Heel blij dat de basis- en middelbare scholen open gaan. Maar voor de rest zitten we nog in een lockdown. Hugo de Jonge tempert de verwachtingen op eventuele versoepelingen al. We moeten behoedzaam zijn https://www.ad.nl/politiek/de-jonge-tempert-verwachtingen-over-grote-versoepelingen-we-moeten-behoedzaam-blijven~ad8a51a2/ Maar mijn gevoel zegt: omicron is toch niet tegen te houden. De afgelopen weken heeft het de golf wel gedempt en wellicht opnames voorkomen. Maar eenmaal in de curve zal het geen houden meer zijn. Daarom dus deze stelling: het valt niet te rechtvaardigen en vol te houden.
maar je bereikt er helemaal niets mee. Ik word zo moe van dat eeuwige gediscussieer over dit onderwerp. Je kunt wel tot de conclusie komen dat er geen rechtvaardigingsgrond is, maar dan? Situatie blijft gelijk. Dus in mijn ogen heeft dit geen enkele toegevoegde waarde en zet alleen maar weer de voorstanders tegenover de tegenstanders en creëert nog meer tweedeling in onze toch al gefragmenteerde maatschappij.
‘De afgelopen weken heeft het de golf wel gedempt en wellicht opnames voorkomen. Maar eenmaal in de curve zal het geen houden meer zijn.‘ Deze redenering kan ik echt niet volgen. Meer contacten = meer besmettingen. Hoe bedoel je ‘eenmaal in de curve’?
De lockdown heeft tijd gegeven om meer mensen van een booster te voorzien waardoor het geheel vlakker verloopt.
Ik denk dat alles helemaal loslaten niet helemaal het antwoord is. Dat zie je in Engeland dat de zorg nu op sommige plaatsen kwalitatief wel heel laag is. Ik vind het juist belangrijke dat ook mensen die geen covid hebben nog (goede) zorg kunnen krijgen. Maar het is iets wat mogelijk niet weg gaat en het wordt ook te schrijnend op de andere plaatsen (ondernemers, mentale gezondheid) Ik weet het antwoord ook niet want het is een vervelende balans. Alles open en meer druk op zorg en dus minder plek voor zorg voor mensen die het nodig hebben/ meer mensen die ziek zijn en in quarantaine zitten waardoor er op allerlei plaatsen personeelsproblemen ontstaan. Of alles in lockdown maar al die mensen die daar aan onder door gaan (mentaal of financieel) Ik vind beide dus helemaal niets. Dus ik denk dat ik dan vind dat wel veel weer open mag en moet maar met mondkapjes en afstand enzo en grote evenementen dan niet of met afstand minder bezetting en dat soort dingen. Het is lastig.
Nu iedereen de kans heeft gehad om zich te laten boosteren, vind ik de lockdown niet meer te rechtvaardigen.
Eerst was het 'wanneer men zich laat vaccineren, kunnen we weer meer'. Nu is het 'wanneer men zich laat boosteren, kunnen we weer meer'. Dat met een vaccinatiegraad van bijna 90%, volledige lockdown en meer besmettingen dan ooit. Nee, lockdown is niet meer te rechtvaardigen.
Je hoeft geen topics te lezen die over corona gaan. Ik lees graag de onderwerpen over corona (word er soms wel iets te emotioneel/boos over) maar ik vind het juist interessant om alle verschillende invalshoeken te lezen. Ik denk ook dat sommige bijdrages je echt aan het denken kunnen zetten.
Inderdaad, dat is ook mijn insteek. Politiek en beleidsmatig kan ik niets veranderen. Maar ik kan wel andere meningen lezen en leren kennen
Gezien hoe hard het aantal besmettingen oploopt, lijkt het me niet verstandig alles weer open te gooien. Eerst maar eens 2 weken kijken wat er gebeurd met aantal besmettingen en wat dat gaat doen in de ziekenhuizen. Het gaat nu de goede kant op. Zou zonde zijn als covidafdelingen weer volstromen.
Ikzelf vind deze lockdown niet meer te rechtvaardigen. Er is uit voorzorg gekozen voor een hele strenge lockdown op basis van modellen waarvan onduidelijk is hoe die zijn opgesteld. Rivm geeft nu zelf aan dat het rampscenario is afgewend. Maar is het überhaupt een reëel scenario geweest? Je kunt in deze situatie niet kiezen voor 'beter safe than sorry' omdat een lockdown als deze ook hele negatieve gevolgen heeft. Er is geen 'safe' en er is altijd een 'sorry'. Moet dan alles maar open? Nee, dat denk ik ook niet. Maar er zijn nog veel meer opties die voor veel mensen beter vol te houden zijn.
Ik vind deze lockdown op dit moment totale onzin. Maar het is zo makkelijk om alles dicht te houden, want stel je voor dat er straks 50.000 mensen per dag verkouden worden.. Van mij mag op dit moment alles weer open zoals het hiervoor was.
Ik zeg wel flink versoepelen maar niet volledig los. Winkels etc weer open. En vooral alles voor onderwijs. Grote evenementen etc niet. Zo'n dartwedstrijd met veel publiek zoals in Engeland vind ik echt nog een stap te ver. Gezien de cijfers heeft de lockdown weinig nut gehad en vooral een hele grote negatieve uitwerking op psychische en economische gezondheid.
Ik zou eerst de topics van november teruglezen, met kritiek aan alle kanten dat het onbegrijpelijk was dat alles open was met zoveel besmettingen. De enige echte conclusie is dat men altijd zal klagen, wat ook waarover wordt besloten.
Mja maar je hebt ook tijd nodig dat die booster gaat werken anders heb je weer de "dansen met jansen" tragedie. Als je t "netjes" zou willen, dan kom je pas eind januari half februari in de heropening. Geloof niet dat alle bedrijven dat gaan trekken (en de kapsels).