Corona op de scholen

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Pleak, 13 jan 2022.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.814
    113
    Hier gaat het op de middelbare school lekker rond. Kinderen waren gisteren naar school en vertelden dat nog niet eens de helft van het aantal leerlingen op school was. Veel klassen in quarantaine (bij hun 2 per klas, dus zij hoeven nog niet).
     
  2. TotalBella

    TotalBella Niet meer actief

    Het was al erg rustig op school van de oudste, maar nu is haar klas ook naar huis gestuurd.
     
  3. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.003
    14.667
    113
    Vrouw
    Eigenlijk bizar hoe goed het hier nog gaat. Maandag kreeg ik de melding dat 1 kind bij jongste zoon in de klas (groep 3) corona heeft. En tot nog toe lijkt het daarbij te blijven.
    Maar ik weet ook dat een deel van de kinderen er klachtenvrij of met nauwelijks klachten erdoorheen gaat. Dus wie weet zijn er onopgemerkt toch al meer kinderen in de klas besmet. We merken het vanzelf...

    In onze gemeente ligt het aantal besmettingen echt heel hoog: gisteren zo'n 380 op de 100.000:eek:
    Blijkbaar vooralsnog meer in de andere dorpen dan bij ons in het dorp. Maar het kan morgen al anders zijn.
    Vandaag zijn ze in ieder geval gewoon naar school.:thumup:
     
  4. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.146
    23.230
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Net bericht van school dat er nu 2 leerlingen zijn die met zelftest positief getest hebben. Ben benieuwd!
     
  5. Wenda

    Wenda Fanatiek lid

    12 dec 2013
    2.431
    1.398
    113
    Gelderland
    Hier zit alleen groep 5 thuis.
    Verder wat losse kinderen, dus valt nog mee.

    Ik heb mijn kinderen nu uit voorzorg thuis gehouden omdat een collega van mijn man positief getest heeft.
     
  6. Linda86

    Linda86 VIP lid

    Gisterenavond bericht van de school van de oudste dat er inmiddels 3 besmettingen in zijn klas zijn. Vandaag en morgen hebben ze online les en maandag mogen ze, mits ze een negatieve thuistest hebben, weer naar school.

    En net op groepsapp van de jongste ook een berichtje van een besmetting en er zat er al 1 thuis die besmet is (maar die zou morgen weer naar school mogen), dus even afwachten hoe dat verder gaat.

    Mijn nichtje (zelfde school als dochter) zit thuis omdat haar leraar positief getest is en er geen vervanger meer geregeld kon worden. Er zijn bij ons op school inmiddels weer een aantal leraren aan het werk die (soms al jaren) met pensioen zijn. En een aantal parttime leraren die meer zijn gaan werken nu, maar alsnog is het niet genoeg om de tekorten op te lossen :(
     
  7. cw26

    cw26 Fanatiek lid

    6 mrt 2015
    1.080
    308
    83

    Hier dus op terug komend na een verhitte discussie...
    Moeder blijft erbij dat haar kind gewoon naar zwemles gaat vanmiddag.
    Het is volgens haar een advies wat de ggd geeft en dus niet bindend....
    Ze heeft hem getest en is negatief.
    Heb haar duidelijk gezegd dat een kind 2 dgn voor positieve test besmettelijk kan zijn. Dus nu ook al....
    Ik twijfel heel erg of wij dus vanmiddag heen gaan, ik neig naar niet, maar vind het bizar dat mijn kind thuis blijft omdat zij de regels niet naleven....
     
  8. Merlino

    Merlino Fanatiek lid

    21 sep 2021
    2.285
    3.965
    113
    Vrouw
    Heel vervelend. Maar eerlijk: ik denk dat je kindje hoe dan ook wel in aanraking komt met mensen die zich niet aan de regels houden of mensen/kinderen die onbewust al besmet zijn. Ik zou doen wat goed voelt, maar begrijp je gevoel.
     
  9. Biebsje

    Biebsje Actief lid

    27 aug 2015
    252
    86
    28
    Bij ons mogen ze alleen met een negatieve PCR weer naar school..
     
  10. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.003
    14.667
    113
    Vrouw
    Hmm, lastig zulke dingen. Hij hoort wel thuis te blijven. Ik zou zelf wel naar zwemles gaan met mijn kind, maar deze keer dan niet samen rijden. Dus met eigen vervoer naar het zwembad. Ik denk dat het in het zwembad zelf wel mee zal vallen met al dat chloor..
     
    cw26 en Willemijntje19 vinden dit leuk.
  11. cw26

    cw26 Fanatiek lid

    6 mrt 2015
    1.080
    308
    83
    Ja ik rij zo wie zo zelf.. maar dat omkleden en zo is ook altijd zo krap.....
    Misschien dit keer maar op de gang gewoon onesie aan...

    En ik weet je houdt het niet tegen. Maar doordat ik een auto immuun ziekte hebben probeer ik echt de risico's zo klein mogelijk te houden


    QUOTE="Zxcvb, post: 24037730, member: 116356"]Hmm, lastig zulke dingen. Hij hoort wel thuis te blijven. Ik zou zelf wel naar zwemles gaan met mijn kind, maar deze keer dan niet samen rijden. Dus met eigen vervoer naar het zwembad. Ik denk dat het in het zwembad zelf wel mee zal vallen met al dat chloor..[/QUOTE]
     
    Zxcvb en Willemijntje19 vinden dit leuk.
  12. Willemijntje19

    Willemijntje19 Fanatiek lid

    26 apr 2016
    2.394
    1.205
    113
    Vrouw
    Zo zou ik het ook doen. Het samen rijden maar even skippen.

    Mijn man zei altijd tegen mij, je probeert zo hard om Corona buiten de deur te houden, dat je een soort tunnelvisie krijgt. ik dacht ook door bepaalde speelafspraken te beperken of te annuleren ik het onder controle kon houden, maar aan de andere kant lopen er in de klas vast ook asymptomatische kindjes rond die het wel degelijk bij zich dragen. Of heeft er een ander kindje op de zwemles onverhoopt Corona zonder dat vader of moeder dat weet. Maar ik herken enorm jouw gedachtegang hoor! Ik denk alleen dat we zo ver zijn met zijn allen dat het niet meer te voorkomen is. Het enige waar je invloed hebt is je eigen kind en de zwemlessen zijn natuurlijk belangrijk. Doe wat goed voelt.
     
    Zxcvb en cw26 vinden dit leuk.
  13. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.146
    23.230
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Zo zou ik er ook in staan.
     
    Zxcvb en cw26 vinden dit leuk.
  14. Roosje24

    Roosje24 Fanatiek lid

    21 jan 2012
    4.149
    154
    63
    Hier op school zijn 4 groepen thuis
    1 psz groep dicht en 8 besmette leerkachten . Dus ben benieuwd hoe het gaat verlopen
     
  15. Leolove

    Leolove Fanatiek lid

    16 apr 2016
    4.143
    1.682
    113
    Het was heel rustig op school. Bij dochter de juf en nu ook 1leerling positief. Maar er waren maar 17 van de 28 kinderen in de klas vanmorgen, dus ik verwacht eind van de dag besmetting 3 en morgen thuis
     
  16. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.457
    8.609
    113
    Vrouw
    Zijn dat niet het aantal besmettingen? Hier en omstreken is het allemaal rond de 2200 op de 100.000 namelijk.
     
  17. Willemijntje19

    Willemijntje19 Fanatiek lid

    26 apr 2016
    2.394
    1.205
    113
    Vrouw
    [/QUOTE]

    Zo hebben wij dat ook eens gedaan, gewoon zwemkleding thuis aan, lekker makkelijk jogging pak oid erover, laarzen aan en gewoon ergens op een rustige plek omkleden. En als we toch in de (te drukke kleedruimte) zaten dan deed ik mijn ffp2 mondkap op Ipv een gewone. Geen idee of dat ook daadwerkelijk meer veiligheid biedt, maar het gaf mij wel een veiliger gevoel. Ik sta/stond er erg spannend in. vanwege angststoornis.

    Ahh ja ik snap het dat als je een auto immuun ziekte hebt, je er niet op zit wachten om ziek te worden. Vervelend hoor! Succes, hopelijk verloopt het goed.
     
  18. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.073
    12.030
    113
  19. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.003
    14.667
    113
    Vrouw
    Nou dan weet ik niet waar jij woont, maar dat lijkt me stug.:eek:
    Als ik bij bijv Amsterdam kijk waren daar rond de 3000 positief gisteren, maar het 7 daags gemiddelde per 100.000 is 362.
     
  20. Lola1982

    Lola1982 VIP lid

    16 jul 2007
    18.000
    1.841
    113
    Ik woon niet in NL maar hier ook enorm veel besmettingen op school. Mijn oudste heeft al 2 weken online les. Wij zitten nu 10 dagen in quarantaine omdat mijn middelste ook Corona had. Maar daarvoor waren er maar de helft in de klassen van mijn jongste 2. Je zag et ook echt op de weg. Hier zijn alle scholen gecentreerd in 1 gebied met enorme drukte als gevolg maar de week voor onze quarantaine konden wij gewoon terug rijden ipv er een uur over doen waren wij nu vanaf het moment van afleveren in 10 minuten terug (je kan hier niet fietsen en lopen is ook geen optie dus iedereen gaat met de auto)
     

Deel Deze Pagina