Wat aanbieden na noppen puzzel?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door teenslipper, 5 jan 2022.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. teenslipper

    teenslipper Bekend lid

    3 apr 2020
    824
    1.122
    93
    Vrouw
    Beste mama's,
    Mijn zoontje is 20maanden en kan heel goed zelfstandig spelen. Hij is dol op noppen puzzels en vormenstoofachtige puzzels. Nu zijn deze spellen inmiddels een eitje voor hem. Om de zoveel dagen verstop ik er een paar en zo wissel ik ze af. Ter illustratie, een noppen puzzel van 30+ stukjes legt hij in no-time correct neer. Ik zou hem graag wat nieuws aanbieden want ik zie een houdbaarheidsdatum aankomen. Dus, wat zou leuk zijn om hem hierna aan te bieden? Echte puzzels snapt hij nog niet. Ik heb zo'n schuim vloerpuzzel en hij begint net te snappen hoe die in elkaar past maar nog niet dat het plaatje klopt.
     
  2. artie

    artie Fanatiek lid

    27 sep 2021
    3.561
    3.892
    113
    Vrouw
    Blokken om zelf mee te bouwen was hier op die leeftijd een grote hit bij mijn metekindje die ook graag puzzelt. Gewoon zo een ton met houten blokken
     
  3. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    Onze zoon is fan van abrick, om mee te bouwen en om te gooien. En ik heb net magneetvormen besteld van magformers, kijken of dat wat is :)
     
  4. sabagirl

    sabagirl Fanatiek lid

    15 okt 2015
    3.445
    1.129
    113
    Hier gingen we toen over op legpuzzels, even voordoen en ze snapte het snel.
     
    teenslipper vindt dit leuk.
  5. Annefien

    Annefien Bekend lid

    4 jan 2021
    596
    359
    63
    Vrouw
    Je hebt ook van die houten puzzels waarbij de stukjes samen een figuur vormen. Dus een koe waarbij je een romp hebt, de poten, het hoofd, de neus etc. Wij hebben die destijds bij kruidvat vandaan gehaald.
    En daarna gewoon samen gaan oefenen met puzzels van 4 stukjes.

    Verder misschien van die smartmax dieren.
    Megablocks zijn ook leuk als voorloper op duplo.
    En over een paar maandjes misschien fantacolor junior
     
  6. Zoranya

    Zoranya Bekend lid

    31 jan 2017
    783
    488
    63
    Ons meisje is precies hetzelfde. Legt ook met gemak noppenpuzzels van 30+ Stukjes. Na een paar keer proberen samen lukken nu ook de legpuzzels van 4 stukjes waarbij de puzzel op het plaatje gelegd moet worden.
     
  7. teenslipper

    teenslipper Bekend lid

    3 apr 2020
    824
    1.122
    93
    Vrouw
    Oh ja die puzzels heeft hij ook een boel en gaan ook makkelijk.

    Duplo heeft hij ook en speelt hij ook veel mee. Gewone blokken ook trouwens. Probeer het een beetje af te wisselen. Treinbaan is ook een dikke hit. Maar dus een week of 2 blokken, dan treinbaan, dan duplo. En de puzzels liggen er altijd maar dus ook wisselend welke.
     
  8. teenslipper

    teenslipper Bekend lid

    3 apr 2020
    824
    1.122
    93
    Vrouw
    Hmmm... kan het even niet voorhalen wat je bedoelt. Heb je toevallig een linkje?
     
  9. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.228
    28.201
    113
    Gewone puzzeltjes van 4 / 6 / 8 stukjes?
     
  10. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.605
    8.357
    113
    Vrouw
    #10 Zonnestralen, 6 jan 2022
    Laatst bewerkt: 6 jan 2022
    Gewone puzzels sneuvelde toen nog snel. De oplossing had ik niet. Maar het leggen van dublo rails en het bouwen met blokken heeft wel geholpen om wat tijd te overbruggen. Daarna was het vooral belangrijk dat de puzzels toch redelijk stevig waren. Te dunne puzzels konden bijna gelijk in de prullenbak. Maar zodra het kwartje viel werden de puzzels zo groot als de aandachtsboog aan kon. Mijn dochter en zoon waren even vlot met het doorhebben. Maar mijn zoon schoot door doordat hij het van zichzelf af moest krijgen. Terwijl mijn dochter haar interesse verliest voordat ze klaar is met een grote puzzel. Wat werkt als vervolg is erg persoonlijk. Dus ik zou vooral aanraden om dingen aan te schaffen in het moment.

    ps wat ook leuk is is plaatjes namaken met blokken/houten figuren. Dat kan van heel makkelijk tot complex. Als je daarin iets mist dan kan je zelf ook een ontwerp op maat maken. Dit vergt natuurlijk veel opletten. Naamloos.png
    Bij het spel Knappe koppen heb je ook veel kaarten om bouwwerken na te maken. Dat viel hier ook in de smaak bij mijn puzzelaars.
     
  11. Zoranya

    Zoranya Bekend lid

    31 jan 2017
    783
    488
    63
    kan niet zo snel een voorbeeld vinden, maar komt erop neer dat het plaatje op de puzzel ook op de bladzijde van het boek staat waar je de puzzel oplegt.
     
    teenslipper vindt dit leuk.
  12. teenslipper

    teenslipper Bekend lid

    3 apr 2020
    824
    1.122
    93
    Vrouw
    Helder!
     
  13. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.292
    10.263
    113
    Puzzels van 5/6 en hoger haalde we bij de kruidvat.

    Als de winkels weer open gaan zou ik kijken bij de kringloop.

    De bieb heeft ook puzzels. Bij ons hadden ze ook een puzzel met magneten. Een houten onderkant met plastic bovenkant en kon he met een pennetje dingen verplaatsen. Ook hadden ze houten puzzels.
     

Deel Deze Pagina