Echt, door berichten van mensen dat kinderen toch in quarantaine moeten, raak ik zo in de war. En zeker als ze met linkjes komen. Het is toch heel duidelijk sinds deze week qua regelgeving en anders doe je de check. Goed, je gevoel kan anders zijn, heb ik ook met bepaalde dingen maar nu nog zeggen dat kinderen toch in Q moeten…
Ja, vind ik ook wel jammer. Vooral omdat het overal al vrij kort na de persconferentie stond. Maar dan moet je wel goed lezen en niet per ongeluk onder het verkeerde kopje kijken en dus de verkeerde linkjes delen. Of zelf gaan bedenken dat het met besmette huisgenoten weer anders is, terwijl dat helemaal nergens staat. Maar misschien komt dat door een soort wishfull thinking ofzo. Dat iemand datgene leest hoe hij/zij het graag zou hebben.
GGD geeft aan dat wanneer een kind geen klachten heeft naar school mag. Bij wel klachten en met negatieve (zelf)test mogen ze gewoon gaan.
Bij ons momenteel dus niet, GGD heeft aangegeven dat de leerlingen thuis moeten blijven bij klachten omdat er al heel veel besmettingen zijn in de klas.
Bij veel besmettingen in een klas kan de GGD besluiten hele klas naar huis te sturen .staat hij ons ook in de brief vanuit school ( bijde scholen)
Ah op die manier. Ik ben nu minder gestresst over die snotneus omdat dat nu betekent: de snotneus blijft eventueel thuis. Ipv alle 9 weer thuis, alle afspraken afzeggen. Tieners niet naar school/bijbaantje whatever. Die snotneus heeft daardoor een veel minder grote impact op de rest van het gezin.
Voor een groot deel van de gezinnen betekent het nu alleen nog quarantaine als je zelf besmet bent. De rest van het gezin kan gewoon zijn ding doen, maar wel met verstand natuurlijk. Bezoekje aan oma (tenzij noodzakelijke mantelzorg) etc zou ik even overslaan
Ja je houd het ook echt niet meer tegen nu. Hier ook zoveel besmettingen om ons heen. Ik denk nu vooral, laat de kinderen lekker hun leven leiden. Mijn zoontje zat deze week met 10 andere kindjes in de klas, de rest allemaal positief thuis. Wij hebben boven een doos met spelletjes staan, voor als we weer in quarantaine moeten. Het is nu geen kwestie meer van of, maar wanneer.
Lezen is sowieso een vak op zich En eerlijk? Ik vind het zelf ook soms lastig hoor. Wat ik wel heb gemerkt is dat heel veel mensen tegenwoordig lezen wat ze uitkomt Ook met het plaatsen van linkjes. En die check wordt daarna ook niet meer gedaan want het staat er toch? Ik klink zuur hè nu, maar ik word er zo moe van.
Ja. En of kindjes nu wel of niet in quarantaine gaan met een positieve test maakt volgens mij ook geen bal meer uit. Die cyclus blijft voorlopig toch doorgaan. We zijn zo langzamerhand wel op een punt aangekomen dat we moeten stoppen met testen (van kinderen). Gewoon weer met een snotneus naar school en bij echt niet fit gewoon lekker thuis blijven. Als dat nu niet kan, wanneer dan wel?
Vind ik ook. Maar ik denk dat we nu ondertussen zo gewend zijn aan het testen bij een snotneus dat heel veel mensen het idee eng vinden. Nies maar eens in een supermarkt, iedereen kijkt je aan
Klopt en daar moeten we weer vanaf. En wat mij betreft zo snel mogelijk. Kinderen moeten gewoon weer naar school kunnen gaan met een snotneus, zonder dat het bang is iemand ziek te maken. Het gaat toch wel rond. En al dat getest telkens. Bah. Zodra een kind positief test heeft het de halve klas al besmet. Dus ik zou zeggen, lekker naar school gaan en bij niet fit thuis blijven net als ‘vroeger’.
Zo ontzettend mee eens.. En voor iedereen eigenlijk... Gewoon stoppen met testen,gezond verstand gebruiken en leven
En buiten dat lopen er ook weet ik het hoeveel mensen rond die geeneens weten dat ze het hebben. Ik denk juist dat dit een goede stap is naar het normaal. Heb je Corona dan blijf je thuis maar de rest van de wereld draait door. Het is wel even wennen want zo ging er nog geen week geleden bij 3 besmettingen in een klas zonder pardon een hele klas naar huis en nu kan bijna alles weer Het is even wennen.