Ik heb dag met Long-Covid, de mensen waarvan ik het weet hadden al een abbo op de ziektewet en zijn met ieder zuchtje wind langdurig thuis. Nu las ik laatst dat de long-Covid poli van het UMC Amsterdam het ook omstreden vind of het nu écht bestaat. Meer aannemelijk dat mensen last hebben van psychosomatische klachten omdat er van het virus echt geen spoor meer te vinden is.[/QUOTE] Ik snap wat je bedoeld, een kennis van mij heeft al jaren de ene naar de andere burnout. Wat natuurlijk erg vervelend is. Nu heeft hij vorig jaar corona gekregen, en ik dacht meteen al.. nou ik ben benieuwd. En idd.. sinds vorig jaar februari niet meer aan het werk. Moe, niet tegen geluiden kunnen, niet kunnen focussen. Alleen maar lamlendig op de bank liggen. Niets willen, niets proberen, niets kunnen. Als ik vraag welke behandeling krijg je dan, ja eh niets.. niets aan te doen. Ik vraag me dan oprecht af, is dit écht long covid, of heb je wéér een terugval. Als jij 10 jaar lang al om de anderhalf jaar lang op en af een burnout hebt, dan is er volgens mij iets heel anders aan de hand..
Nou dat idd Natuurlijk zijn er mensen die misbruik maken. Of mensen die zich elke maandag na een feestje ziekmelding. Maar zolang je niet in een ander z'n schoenen loopt weet je niets zeker.
Juist! Ik heb een heftige burnout gehad. Ik wist echt niet hoelang dit zou duren vantevoren. Was het maar waar, dan had ik toch enigszins houvast gehad. Nu wist ik totaal niet waar het schip ging stranden. Ook al deed ik zo hard mijn best om snel uit het diepe dal te kruipen, het werkte alleen maar averechts bij mij. Ieder persoon zit anders in elkaar, staat sterker of juist minder sterk in zijn schoenen. Je kan gewoon niet voor een andere invullen hoe lang de burnout gaat duren.
Hangt er ook vanaf wat er in je omgeving gebeurt. Als je al veel zorgen hebt en veel stress door bijvoorbeeld een zieke partner en je kan alles niet meer verwerken, dan kan ook de spanning op het werk de laatste druppel zijn. Denk dat bij long Covid19 ook het mentale naast het fysieke speelt. Vooral bij jongere mensen die nog steeds revalideren naar hun oude conditie. Sommige mensen raken ook snel in depressie door lichamelijke klachten en langzaam herstel, dit speelt ook een rol.
Ik ben zeer sceptisch zoals vaker te lezen maar de 3 mensen die ik ken met long covid zijn juist geen aanstellers. Het waren juist vrouwen die hard werkten, veel aan konden en die nu nog steeds niet volledig kunnen functioneren. Mijn zus is er 1 van. Afgelopen juli besmet geraakt en ze kan nog steeds niet meer dan 4 uur per dag werken. Haar hoofd en concentratie functioneren gewoon niet goed. Zij is juist het type van niet zeuren en doorgaan. Ze heeft erover gesproken met haar arbo arts en hij herkent het mentale stukje bij veel vrouwen met long covid. Eigenlijk ervoor teveel hooi op de vork. Maar dat betekent niet dat de klachten niet bestaan. Het is naar mijn mening een wake up call om het leven anders in te richten. Mentale stukken aanpakken, met jezelf aan de slag gaan. Dat zie je vaker met ziekte. Je lijf gooit er op een gegeven moment een rem op zodat je verplicht rust moet nemen. Het biedt een kans om jarenlange patronen te doorbreken denk ik. Maar het lichamelijke stukje zie ik wel echt. Ze denken langzaam, praten slomer, zijn snel overprikkeld. Echt een wereld van verschil met wie ze ervoor waren. En dat herstel duurt lang.
Zeker waar. Heb je gelijk in. Maar daarom iedere casus is anders. Het herstel bij ieder persoon is anders.
Ik heb dit precies zo gehad met griep. Daarvoor extreem veel gaan sporten en toen na de griep wel 3 maanden last gehad van vreselijke vermoeidheid. De griep toen ook heftiger gehad omdat mijn lijf eigenlijk al veel te moe was.
NOS liveblog Jongeren mogen weer buiten sporten tot 20.00 uur Jongeren tot en met 17 jaar mogen vanaf vandaag weer langer buiten sporten bij een vereniging. Eerst mochten zij buiten trainen tot 17.00 uur en dat is nu weer tot 20.00 uur. De coronamaatregelen voor volwassenen blijven op dit punt onveranderd. Wedstrijden blijven voorlopig nog verboden, ook voor de leeftijdsgroep tot en met 17 jaar oud. Er wordt binnenkort een nieuwe coronapersconferentie verwacht, de eerste van het nieuwe kabinet, maar een precieze datum is nog niet genoemd. --- Waarom denkt iedereen dan dat er vrijdag een nieuwe persconferentie komt?
Ik heb gisteren het voorstellen van het nieuwe kabinet gekeken op de Nos en daar werd ook gezegd dat we Kuipers as vrijdag voor het eerst " in actie" zouden zien. Ik weet niet of het een officiële persco wordt mast er komt wel een update.
Ik zou vrijdag raar vinden.. dan hebben ze nog 1 avond om evt veranderingen rond te krijgen. Tenzij er geen veranderingen zijn natuurlijk... maar anders zal je toch bv mensen in je winkel moeten regelen als die weer open mogen.
Ik vind het ook vrij laat. Maar àls ze al versoepeling aankondigen zal dat dan toch wss pas vanaf de 17e zijn vermoed ik.
En dan is een winkel relatief eenvoudig, ik vond dit filmpje wel treffend: https://www.instagram.com/richard_groenendijk/tv/CYhm3mmJr6l/?utm_medium=copy_link De cultuursector, die het al enorm zwaar heeft. Vrijdag nog niet weten of je zaterdag mag optreden…
Het stond al een tijdje online dat de volgende persconferentie op 14 januari zou zijn. En lees net dit.
WHO-baas: in dit tempo krijgt ruim helft van alle Europeanen omikron Recent verzamelde data bevestigen dat de omikronvariant fors besmettelijker is dan voorgaande varianten van covid-19, zegt WHO-chef van Europa Hans Kluge. Volgens hem zal in het huidige tempo de komende zes tot acht weken zeker 50 procent van de Europese populatie besmet raken met de nieuwe variant. Hij baseert zich op een voorspelling van het Institute for Health Metris and Evaluation (IHME).