3 weken vakantie - Corona proof activiteiten

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by Dubbelgeluk, Dec 16, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    May 18, 2013
    13,073
    12,030
    113
    We hebben allemaal wel de ironie uitgesproken dat de kinderen niet naar school kunnen, maar we wel allemaal andere activiteiten kunnen doen.
    Wij zijn als gezin heel braaf, ondernemen weinig uitstapjes, ook al zijn we allebei gevaccineerd, maar ook hier komt de sleur er behoorlijk in.

    In de week van 3 januari zouden we naar CP gaan, maar omdat ze nu spreken over mogelijk aanvullende maatregelen en wij tot en met morgen kunnen omboeken, denk ik dat we dat maar doen (park is behoorlijk prijzig, vanwege alle faciliteiten, waar we wel gebruik van willen maken). Maar dan, 3 weken thuis… zoontje van 7 is dat goed zat. Geen kind voor een boswandeling of een strandwandeling, hij wil niets liever dan naar een subtropisch zwembad, indoor trampoline of indoor speeltuin.

    Hoe gaan jullie hiermee om? Welke keuzes maken jullie?
     
  2. Marti

    Marti Fanatiek lid

    Apr 18, 2014
    2,384
    867
    113
    Wij gaan idd ook niet naar binnen activiteiten. Vakantie zouden we ook niet doen.
    Wij gaan geocachen. Dat is leuk om buiten te doen.
    Naar een grote speeltuin een dorp verderop. Ze hebben bij ons nu een route in het bos gemaakt waarbij je een app kan gebruiken. Dan zie je via de app verschillende dieren en allerlei weetjes.
    Wij gaan nog een keer naar onze seizoen plekje op de camping kijken.

    Binnen 1000 stukjes puzzels, kerstlekkers bakien, films kijien, nu zijn ze druk met kerstkaarten maken.
     
    Vero0504 and Dubbelgeluk like this.
  3. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    Mar 26, 2011
    8,809
    1,014
    113
    Female
    Drenthe
    Hier heb je een aantal speelbossen. Vaak moet je een rondje lopen met verschillende speeltoestellen.
    Meestal haal ik dan wat broodjes oid bij de lidl en maken we gelijk een picknick van.
    Ondanks het "ik word moe van lopen" van mijn jongste lukt dat wel.
    Film digitaal huren en kijken met lekkere dingen.
     
    Dubbelgeluk likes this.
  4. luca75

    luca75 Fanatiek lid

    Aug 14, 2013
    4,864
    3,500
    113
    Ik geef je een tip. Als je zoiets wil doen dan wacht niet te lang want er wordt al gewaarschuwd voor nog strengere maatregelen.

    Het kan goed zijn dat straks alles dicht is.

    Hier ook de vakantie omgeboekt.

    Google eens op wandelingen voor kinderen. Hier in de buurt zijn er wandelingen uitgezet met opdrachten die je via je telefoon dan kunt oplossen.

    Mijn dochter van 7 zal zich de komende weken ook wat zelf moeten vermaken. Wij hebben 1 week vakantie. De andere 2 weken moeten we werken. Ik werk 3 dagen per week. Wel vanuit huis.

    Ik heb wat werkboekjes besteld zodat ze toch wat kan rekenen en wat taal kan doen.

    Verder krijgt ze voor kerst lego en playmobil.

    Ik huur geregeld een film bij pathe.

    En verder zien we wel wat de dagen ons gaan brengen.
     
    Dubbelgeluk likes this.
  5. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,183
    16,518
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Volgende week ga ik ieder geval nog even met de jongste naar de bios ( zou zomaar kunnen dat die weer dicht moeten) en ik wilde al even met mijn moeder naar de kerstshow bij Intratuin maar ik twijfel of we dat nog wel gaan doen. Zal wel weer veel wandelen worden met de hond, strand, bos en allerlei losloopgebieden. Dat beest is echt onze life saver in tijden van crisis ;)
     
    Saartje33 and Dubbelgeluk like this.
  6. Mapje

    Mapje Niet meer actief

    Ja als het kan ga ik dus wel een ochtend met ze zwemmen of vroeg naar speelparadijs of misschien iets buiten juist zoals dierentuin ofzo. Maar goed wij hebben nu Corona in huis en zitten al 2-3 weken thuis straks dus dan zijn we zo ook het meest veilig hè :roflmao: Uiteraard houden we ons dan wel aan alle geldende regels en mits het open is.

    Wil je dat allemaal niet dan heb ik nog een hele lijst met leuke buiten speeltuinen en paden (stoute schoenen/kabouter etc etc) buiten speeltuinen. Ik weet niet waar je woont maar anders kan ik wel veel delen. Ben vrij creatief geworden wat dat betreft :roflmao:

    Oh en ik heb ook vaak knutselboxen van Little Creations. Super leuk!
     
    Vero0504 and Dubbelgeluk like this.
  7. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    May 18, 2013
    13,073
    12,030
    113
    Zuid Holland, maar we hebben 3 weken de tijd, Nederland is klein, dus ik sta voor alles open. We hebben een lease auto waar we in 2 jaar tijd 15.000 km mee hebben gereden, dus kom maar op:roflmao:

    Een vriendin heeft een eigen binnenzwembad, daar hoop ik ook een keertje te kunnen zwemmen, maar daar is nu nog Corona in huis
     
    Mapje likes this.
  8. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    Mar 26, 2011
    8,809
    1,014
    113
    Female
    Drenthe
    Ik wil heel graag een hond.... Maar vind de verantwoordelijkheid ook erg pittig in mijn huidige situatie.
    Zou zo graag een hond willen.. Ben er ook opgegroeid met één en die heeft mij door veel ellende geholpen.
     
    Anouk2005 likes this.
  9. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    Mar 26, 2011
    8,809
    1,014
    113
    Female
    Drenthe
    Hier in Drenthe heb je bijvoorbeeld het boomkroonpad.
    Groot bos met gedeelte waar je tussen de toppen van de bomen kunt lopen.

    Speelbos in echten is ook leuk.

    En sabeltandtijgerspoor is ook leuk, met een app.
     
    Dubbelgeluk likes this.
  10. Sophy

    Sophy VIP lid

    Aug 28, 2011
    5,875
    2,875
    113
    Noord-Holland
    Wil hij dan niet wandelen of niet buiten zijn? Aan mij heb je niet zoveel, wij zijn altijd buiten te vinden. In het bos, in de duinen om van het hoogste duin te racen of herten te zoeken, in een speeltuin, aan het strand om over de golven te springen en schelpen te zoeken, bij kinderpaden in bossen met een klimparcours enzo. Lopen of fietsen of skeeleren of steppen. Er is zoveel leuks te beleven :)
     
    Dubbelgeluk likes this.
  11. bunchy

    bunchy VIP lid

    Aug 21, 2009
    6,673
    515
    113
    Uitstapjes in regio Utrecht meer dan welkom!

    open lucht museum in Arnhem vind ik een aanrader en is buiten!
     
  12. Athina

    Athina VIP lid

    Oct 31, 2007
    23,809
    3,339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    In dordrecht zou je misschien naar het klimbos kunnen - zeker met de huidige temperaturen is dat goed te doen.
    Ook het elfenbos is misschien wel leuk. Wel wandelen, maar wel wat te zien.

    Of geocachen? Zeker als je kinderroutes zoekt - is dat véél leuker dan 'gewoon' wandelen.

    verder vond ik hier in breda ook wel leuke tochten: https://www.welkominbreda.nl/nl/ontdekken/blog/leuke-speurtochten-in-breda
     
    Dubbelgeluk likes this.
  13. GoldenClown

    GoldenClown Niet meer actief

    Hier staan in principe 4 dingen op de planning komende 3 weken:
    1x kerstmarkt Oberhausen ik met de kinderen
    1x boodschappen doen en schoenen kopen in Kleve (man en ik met jongste kind)
    1x winteropenluchtmuseum
    1x naar de dierentuin om 6 uur s ochtends.

    Geen familie om rekening mee te houden dus we gaan wel wat leuke dingen doen.
    Verder zal oudste af en toe afspreken met vrienden, dat is heel hard nodig om niet in een isolement te raken.

    Verder vermijden we winkels sowieso in deze drukke weken en gaan we thuis heel veel leuke dingen doen.
     
    Dubbelgeluk likes this.
  14. femkes

    femkes VIP lid

    Jul 24, 2007
    9,088
    10,382
    113
    Ook al zijn ze binnen, musea zijn meestal best een optie. We zijn in de herfstvakantie naar Den Haag geweest, naar Museon, Madurodam, kinderboekenmuseum (die was wel wat drukker) en Archeon geweest. Over het algemeen heel makkelijk afstand te houden en een hele dag op pad.
    Sowieso zijn openluchtmuseum en Archeon buiten, dus al makkelijker. Vorig jaar was er bij het Loo ook een en ander buiten te doen.
    En verder voor thuis, keertje logeren bij broertje of zusje of een keer van bed wisselen. Tent bouwen in de woonkamer, thuisbioscoop houden, dat soort dingen?
     
    Mapje and Dubbelgeluk like this.
  15. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,361
    30,652
    113
    Female
    Hier wordt het vooral de playstation en switch denk ik.
    Daar maak je mijn kinderen het blijst mee.
    En voor de afwisseling af en toe een rondje park. Of een potje voetbal.
    Oudste moet nog naar school volgende week.
    Zaterdag komt mijn moeder voor verjaardag jongste. Daar gaan we ook een leuke dag van maken met taart bakken en versieren en spelletjes spelen.

    Verder blijven we zoveel mogelijk in onze gezinsbubbel (kotswoord ;):roflmao:)
     
  16. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    May 18, 2013
    13,073
    12,030
    113
    Wandelen vindt hij saai, een geo catch maakt het misschien wel leuker. klimparcoursen vindt hij geweldig, free run achtige activiteiten is waar hij echt blij van wordt.
     
  17. vrouwvan

    vrouwvan Fanatiek lid

    Dec 26, 2015
    2,195
    1,242
    113
    Goeie..ik heb er nauwelijks over nagedacht maar elke dag naar buiten gaat hem voor mij niet worden. Ik denk dat ik hem af en toe mee neem naar het winkelcentrum, indoorplekken is hij niet welkom omdat ik nog niet gevaccineerd ben. Vooral veel thuisactiviteiten hier denk ik, en bij neefjes en nichtjes op bezoek. 3 weken lang in een thuisbubbel blijven als enig kind zie ik niet zitten voor kindje van net 4. Hij heeft gewoon de sociale contactmomentjes nodig met andere kindjes voor zijn ontwikkeling.
     
  18. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    May 18, 2013
    13,073
    12,030
    113
    Welke dierentuin gaat om 6 uur open? Zou je dat willen delen?
     
  19. Cin85

    Cin85 VIP lid

    Jan 12, 2010
    12,491
    13,945
    113
    Female
    Dit weekend gaan de kinderen naar de bioscoop en voor volgende week hebben we een midweek center parcs geboekt. :D
    Zelf zal ik daar het zwembad niet in mogen omdat ik niet gevaccineerd ben, maar de kinderen kunnen wel genieten. Daarnaast gaan we op vakantie ook dagelijks wandelen in het bos.
    Maar nu heb ik de mazzel dat ik op 1 online vergadering na, volgende week vrij ben, anders had dit nooit gekund.
     
    Nikki23 and Mapje like this.
  20. autumn86

    autumn86 Bekend lid

    Sep 3, 2014
    790
    532
    93
    - speelbos en op het strandje spelen, probeer de kinderen enigsinds droog thuis te krijgen.
    - spelen op her schoolplein, plassen stampen op het zandpad
    - Sabeltandroute en daarna door Gieten rijden om de versierde straten te zien.
    - door het dorp versierde huizen bekijken
    - China lights in oude dierentuin Emmen
    - Elke dag minimaal de tuin in, helpen hout opstapelen, kippen voeren
    - voor spelen met buurkinderen

    Volgende week, kerstkaarten maken voor de buren en zelf op de bus doen.

    Cakejes, koekjes bakken
    Film kijken met zelfgemaakte popcorn
    Hindernisbaan maken in huis
    Helpen met koken
    Samen boekjes lezen, broertjes voorlezen.

    Kinderen verleiden om mee te wandelen met de hond, verleiden met warme chocolademelk met slagroom zodra we terug zijn

    Bij elkaar logeren
     
    Liva likes this.

Share This Page