Hebben jullie een klassenapp met de ouders? Wij hebben in het voorjaar een "uitbraak" gehad in de klas. Juist doordat we met alle ouders direct communiceerden hadden we alle besmettingen heel snel in beeld. Vanaf de eerste positieve zelftest communiceerden we allemaal over onderlinge contacten, zelftest, ggd testen, klachten bij kinderen en gaven de testuitslagen meteen door. Vanuit de school is dit natuurlijk lastig ivm de privacy.
Ja, wij hebben een klassenapp, maar daar bleef het verdacht stil, de naam van het eerste kind had de meester nog genoemd, maar de andere niet. Toen mijn kind positief was, heb ik expliciet gezegd dat hij de naam mag noemen. Zo kan namelijk iedereen ook extra alert zijn. Het bron en contact onderzoek van de GGD is inmiddels ook afgeschaald en sowieso later dan wanneer jezelf de contacten inlicht.
Oh dat is jammer. Juist zelf communiceren met alle contacten kan de quarantaine (en verdere verspreidingen) beperken. Hier was de eerste positieve zelftest op zaterdag. De moeder gaf het meteen door en zaterdagavond hadden bijna alle klasgenoten al een zelftest gedaan. En op zondag en maandag was vrijwel de hele klas al langs de ggd geweest.
Hier inmiddels vijf kinderen positief getest, zes inclusief de juf. Nog steeds geen verdere instructies vanaf de ggd. Denk erover om dochter maar thuis te houden. Aan de andere kant als ze het oploopt heeft ze het maar gehad...
Ook niets via school gehoord? Bij ons hebben ze via de school met de GGD overlegd, en de meester heeft dan met alle ouders via Parro gecommuniceerd, maar ja als ook de juf zelf ziek is... Volgens mij hangt het heel erg ervan af of en wanneer de kinderen klachten kregen en op welk tijdstip ze besmettelijk waren. Quarantaine is ook weer voor iedereen anders in het huishouden, afhankelijk van klachten en geënt of niet. Er is een invulhulp op de pagina van het RIVM: https://informatiehulp.rivm.nl/
Ik vind het raar om te lezen dat er zulke verschillen zijn. Bij mijn vriendin op school liepen de besmettingen ook flink op, maar de kinderen mochten gewoon naar school blijven komen. Bij haar alleen in de klas al 3, maar naast extra oplettendheid, geen quarantaine. Ook niet voor de kinderen die aan hetzelfde tafeltje zaten bijvoorbeeld. Bij mijn eigen kinderen speelt het in de klas nagenoeg niet, maar bij mijn zoon wel fiks wat besmettingen in de andere klas. Mijn dochter zit op cluster 3, daar zijn ze wel heel voorzichtig en dat vind ik in haar geval alleen maar extra fijn.
We kregen vanavond inderdaad een berichtje dat ze in quarantaine moet en na vijf dagen mag testen. Dus nu regelen hoe en wat want niemand mag in huis en we moeten beide gewoon werken.. meh....
Een school hier in de buurt is al gesloten vanwege vele positieve leerlingen en personeel hoorde ik van de GGD. Ze vertelden dat er overigens al meerdere scholen zelf dit besluit genomen hebben. Bij veel besmettingen onder personeel moet het ook blijven lukken om de school draaiende te houden in een tijd van grote personeelstekorten! Soms ben ik bang dat we heel hard richting een volgende lockdown gaan.
Hier werd op een vrijdag 1 kind positief getest, zaterdags waren er nog 2 positief, maandag nog 3 uiteindelijk dinsdag ging de klas in quarantaine en bleken er 23 kinderen in die week (dit dmv ouderapp) positief getest te zijn. En ook ouders en andere broertjes en zusjes. Gelukkig hebben ze vier dagen thuis onderwijs gehad en kregen ze daarna herfstvakantie.
Ik ben benieuwd wat ze bij ons gaan doen. Zoon is vandaag positief getest en inmiddels heb ik het van nog 3 klasgenoten gehoord.
Bij onze 2e (1e klas VO) na 3 meldingen uit zijn klas. Alleen de leerlingen die niet immuun waren, moesten in quarantaine. Bij mijn eigen school ben ik Corona contactpersoon. De ggd geeft altijd een (dringend) advies. Zo zijn wij voor de mei vakantie 3 weken dicht gegaan, die keuze maak je als schoolleiding uiteindelijk zelf.
Vanochtend bij de les even meegeluisterd, inmiddels zijn er 6 van 26 kinderen besmet, deels ook andere familieleden. (Er zijn daarvan maar 2 ouders die het in de klassenapp gemeld hadden van hun zoon of dochter. Eerlijk gezegd vind ik daar wat van, er zijn ook genoeg ouders in de klas die in de zorg werken of andere beroepen hebben waar ze extra voorzichtig moeten zijn. En ik vind ook de quarantaineregels heel stom en onlogisch voor gevaccineerde, geen wonder dat er meer besmettingen bij komen, de drempel om te gaan testen is toch hoger door de eerdere kreet "met een vaccinatie ben je beschermd". In mijn omgeving weet ik nu zeker van 4 mensen die gevaccineerd zijn en toch besmet zijn geraakt en deels hebben doorgegeven. De rest van de klasgenoten mag vandaag gaan testen bij de GGD of moet nog extra 5 dagen in quarantaine als ze liever niet willen testen. Er is op dit moment nog één andere klas uit school in quarantaine.
Vandaag bericht dat er in de klas van oudste nu 1 kind besmet is en 4 zitten er in quarantaine vanwege een besmet gezinslid. Toeval wil dat onze twee oudsten ook ziekjes zijn, vanochtend via school een afspraak gemaakt bij de snelteststraat a 18 euro per kind. Had geen idee dat die mensen daar ook gewoon maar een zelftest doen, zo een die ik thuis ook heb liggen. Dus de negatieve uitslag vind ik niet echt te vertrouwen. Na contact met directeur van school, nu toch maar een afspraak gemaakt bij de ggd, helaas 1,5 uur de lijnen niet bereikbaar en nu kunnen ze pas morgen einde ochtend worden getest. Uitslag binnen 72 uur (omgeving Zoetermeer/Rotterdam). Baal echt enorm. Nu voor mezelf ook maar een afspraak gemaakt voor vanmiddag, zodat ik hopelijk morgen gewoon kan werken. Was niet van plan om gewoon maar te gaan, met het mogelijke risico dat ik op school mensen besmet. Blijf het een rare regel vinden dat je als gevaccineerde niet in quarantaine hoeft bij besmetting gezinslid.
Bij zoon zitten er vandaag 10 van de 25 thuis, waarvan een aantal al positief en sommigen nog in afwachting. Ik ben benieuwd wat ze gaan doen hier.
Momenteel amper nog quarantaine. Al is het nu op school van neefje wel heel erg. 6 docenten hebben corona en klachten. 2 wachten nog op hun uitslag ( wel klachten) dus mogelijk 8. Er zijn gewoon geen leraren meer over. Alle overige docenten en leerlingen zitten vandaag gewoon op school zo goed als gaat ( toetsweek) . Bij klachten wordt geadviseerd te testen maar meer ook niet. Geen quarantaine. Omdat het een flinke uitbraak is wordt nu gewacht op advies GGD . Voorheen, voor de zomer was het besmetting in de klas iedereen naar huis. Bij zoon en dochter al meerdere besmettingen in de klas geweest maar nog geen quarantaine. Dit school jaar. Vorig schooljaar meer thuis dan op school met quarantaine na quarantaine Merk wel dat er nu veel meer grote uitbraken zijn om mijn heen. Denk mede omdat Gevaccineerde niet in quarantaine hoeven bij contact met gevaccineerde. Zelfs niet binnen het gezin. En afstand etc niet meer hoeft waar QR gebruikt wordt..mensen voelen zich veilig binnen z'n ruimte en afstand etc is ver te zoeken. QR heeft meer problemen dan dat het zou moeten helpen
Bij zoon gaan ze morgen over naar thuisonderwijs voor de rest van de week. Er zitten er nu 14 van de 25 thuis; niet allemaal positief, maar een flink aantal wel.