veranderen voor mij als invidu.
     
  16. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Ik heb de persconferentie niet gekeken. Weet dus ook niet wat de consequenties zijn. Als dat een geldboete is dan is het een afweging wat kost meer. Risico op een boete of het halve dorp niet in de zaak omdat ze tegen de coronapas zijn. Ik vermoed dat na 1 weekend draaien op volle toeren de boete al gedekt is.
     
    SAARC, Justtasking and Anouk2005 like this.
  17. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,182
    6,579
    113
    Maar zijn ze dan niet ontzettend bang voor handhaving? Ik las ook al dat er op internet lijsten circuleren van horeca die zich niet aan de regels zullen houden. Handhavers hebben die lijsten dan zo in handen.

    Waarom niet wat creatiever zijn? Deel bijvoorbeeld kortingsbonnen uit voor degenen die geen coronapas hebben, zodat ze na 1 november (even optimistisch blijven) terug kunnen komen. Stof het afhalen weer af. Je kunt wel principieel blijven, maar je protest aantekenen zou ik op een andere manier doen.
     
    Sado, Felice and Athina like this.
  18. rocketscience

    rocketscience Fanatiek lid

    Feb 16, 2015
    4,272
    3,239
    113
    Female
    Er werd gedreigd met sluiting van je zaak.
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  19. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,182
    6,579
    113
    Boetes lopen op bij herhaaldelijke overtreding. Volgens mij volgt sluiting van de zaak al vrij snel.
     
    Athina and GossipGirlxoxo like this.
  20. Liliane92

    Liliane92 Fanatiek lid

    Sep 7, 2020
    2,083
    3,164
    113
    Female
    Ik lees dat er nu veel initiatieven opkomen dat burgers geld kunnen doneren en dat de boetes van de horeca uit deze pot betaald worden. Maar het fijne weet ik er niet van. Wel hoorde ik dat politie niet gaat controleren en de vakbond van de Boa's geeft ook aan niet te willen controleren dus hoe ze dat gaan doen weet ik niet.

    https://www.nu.nl/coronavirus/6157119/boas-zijn-volgens-vakbond-niet-verantwoordelijk-voor-controleren-coronapas.html?redirect=1
     
    SAARC, Nikki23, Jackie87 and 4 others like this.

Share This Page