Maar dan sluit je ook mensen buiten. De mensen die geen werk meer hebben door de maatregelen. Dus dan zou je moeten zeggen helemaal geen maatregelen meer. Want er is altijd een groep die buitengesloten wordt. Hoe beschermen we de kwetsbaren dan?
Mijn angst is vooral de polarisatie. Die zag ik anderhalf jaar geleden al aankomen maar werd weggehoond. Die angst werd alleen maar onderstreept toen mensen waarvan ik meer gezond verstand had verwacht zich sinds dag 1 al achter een op pijnlijke manier doorzichtig leugenachtig regiem schaarden. Die (in mijn familie in elk geval) mijn vriend en mij niet benaderen als voorheen en ons proberen over te halen tot vaccinatie, terwijl we 700 km verderop wonen in een hutje op de hei waar we voor niemand een gevaar vormen. Daar zijn we indertijd naartoe verhuisd júist om de vrijheid te hebben ons leven te leiden zoals wíj dat willen. En wellicht is mijn angst niet rationeel, maar het is míjn angst. Voor mij voelt het allemaal behoorlijk benauwend en het grijpt me dagelijks naar de keel. Ik sta momenteel voor het blok me tóch maar te laten vaccineren, maar het druist wel zó gigantisch tegen mijn principes in dat ik eigenlijk niet eens meer weet hoe ik dit voor mezelf kan gaan verantwoorden. Oh, if we could turn back time hey?
Wat moet je nu met zo'n filmpje? Ik kan dit beter echt niet zien. Maakt mij zo onzeker en angstig. Heb wel behoefte aan meerdere visies hierop.
Poh, ik vind het ook wel een dingetje, 2G. Ik had meer verwacht van de vaccinaties tot nu toe. Maar ik ben er nog steeds van overtuigd dat het zonder vaccinaties nog erger was geweest, of dat we veel eerder en strenger in lockdown hadden gezeten. Ik had alleen echt gehoopt dat deze maatregelen niet meer nodig zouden zijn. Ik kan me niet zo goed voorstellen dat 2G of een hogere vaccinatiegraad nou echt nog zo veel zouden toevoegen. Aan de andere kant, moet ik toch af gaan op de cijfers en berekeningen van diegenen die er verstand van hebben. 2G, voor mij verandert er dan niet zoveel. Maar ik vind dat wel of niet vaccineren een keuze moet blijven. Die keuze heb je nog wel met 3G. Maar niet bij 2G. Iedereen altijd testen.. ik denk echt dat dat logistiek bijna niet mogelijk is. In de stad waar ik woon zouden dan, zonder extra evenementen, misschien wel 100.000-150.000 mensen op een zaterdag getest moeten worden. Ook denk ik dat met name de horeca gewoon veel klandizie kwijt raakt wanneer iedereen moet testen. Zoals jullie zien.. ik ga nog even denken of ik de petitie ga tekenen. Maar ik hoop echt dat er een andere oplossing gevonden wordt dan 2G.
Ik weet gewoon nooit wat ik van zulke dingen moet denken. Ik weet dat ikzelf snel angstig ben. Zulke filmpjes maken mij super angstig en onzeker. Ik kan dan zelf niet meer relativeren wat wel of niet waar zou kunnen zijn. Ben daarom gewoon super benieuwd naar reacties.
Hier ook getekend, zit nog wel een kinkje in de kabel voor herstelden die langdurig positief blijven testen maar ik zou 1G beter vinden dan 2G. Het excuus dat iedereen elkaar dan kan besmetten in de teststraat is geen legitiem excuus in mijn optiek. We zijn wel vindingrijker in dit land en hebben genoeg evenementbouwers met meer dan voldoende ervaring in crowd control.
Hier zeggen ze toch ook niet zeiken en aanstellen en zet gewoon die prik? Dat vind ik ook niet zo heel netjes maar als we het gaan hebben over dikke mensen dan zijn we op de teentjes getrapt omdat het ineens allemaal gevoelig ligt. Het meeste wat op de IC ligt heeft overgewicht en die zijn doorgaans niet zo zwaar geworden door het knabbelen op wortels. Ben zelf overigens het schoolvoorbeeld van strijden tegen de kilo’s maar mede door Corona zijn wel mijn ogen opengegaan en heb ik het roer omgegooid en ben 25 kilo kwijt. Het kan echt wel want waar een wil is is een weg. Ik bedoel overigens dit niet specifiek tegen jou maar het is wel opvallend dat er werkelijk niks mag worden gezegd over overgewicht maar mensen die ervoor kiezen om zich niet te laten vaccineren moeten niet zeiken en het is een keuze en dan zijn dit de consequenties. Hoe zou het worden straks als we tegen te zware mensen gaan zeggen van ja je bent echt te zwaar om nog een QR code te krijgen want je maakt zelf de keuze om zoveel te eten en dan zijn dit de consequenties. Ik denk dat het land dan te klein is en iedereen op de achterste benen.
De polarisatie is misschien nog wel het allerergste inderdaad. Ik loop er constant tegenaan en ik vind het heel pijnlijk. Dat je destijds niet bij je vader kon zijn was echt onmenselijk. Maar wat de polarisatie betreft: het is heel lastig om de kloof te overbruggen, merk ik. Ik wil zo graag bij mijn familie zijn, maar niet wanneer ze doen alsof covid niet bestaat en ze mij constant vastpakken en drie zoenen geven ondanks dat ze lopen te snotteren en met 20 man in een ruimte gaan zitten (en verwachten dat ik daar ook bij ben). Ik vind het echt een hele verdrietige situatie. Want er is heel veel liefde en tóch kan men geen rekening met elkaar houden. Zij nemen het niet serieus dat ik wel maatregelen wil naleven, ik kan het op mijn beurt niet waarderen als het de hele tijd gaat over hoe kwaadaardig (wereld)leiders zijn en hoe tof Willem Engel. Fijn dat je niet bang bent om ziek te worden, denk ik als mijn moeder weer eens haar vrijheidsspeldjes opdoet. Maar ik zit er niet op te wachten, dus blijf toch maar van me af en kom de volgende keer niet aan de deur als je zo hoest. Wat ik vooral hoop is dat er snel een goed medicijn komt, zodat we hopelijk weer terug kunnen naar de wereld vóór covid.
Jammer dat je je eigen prestaties zo bagatelliseert. Het is gewoon heel knap van je dat je 25 kg bent afgevallen. Het is niet simpelweg "waar een wil is, is een weg". Want dan zouden niet zoveel mensen problemen hebben met hun gewicht. Maar ik vertel je hier niets nieuws, toch?
Dat ze uberhaupt dit willen doen is bijzonder. Als die vaccinaties zo goed zouden werken zouden we niet zo terug bij af zijn. Allemaal voorgeschoteld dat alles weer normaal zou worden als zoveel % is gevaccineerd..nou we zien het. En toch verplichten ze je te vaccineren, want anders heb je geen leven meer.
Nou ja het werkt natuurlijk wel want er liggen veel minder mensen in de ziekenhuizen. Alleen onze zorg is zo uitgekleed en stromen zoveel mensen uit dat we niet voldoende bedden hebben. Daarnaast is de vaccinatiegraad gewoon nog te laag. Portugal heeft bijv een zeer hoge vaccinatiegraad en daar is op dit moment vrijwel niets aan de hand.. Iets doet het dus wel maar om dan maar naar 2G te gaan om het te verhogen vind ik echt bizar. Dus daar teken ik voor inderdaad.
Daar mag je gerust wat over zeggen. De overheid zou veel meer aan campagne moeten doen om een gezonde leefstijl te promoten. Op de korte termijn verlicht het echter de druk op de zorg niet. Overgewicht, roken en drinken zijn vaak complexe zaken die je niet a la minuut oplost. Je hebt mensen niet binnen 3 weken van hun overgewicht af. En ook als je nu stopt met roken dan ben je over 3 weken niet gezond. Je beschermen tegen corona dmv vaccinatie is wel binnen 3 weken gedaan.
De meest simpele verklaring is gewoon dat ze het ook niet zo goed weten. Ze hebben het met het bedenken van maatregelen niet alleen te doen met volle ziekenhuizen. Maar ook met de economische gevolgen voor het bedrijfsleven. Die zijn het na 2 jaar ook beu en zullen een blik hobbyisten hebben opengetrokken. Daarbij moet ook naar het buitenland gekeken worden. Vergelijk het met andere landen in Europa en je ziet hoe ongelooflijk terughoudend Nederland is met het invoeren en aanhouden van opgelegde maatregelen.
https://www.linkedin.com/feed/update/activity:6865543560268189696 Van iemand van astra zeneca En van Jona walk https://www.linkedin.com/feed/update/activity:6865215698499575808
In Europa hebben alleen Duitsland en Oostenrijk (deels) 2G en zijn er genoeg landen zonder coronapas of een pas die je maar amper hoeft te gebruiken itt hier, zeker met alle nieuwe plekken erbij. We waren misschien terughoudend, maar de laatste weken gaat het ineens heel snel en dat vind ik best beangstigend. Ook als je ziet dat veel mensen die normaal vinden.
Dit dus. De overheid die het ook maar uitvindt terwijl ze geconfronteerd worden met een virus dat ze niet kenden en een pandemie die ze nog nooit gehad hebben. En dan worden fouten gemaakt. En dan gewoon opnieuw proberen wat eventueel wel werkt. Want niets doen is ook geen optie. Ik zeg het de laatste tijd vaker: ik ben blij dat ik hugo de jonge niet ben. Of mark rutte. Ga er maar aan staan. Dit allemaal doen terwijl miljoenen mensen allemaal vinden dat ze het beter weten.
Qua normaal vinden, dat komt misschien ook doordat veel mensen in de zomer al in landen geweest zijn waar het moest. Dus dan is zo'n stap naar een corona pas in Nederland gevoelsmatig niet zo groot.