Pijn oud litteken keizersnede

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Marielle1993, 24 dec 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Marielle1993

    Marielle1993 Bekend lid

    7 sep 2014
    681
    95
    28
    Vrouw
    Hoi Dames,

    Heeft iemand pijn ervaren aan het oude litteken van voorgaande keizersnedes?

    Ik heb hier al 3 weekjes last van, maar meer zeurend (trekkerig gevoel, spierpijn gevoel).
    De verloskundige gaf dan ook aan dat het geen kwaad kon en ik waarschijnlijk in een groeispurt zat (toen was ik 24 weken).

    Inmiddels heb ik er nu met 27 weken zo'n last van dat ik inspanning slecht kan verdragen. Vanmorgen ben ik op pad geweest voor de kerst boodschappen, in de winkel begint de pijn dan al en loop ik er doorheen. Uiteindelijk terug naar de auto prikt en brand het litteken zo erg dat ik haast geen stap recht kan zetten, gecombineerd met de spierpijn achter het litteken.

    In rust zakt het gelijk weg, wanneer ik weer even wat wil gaan doen komt het gelijk weer terug. Niet echt mobiel ben ik zo rond de kerstdagen..

    Is deze pijn echt wel normaal voor rond de 27 weken? Ik heb 2 voorgaande keizersnedes gehad (6 jaar en 4 jaar geleden). Nu ben ik zwanger van de 3e. Met 30 weken hoop ik naar de gynaecoloog te gaan. a.s. maandag heb ik gelukkig weer een afspraak bij de verloskundige :)

    Fijne kerstdagen allemaal! Mocht iemand tips hebben/ervaring willen delen. Heel graag!

    Groetjes Mariëlle
     
  2. Daantje3

    Daantje3 Fanatiek lid

    28 okt 2011
    1.644
    867
    113
    Vrouw
    Geen echte tips, maar ik zou zeggen dat pijn niet normaal is. Ik heb bij de tweede zwangerschap het litteken van de ks echt wel gevoeld, heel veel jeuk en een trekkend gevoel, maar pijn zeker niet.

    Ik heb wel de ervaring dat magnesium heel goed werkt bij pijn rondom mijn litteken, slikte dat tijdens de zwangerschap extra, en nu eigenlijk nog steeds. Als ik dat niet doe, doet die hele regio(nu na 2e ks) veel meer pijn.

    Toch maar even naar laten kijken! Fijne kerst:)
     
    Marielle1993 vindt dit leuk.
  3. Emmelie23

    Emmelie23 Lid

    15 jun 2013
    98
    2
    8
    Hoi,

    Ik heb hier wel wat ervaring mee helaas. In mijn geval was het pijn die plotseling kwam opzetten. Vanwege een eerdere keizersnede had ik nooit weeen gehad en dacht ik dus dat ik ze nu wel had. We mochten naar het ziekenhuis. De verpleegster dacht echt dat ik me aanstelde omdat ik minimale ontsluiting had, achteraf bleek mijn pijn wel terecht. Ik kreeg weer een keizersnede en het heeft de artsen heel wat moeite gekost om de boel weer te kunnen hechten. Dit bleek achteraf niet ongevaarlijk te zijn geweest.
    Ik mag bij een eventuele nieuwe zwangerschap echt nooit weeen krijgen want dat kan funest zijn voor de baarmoederwand.

    Ik denk niet het verhaal wat je wil horen maar wel iets wat je verloskundige serieus moet nemen!
     
    Marielle1993 vindt dit leuk.
  4. Marielle1993

    Marielle1993 Bekend lid

    7 sep 2014
    681
    95
    28
    Vrouw
    Hoi,

    Bedankt voor je reactie.
    Heftig dan zeg, het blijft dan wel eng.
    Hier zijn het gelukkig echt geen weeën maar blijft het komen na inspanning. Ben vooral benieuwd of ze me hiermee tot het eind laten lopen ja of nee (omdat er steeds meer rek op de baarmoeder komt). Of het moet minder worden.. Misschien zijn het verklevingen die nu loskomen/uitrekken, dat schijnt ook knap zeer te kunnen doen.

    Ben benieuwd wat de verloskundige maandag zegt.
     
  5. Marielle1993

    Marielle1993 Bekend lid

    7 sep 2014
    681
    95
    28
    Vrouw
    Goede tip de magnesium en bedankt voor je reactie! Ik ga het in de gaten houden. Hele fijne dagen toegewenst!
     
    Daantje3 vindt dit leuk.
  6. Maan93

    Maan93 Niet meer actief

    Voor mij is het herkenbaar. Ze gaven hier aan dat dit vaker voorkomt.
     
    Marielle1993 vindt dit leuk.
  7. Lucy85

    Lucy85 Lid

    22 jan 2021
    56
    50
    18
    Bij de oudste heb ik een keizersnede gehad. Bij de tweede zwangerschap had ik af en toe dat het litteken wat zeurde of een klein steekje voelde. Vooral aan het einde van het litteken.

    Nu bij de derde heb ik het wel vergelijkbaar. Af en toe dat ik het even voel. Maar ik ben nog niet zo ver nu. Nog maar 16+3 dus zal het nog wel vaker gaan voelen.

    Weet nog wel dat toen de tweede geboren werd via de normale manier ik wel pijn ervaarde aan mijn litteken. Of misschien dat het achteraf gewoon de weeën waren. Vond het met persen wel wat een enge gedachte. Maar ik ben soms ook wel een stresskip.
     

Deel Deze Pagina