Dat ben ik met je eens, we zouden allemaal veel meer moeite kunnen doen om onze bubbels te beperken en contacten te beperken.
Dus het is hun eigen schuld dat ze niks mogen, ontslagen worden, huisarrest krijgen met enkelband, dat mensen in de politiek niet mee mogen stemmen met wetten als ze geen vaccin hebben ect? Jammer joh, had je maar niet daar geboren moeten worden.
Nee maar met alleen ene tijdelijke lockdown/maatregelen doe je alleen maar symptoombestrijding ipv de oorzaak aan te pakken. We moeten echt verder gaan kijken dan dit.
Er moet inderdaad ook gezorgd worden dat gevaccineerden minder op de zorg drukken, het lijkt mij dat iedere verlichting wenselijk is - want nu lijden mensen eronder die bv wachten op een operatie (die misschien al eerder was uitgesteld).
Eigenlijk hoop ik het volgende: laat ze die 2g maar invoeren, maar dan wel ook als voorwaarde dat je pas als gevaccineerd geldt als je je na 6 maanden laat boosteren. En dan maar eens kijken hoe de gevaccineerden dat gaan vinden. Want dan heeft 2g voor die groep ineens ook gevolgen. Kijken of ze het dan nog zo'n goede regel vinden, want tja, consequenties he, moet je je maar laten boosteren.
Wat het uitmaakt is dat het anders nog vele en vele malen erger zou kunnen zijn. Dat is toch niet zo ingewikkeld? Het vaccin beschermt niet voor 100% nee en zoals het nu lijkt neemt de bescherming misschien ook wel sneller af dan gehoopt, maar het werkt wel. En zonder zouden de ziekenhuisopnames dus nog veel hoger zijn.
Nou, als mensen daar anders zouden stemmen, zouden ze nu een andere politieke situatie hebben gehad. Maar in een democratie kiest een bevolking de leiders die het verdient. Dat hebben wij hier ook gedaan. Als zo'n grote groep het er niet mee eens is, dan zou je toch verwachten dat er anders gestemd wordt, maar dat doen we dus niet. Tot nu toe zie ik de politieke partij waar ik op heb gestemd nog steeds het beleid uitdragen waar ik achter kan staan, maar als een veel grotere groep op Mark Rutte stemt, dan wordt er dus anders besloten. We leven toch in een democratie, zoals je zelf al aangeeft. Een democratie is trouwens ook nog steeds meer dan 2 wolven en 1 schaap die beslissen wat het avondeten wordt, maar de besluiten worden hier nog steeds in meerderheid gesteund. Helaas de situatie.
We moeten nú afremmen én zorgen voor lange termijn oplossingen. Overigens zitten landen met grotere zorgcapaciteit nu ook in de shit, hanteren soms al zo’n 2G-beleid, hebben soms ook meer maatregelen gehouden die er bij ons tijdelijk af waren… Dus zorgcapaciteit vergroten is ook maar 1 van de onderdelen van de oplossing, net zoals vaccineren daar onderdeel van is.
Dit slaat nergens op. Dan zou je moeten zeggen dat het alleen geldig is als je je na 6 maanden weer laat boosteren. Waar ik overigens geen enkel probleem mee zou hebben hoor. Waarom denk je dat ik het vervelend zou vinden om een booster te moeten krijgen als ik de 1e 2 vaccinaties ook geen probleem vond?
Waar blijkt dat uit? Wij zijn in het ziekenhuis ook heel erg oplossingsgericht bezig, maar als de middelen of de mensen er niet zijn. Het verzuimpercentage is inmiddels 10 procent bij de verpleegkundigen. De mensen die er nog wel zijn staan vaak onder zware druk. Er zijn poli’s/afdelingen waar alle vakanties zijn ingetrokken. Onze cao is verlopen, de UMCs hebben nu net een nieuwe CAO, waarvoor ze zelfs moesten staken. Er is geen wervingscampagnes van de overheid geweest.
Ja, maar laten ze dan ook daar vol op gaan inzetten. Als ze daar nu net zoveel inspanning/geld heen zouden doen als de vaccins, coronapas, alle steunpakketten.
Ik vind dat ook wel echt zorgelijk. Maar het helpt ook echt niet de de inloop van patiënten zo groot blijft. We zitten in een ontzettend neerwaartse spiraal in de zorg, dat is echt dramatisch
Over het nieuws: heeft iemand iets gelezen wat er met de evenementen gaat gebeuren? Sinterklaasintochten volgende week, of gewoon open dagen enzo?
Dit is ook zorgelijk, heel erg zelfs. Maar hoe moeten ze dat dan ineens oplossen? De mensen zijn er niet. Dit is gewoon een groot probleem waar zeker veel aandacht voor nodig is.
Wat beoog je nou met deze simpele post dan? Ik ben gevaccineerd en heb echt nog geen idee of ik een booster wil nemen of niet. Als ik dat niet doe dan zijn die consequenties voor mij en ga ik me aan de bijpassende regels houden. Niet meer niet minder.
*1.5 meter samenleving terug, * evenementen een halt toeroepen, * mondkapjes weer verplicht in laten voeren * bezoek thuis weer beperken * zoveel mogelijk thuiswerken * Horeca, bioscopen, theaters voetbalwedstrijden weer beperkte openingstijden. * Iedereen gevaccineerd of niet laten testen voor toegang. * Ook supermarkten en non foodshops enkel toegang met een negatieve test. Bovenstaande regels minimaal een maand invoeren, ben er van overtuigd dat we dan een daling gaan zien in de cijfers.