Ik zit met een lastige situatie, ik weet op dit moment echt even geen oplossing… Mijn ex en ik zijn 3 maanden geleden uit elkaar gegaan. Wij zijn samen huurders van een appartement (staan allebei op het huurcontract). Behalve dit hebben wij niks samen, geen samenlevingscontract/ kinderen of dergelijke. We hebben wel 2 huisdieren, maar deze staan op mijn naam en zijn in principe van mij. Nu is het zo dat de situatie langzaam aan onhoudbaar wordt. Ik zoek me rot naar een nieuwe woning, maar ondanks dat ik al jaren ingeschreven sta bij verschillende woningbouwcorporaties sta ik niet hoog genoeg op de lijst. Inmiddels moet je ruim 10 jaar staan ingeschreven als je kans wilt maken op een woning… Loting reageer ik uiteraard wel op, maar nog geen geluk mee gehad. Particulier ook gekeken, maar ik kan simpelweg geen 1300€ pm betalen (ze vragen als inkomenseis 3x de huur en dat verdien ik niet). Alles wat particulier is en iets goedkoper reageer ik op, maar ook daar reageren 100+ mensen en maak je geen schijn van kans. Naar ouders gaan is geen optie vanwege geen ruimte plus geen goede band. Vanuit mijn kant zit ik dus redelijk ‘vast’. Ik kijk in 6 verschillende woonplaatsen en niet alleen in de woonplaats waar ik graag zou willen wonen. Alles om maar zsm weg te kunnen. Ik ben alleen wel gebonden door werk, dus ik kan simpelweg niet naar de andere kant van het land verhuizen. Dan mijn ex: hij zou in principe terug kunnen naar zijn ouders. Hij heeft daar een grote kamer, geen broers of zussen en een goede band met zijn ouders. Ik heb al tegen hem gezegd dat hij gerust ingeschreven kan staan op onze huidige woning en dat hij dus weer in kan trekken zodra ik iets anders heb gevonden. Hij wil alleen niet tijdelijk terug naar huis. Snap ik, maar hij wil ook niks anders. Hij kijkt niet voor een andere woning. Hij heeft besloten dat hij in onze woning mag blijven wonen en dat ik er maar uit moet. Er valt niet met hem te praten, dat heb ik oneindig geprobeerd. Het lijkt hem niet veel te doen dat we nog samenwonen, hij probeert me alleen aan alle kanten het leven zuur te maken. In huis doet hij inmiddels niks meer. Hij laat alle spullen slingeren, verzocht de dieren niet meer, maakt niet schoon etc. Helemaal niks. Ik doe niks voor hem, maar ik kan niet de vieze wc 4 weken negeren dus uiteindelijk ben ik toch degene die het huis bijhoudt. Ik ben er letterlijk ziek van inmiddels. We hebben allebei evenveel recht op de woning, maar omdat hij geen centimeter meebeweegt zal ik moeten vertrekken. En dat wil ik inmiddels ook, maar het kán gewoon niet zo snel. Lang verhaal, mijn excuses. De vraag is wat ik in hemelsnaam nog kan doen om te zorgen dat deze situatie niet nog maanden doorgaat. Tips om aan een woning te komen? Tips om te zorgen dat mijn ex (tijdelijk) vertrekt?
Dat is wel een hele moeilijke situatie vooral omdat je ex zich zo onmogelijk gedraagt nu...heb je al eens een gesprek aangevraagd met de verhuurder of ze kunnen helpen met een urgentie oid of kunnen zij een gesprek aan met je ex zodat hij,al dan niet tijdelijk, de woning verlaat omdat hij wel een andere optie heeft?Is adhoc/anti-kraak wonen een optie voor je?Kent je werkgever misschien iemand die een woning verhuurd of kan hij/zij iets regelen bij een vakantiepark voor je? Staan jullie beiden net zolang op het huurcontract omdat je ex besloten heeft dat hij er wil blijven wonen?Meestal heeft de hoofdbewoner het meeste recht op de woning.Sterkte!
Bah wat naar. Ik zou echt proberen hem nog even aan z’n mouw te trekken en gewoon eerlijk te communiceren. Vertel hem dat je hem begrijpt en dat je graag een zo goed mogelijke oplossing wil voor jullie beiden. En vertel ook eerlijk hoe jij je voelt bij de huidige situatie en wat je graag zou willen van hem nu. Ik denk dat eerlijkheid en duidelijkheid in deze fase gewoon belangrijk is. Jullie hebben al besloten dat jullie uit elkaar zijn en hebben hier vrede mee toch? Hoe verdrietig of vervelend ook.. maak het elkaar dan niet onnodig moeilijk. Ik zou het vanuit die hoek benaderen richting hem. Veel sterkte hoor!
Ja wat hierboven ook al wordt genoemd. Wat een vreselijke situatie zo zeg. Ik snap dat je er gespannen van raakt. Probeer zonder verwijten het gesprek aan te gaan, dit lijkt zo van kwaad tot erger te gaan. Het lijkt bijna op wegpesten..
Natuurlijk gaat hij er niet uit. Hij vind het wel prima zo. In deze overspannen huizenmarkt kan je niet 123 een ander betaalbaar huis vinden. En hij hoeft niets aan het huis te doen. Heb je geen vriendin waar hij een pesthekel aan heeft? En dan haar vragen om tijdelijk bij jou te logeren. Het huis wat opknappen, beetje roze hier en daar. Zijn spullen alvast in dozen doen. Laat maar merken dat jij hebt besloten om in het huis te blijven. Evenveel recht.
Je ex heeft precies waar hij je hebben wil: - Jij doet nog het hoognodige in huis - Jij bent op zoek naar een andere woning - Jij verzorgt de huisdieren - Hij hoeft alleen maar af te wachten Met de huidige overspannen woningmarkt zie ik niet één twee drie een oplossing, behalve wat je nu al doet. Als uiterste redmiddel: ik weet niet wat voor werk je nu doet, maar in veel sectoren is een groot tekort. Je zou dan iets verder weg kunnen verhuizen en na verhuizing op zoek gaan naar een nieuwe baan.
Jee wat vervelend ! Kan je niet tijdelijk bij vrienden terecht ? Of evt een vakantie park ? Die hebben voor lang huurders wel wat schappelijkere prijzen. Sterkte
Ik denk trouwens niet dat je beter tijdelijk ergens anders moet gaan wonen, maar iets permanents moet zoeken. Nu heb je ondanks deze situatie nog een dak boven je hoofd straks sta je op straat omdat je maar een x aantal maanden ergens anders kon verblijven. Veel sterkte, het is zo naar als de ander zich opeens zo gaat opstellen. Alsof houden van nooit bestaan heeft tussen jullie.
Precies. Bij vrienden zal je best even kunnen verblijven. Maar die zullen ook geen zin hebben om opvang voor maanden te zijn.
@sannever urgentie is (terecht) alleen voor mensen die in een noodsituatie zitten. Mijn situatie is rot, maar ik loop op dit moment geen gevaar. De woningbouw bemoeit zich hier niet mee. Die geven aan dat dit onderling opgelost moet worden en dat ze alleen iets kunnen doen als er een uitspraak van de rechter is. @spruitjes mijn vriendinnen wonen allemaal in een appartement met 1 slaapkamer/ bij ouders/ op studentenkamers. Vakantiepark durf ik niet zo goed, want dan heb ik over een paar maanden hetzelfde probleem. Met als extra dat ik dan simpelweg op straat sta als ik weg moet. @Geletulpen ik woon in Noord-Brabant, gebied Tilburg/ Eindhoven/ Den Bosch. @Ysabella ik ben ook zeker van plan om alleen weg te gaan voor iets vast, als in huurcontract via woningbouw of minimaal 1 jaar via particuliere huur. Ik wil inderdaad niet het risico lopen om op straat te staan na een paar maanden. @Lm2 in het uiterste geval kunnen we nog naar de rechter gaan. Mijn volgende stap is om dat als ‘dreigmiddel’ te gebruiken om hem tijdelijk weg te krijgen. Dat hij de keuze heeft om tijdelijk weg te gaan en later terug te komen of permanent weg te moeten op uitspraak van de rechter. Bedankt voor de reacties in ieder geval!
Heb je ook al op Marktplaats gekeken? Vriendin van mij heeft daar haar leuke huisje (bij iemand op het erf) gevonden.
Ik zou idd een ruimte maken waar jouw spullen liggen en deze op orde houden. Ik zou echt zijn shit niet opruimen. En ik zou idd die ene vriendin uitnodigen... hahaha
Nou ik had de bal terug gekaatst.. en had gezegd : ik heb een mededeling ook ik blijf zitten waar ik zit .. we zullen zien wie aan het kortste eind trekt.. kom nou.. Ik zou ook die ene Vriendin heerlijk voor een tijdje uitnodigen.. gezellig toch
Ik weet van iemand die permanent in een huisje bij de beekse bergen verblijft. Weet zo niet of dat huur of koop is. Maar het is wel in jouw regio. En zo heb je meer vakantieparken waar mensen langdurig wonen. Ik weet niet of je overal kunt inschrijven. Maar je kunt je omgeving vragen om een briefadres. Verder veel sterkte met deze situatie. Hij lijkt zich bewust zo te gedragen zodat jij zsm.vertrekt.
Zie je het gemaakt om bij hem af te dwingen dat hij actie gaat ondernemen? Of ben je bang dat je daarin niet zal slagen? Als je nu een fijne, betaalbare woning hebt waar je zonder je ex ook zou willen en kunnen blijven wonen, zou ik de duimschroeven aan gaan draaien. En flink ook. Voor je eigen toekomst. De kans dat je er per definitie op achteruit gaat namelijk is bijna een gegeven. Woningen zijn flink duurder geworden en áls je binnenkort al iets geschikts gaat vinden zonder erop achteruit te gaan, is het maar de vraag in welke staat het onderhoud van de woning is. Daar komt bij dat je in het geval van verhuizen een nieuw energiecontract af moet sluiten. Als de volgende woning niet van het gas af is ben je aan de beurt. Ik snap dat je wegwilt en door wilt met een nieuwe start. Maar al met al zou ik tegelijkertijd gaan bedenken hoe je de druk op kan voeren om je ex tot actie te 'motiveren'. En het dan gaan uitvoeren .
Nieuwe vlam zoeken, mee naar huis nemen en luidkeels 'genieten'. Mag hij meegenieten Nee alle gekheid op een stokje, wat een flapdrol zeg. Hoop dat er snel een oplossing komt. Inderdaad vakantieparken? Gaan de winter in dus die hebben vaak wel plek, succes!